Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят проект Jeep Wrangler JK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

    Върти ми се нещо в главата от сорта да пробвам първо бедлок с ринг. След това известно време заорлем да го вкарвам в приключения и ако успея да разбортирам някоя гума да му добавя третия вариант. Ако обаче веднага мина на тежкия вариант със сигурност ще ме тормози мисълта, че не съм пробвал първо лекия и че търкалям излишно тежки джанти.

    едит/

    еййй тия бързаци от Currie ми изпратиха най-после предното мостче. От миналата седмица са го заизпращали. Нещо гледам, че от 5 часа вече се мота в Лас Вегас. Да не се заиграе нещо там

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fedex.JPG
Прегледи:1
Размер:98.5 КБ
ID:5444298

    Пратката е 136 кила. Предполагам без палето и другите чаркове, които не са за тоя мост ще е някъде към 120 кг, т.е. с 32 кг повече от сегашния ми кашкавален Dana 30. Няма да мога да стигна самурайската возия за радост
    Последно редактирано от elbgt; 15-01-13, 19:38.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      Недостатъците са по-голямото тегло и трудния баланс.
      http://www.primex-bg.com/site/?page=useful11
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

        Пробвал съм вече един от тези варианти, моя беше със 400 гр. комплект топчета и поне не вдигаха прах Нещо не ме изкефи това решение. Ту не тресеше, ту тресеше, особено след рязко намалаване на скоростта по магистрала. Изхвърлих ги отдавана.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

          Не разбрах принципа на тоя прахов баланс. Сори за спама, можеш ли с 2 изречения да разсееш мъглата?
          Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
          Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

          0885372997 - Дани

          Коментар


          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

            Направо го виж в долния клип. При автомобилните гуми не върши много работа. Става само ако се движиш с равномерна скорост.

            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

              Благодаря
              Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
              Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

              0885372997 - Дани

              Коментар


              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                През изминалото лято дочух красноречив звук от лагера на предна дясна главина и реших, че ще ги сменя и двете. Накликах си набързо две главини и чрез DHL ги получих за 3 дена. По това време на годината пребивавам в гр. Гоце Делчев. Метнах се на крика и какво да видя - каретата в трагично състояние. Чашките перфорирани от ръжда. Не знам какъв разтвор сипват в София за да ловят снежинките във въздуха, но съм сигурен, че не е луга. Явно е нещо много по-евтино и вредно, защото забелязах защо са заминали и главините. След като разрязах и огледах открих отново огромни язви от корозия в лагерните легла. Тук ще отворя една скоба. През Януари 2012 загубих един комплект ключове от мазето ми. Седмица след това на автомивка пичовете ги откриха под седалката на Акурата. През зимния сезон когато влизаш и излизаш с мокрите обувки на пода на шофьорското място се събира доста разтопен сняг или киша. И ето какво се беше случило за една седмица с тези ключове. От дясно са комплекта който не беше престоял в бойкоборисовия разтвор за "снегопочистване":



                Затварям скобата.
                Понеже не ми се занимаваше за едни карета пак с DHL и реших, че ще търся на местна почва. Звъннах първо в Скорпион 13. Някаква кака ми поиска размера. Казах и го такъв какъвто е - в инчове. След 10 секундна пауза тя ме попита "ама колко на колко милиметра са" Сметнах и го казах. Нямали такива. Имали много близки до тоя размер 82/30 мм. Стана ми ясно, че тия хора са абсолютни неграмотници и предположих че става дума за някакъв хамалски метод на измерване на цолов размер с милиметров шублер. По-късно когато ги получих и измерих се оказах абсолютно прав. Размера си е цолов ама те го закръглят в милиметри. И така си продават. Кой се светне ОК, кой не - ами нямаме. ОК, викам аз, ще взема две ама все пак кой е производителя. Обяви ми че били японски. Абе душа, викам и аз, ти знаеш ли къде е Япония? И чий ще го дървят тук японските карета? Не знаела ама така пишело и дежурния лаф, че до сега нямали били проблеми. На мен ми стана ясно че са срамни китайски ментета, ама вече бях "на легло" и реших да ги пробвам. Изпратиха ми ги на другия ден и хайде на полуоските. След това хайде по скалите и вадите за да ги видим колко са "японски". Всичката газ, целия тормоз и не мърдат!!! Брей деа и "японците"... До тук добре, обаче... Преди две седмици на съвсем софтаджийска разходка с люлинската група, колегите ми обърнаха внимание че нещо отпред прещраква. Съвсем пренебрежително реших че им се причува. Е да ама не... при малко повече зор в един кален трап дочух зловещия звук. При външен оглед карето липсваше и заедно с него липсват и ушите на предите външна и вътрешна полуоски. На снимката са вече демонтирани и седмица след случката.



