Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум при движение на Grand Cherokee III WK 3.0 след смяна на масла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Автомата ти е Мерцедес трябва да се сложи масло по спецификация на МБ, каквато марка желаеш.
    Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
    Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от diyanski Преглед на мнение
      . Дилемата ми е какво масло на Мопар или на Мерцедес?
      Безгрижно върви и с двете
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #18
        Благодаря за отговорите!

        Коментар


        • #19
          Всъщност днес като че ли шумът е по-малко, вероятно съм изминал 200-300 км. и добавката се е разнесла в дифовете.

          Коментар


          • CITIZEN
            CITIZEN коментира
            Редактиране на коментар
            Ами нормално като бушмена "майстор" не ти е сложил добавка в дифовете, дано поне е уцелил спецификацията на маслото.
            Аз като ги сменях съвсем скоро, въпреки че Амсойл-а го дават че съдържа, но въпреки това му боцнах и по един Мопар и върви осезаемо по-мазно от преди смяната.

        • #20
          Castrol-а от поне 4-5 години го развалиха зверски. Минах на Motul 75W140, а тия дни ще сипя в задния диф на WK-то Amsoil 75W140 + Amsoil добавка.

          На Mopar цената от над 100 кинта литъра е перверзна, та имат много здраве от мене. На предния диф сипах Mopar, защото го сменях в момент, в който на пазара нямаше никакво друго 74W140. Някакви проблеми с накакъв си завод имало.

          Motul-а и Amsoil-а са около 50 кинта литъра, и със сигурност са поне толкова читави, колкото и Mopar-а.

          И Motul-а, и Amsoil-а и Castrol-а трябва да имат добавка в тях си, но сипвайки Castrol на "новото" ми Terrano преди години, след 3-4 седмици дифа взе да издава странни звуци - припукване и прочие при смяна на посоката на движение. Драмата приключи като му сипах Motul + добавка. А преди това бях карал над 10 години с Castrol на другото ми Terrano без никакви такива ядове.

          Та, според мен, дай едни 120лв на диф и си сипи каквото гарантирано е читаво. На мен иначе би ми се нарушил Фън-шуя.

          ..но аз съм си малко автохипохондрик де. Снощи, играейки си с картера, изсипах 6 и кусур литра масло Bardahl 5W30 от мотора на WK-то на около 3000км. Душа не ми дава да го сипя обратно, та след малко ще ходя да пазарувам ново масло и нов филтър.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            ТурИ му най-накрая картер с пробка, та да се кротнат нещата в жуотя на мравките и шън фуя

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Картера на двигатела си е с пробка. Преди да свалям пак кутия за да сменям заден семеринг съм длъжен да опитам всичко друго - в случая преден семеринг и малко силикон на картера. Не течеше като лейка чак, но не обичам возилата ми да маркират територия.

        • #21
          Днес като запалих и потеглих не можах да позная джипа, много по-добре, по-пъргаво вървеше и този шум не го чувам. Вероятно добавката "се е разнесла" навсякъде, нямам представа. Преди като че ли нещо го "задържаше", тормозеше като потегля и на по-ниска предавка.

          Коментар


          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            а бакалъм

        • #22
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ....Снощи, играейки си с картера, изсипах 6 и кусур литра масло Bardahl 5W30 от мотора на WK-то на около 3000км. Душа не ми дава да го сипя обратно, та след малко ще ходя да пазарувам ново масло и нов филтър.
          ПрИцадИ гУ прИз троен тИнзУФ, и спувай нема страшка
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            То няма грам утайки. Седя 2 дена в легенчето, преди да го пресипя в туба, и на дъното нямаше абсолютно нищо. Само беше с цвят, малко по-светъл от Кока Кола.

            Впрочем Amsoil 0W30 Signature, което сипах, май ще се окаже Маслото за 5.7. може и субективно да е, или заради сменената хидравлична помпа, но работи изключително приятно откак го сипах.

        • #23
          Търсих навсякъде във форума, но не открих какво количество от това масло трябва да се сложи на хидравликата, Mopar Hydraulic System Power Steering Fluid - 68234631AA , Спецификации: Номер OE: MS-10838. Това ли е правилното масло и колко литра ще са ми нужни на Grand Cherokee WK 3.0 4x4 2009 г. ? За да знам колко литра да поръчам.
          Търсачката във форума защо търси само по 1 или в най-добрия случай по 2 думи?

          Коментар


          • #24
            До тук най-много 2 литра съм успял да изтегля с вакуум помпа. Само от резервоара, без разглобяване, ще източиш около литър пак с вакуум помпа. Ако се откачи маркуча на високото налягане от помпата и се смуче упорито през него, излиза още литър. После с много камдърми се сипват 2 литра, защото и рейката е опразнена и трябват клатения открай докрай на волана с вдигнати гуми и изгасен двигател, а после като не поема повече, същата процедура и при запален мотор.

            И да, това е маслото. Имаш раздепл със сервизни ръководства и каталози с части по години. Лично съм ги качвал.
            Последно редактирано от sparkybg; 27-03-23, 22:44.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #25
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              До тук най-много 2 литра съм успял да изтегля с вакуум помпа. Само от резервоара, без разглобяване, ще източиш около литър пак с вакуум помпа. Ако се откачи маркуча на високото налягане от помпата и се смуче упорито през него, излиза още литър. После с много камдърми се сипват 2 литра, защото и рейката е опразнена и трябват клатения открай докрай на волана с вдигнати гуми и изгасен двигател, а после като не поема повече, същата процедура и при запален мотор.

              И да, това е маслото. Имаш раздепл със сервизни ръководства и каталози с части по години. Лично съм ги качвал.
              Дано майсторът знае какво да прави. Още веднъж благодаря!

              Коментар


              • #26
                Само да завърша - в момента съм с Ravenol PSF-Y, не с оригинално, за около 25 кинта литъра. Има и на Febi/SWAG 06161 пак на тая цена. Не смятам да купувам оригинално за 80 кинта литъра.

                Ravenol-а е леко лълт, другото бледо зелено. При мен източеното излиза мътно, не знам дали зарадио вакумирането (яко се набълбуква с въздух) или заради друго. Дори в прозрачния шлаух на вакуум машината си изглежда съвсем прозрачно, но като го сипя в бутилка си е мътно до степен да не е прозрачно. Явно все пак не мога да източа всичко и/или някъде в системата остават някакви утайки.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #27
                  Има развитие по темата за шума (вибрациите). През цялото време той беше с непостоянен характер. Днес вдигнаха колата и откриха една алуминиева ламаринка да опира в ауспуха. Поогънаха я, прибраха я. Освен това един болт на защитните метални кори не беше завит докрай и това също "хлопаше". След тази намеса вибрациите изчезнаха, джипът е значително по-безшумен.

                  Коментар


                  • #28
                    Честито сега си го карай с кеф ! Весели празници.
                    Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                    Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X