                Реших да поразгледам из нета за подобни случки и веднага открих камара такива и с обяснението, че причината е в тъпата половин зегерка която изпадала. Хората си пишеха, че при смяна на карета със зегерки от този тип задължително се парва по една точка с телоподаващото на зегерката към ухото на полуоската, защото в почти 100% от случаите зегерките изпадали, след което изпадала съответната чашка и след нея при заклинване на карето резулататът е точно като моя - карето някъде в локвата, а двете полуоски тотална щета. Е... човек цял живот се учи. Вероятно за много хора в този форум това не е нищо ново, но за мен бе изненадващо. Как така ще изпадат зегерки. После разбрах, че при всички тунингови изпълнения на хром-молибденови полуоски специално се подчертава, че комплекта е с цели зегерки. Принципно през м. Март-Април и двата ми моста ще бъдат сменени с Dana 60 за които става въпрос в предишните постове, но тези сегашните ми са вече продадени и човека си ги чака. Реших, че всяко зло за добро и че добре че се случи при мен, защото ако беше се случило при него щеше да е голяма излагация. И двата ми сегашни моста са сериозно ъпгрейднати и щеше да е адски тъпо при всичко налято в тях да се изложа с "японските" карета. И така реших, че ще оправя този проблем генерално и ще поръчам най-усиления вариант на полуоски за JK Dana30, който успея да открия. Не беше трудно. Поръчах хром-молибденовия модел на Alloy USA, с цели зегерки и хром молибденови карета пак на Alloy USA.




                Пристигнаха за 4 дена. С доста зор успях да разбера как да наместя целите зегерки отвътре. Справих се и полуоските бяха готови за монтаж.





                Случката не е кой знае колко интересна, но реших да пусна този пост за да не се случи на някой друг завеян отворко като мен да си купи "японски" карета и да го хапне напреко заради едни зегерки. Между другото за малко да пропусна да спомена, че лявата полуоска си я свалих здрава, но две от зегерките вече липсваха. Чашките си бяха на място, но се държаха " на ръжда". Въпрос на още малко зор или време е било да изпадне чашка и сценария да се случи и от ляво. В интерес на истината тия ментета се представиха не лошо. Само да им бяха сложили в комплекта цели зегерки и вероятно нямаше да има повод за този мой пост. Или пък да бях уцелил преди случката да прочета нещо по повод широкоизвесния (но не и на мен) бъг с тоя недомислен вариант на половин зегерки и това, че дори не е необходимо да търся други. Достатъчно е било да ги фиксирам с по една малка точка с телоподаващото.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                  Аааа.... ако не те затруднява, дай снимка или линк към тия "половин зегерки", че ми стана интересно.
                  Иначе ... Японски части за американец е те т'ва е гъзария Баси. Каката да не би да си е мислила, че Врангелчо е модел на Тойота
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                    Типично за скорпините - докато получа една гарнитура от тях бая зор видях ....
                    Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                    Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                    0885372997 - Дани

                    Коментар


                    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      Аааа.... ако не те затруднява, дай снимка или линк към тия "половин зегерки", че ми стана интересно.
                      Ето каре в чийто комплект са включени въпросните проблемни "половин зегерки".

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:141791-lg.jpg
Прегледи:1
Размер:24.1 КБ
ID:5445855

                      Ето и с класическите "цели зегерки"

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d_2723-01.jpg
Прегледи:1
Размер:36.1 КБ
ID:5445856

                      Все пак заводските ми карета бяха с "половин зегерки" но никога не са изпаднали. Ако чашките им не бяха надупчени като швейцарско сирене от батебойковата смес използвана за снегопочистване в София все още щях да си ги търкалям със здраве. Сигурен съм, че ако в Скорпион 13 разполагаха със оригинален Dana Spicer каре с "половин зегерки" пак нямаше да имам проблем. Явно проблема с изпадането на този тип зегерки се отнася само до произвдените в Япония и Германия стоки продавани на българския пазар. Така че приятелски съвет. Ако си купите "оригинално" каре от български търговец и то е с този тип зегерки просто ги фиксирайте със заварка към полуоските. Една точица е достатъчна за да ги осигурите.
                      Последно редактирано от elbgt; 23-01-13, 20:15.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                        Е изпадане явно е "японски" нюанс в сглобката.
                        Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                        Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                        0885372997 - Дани

                        Коментар


                        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                          Странното обаче е че из американските форуми масово коментират този проблем. Явно и там японската стока е налазила пазара яко, но там поне има вариант да си купиш и 300М каре от $400, а тук като питаш за някакъв друг вариант освен японски ти отговарят: Ами само тия японските от 30 лв имаме. Няма други. А що нямате? Ами щото не се купуват.
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                            С Форд нямам такива проблеми, щото имам и европейско братче

                            Инак сериозно мисля, че ново произведените стоки са с къси срокове на експлоатация. Идеята е всички да станем постепенно консуматори и да има цикличност. Колите също станаха консуматив. Мисля, че някъде от около 20 години вече.

                            Коментар


                            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                              С Форд нямам такива проблеми, щото имам и европейско братче
                              И викаш за европейските модели няма японска стока, така ли? Само харабийска Made in EU
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар


                              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                                И викаш за европейските модели няма японска стока, така ли? Само харабийска Made in EU
                                Дойдоха ми "оригиналните" части от САЩ. Кабелите са странни, дистрибуторната капачка е различна, но пасва, а и остана една част в повече от комплекта, плюс един кабел резерв. Как да не почерпиш
                                Не знам, нещо се получава като омагьосан кръг, каквото и да правиш .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X