Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум при движение на Grand Cherokee III WK 3.0 след смяна на масла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шум при движение на Grand Cherokee III WK 3.0 след смяна на масла

    Здравейте, мисля че след смяна на всички масла в автомобила (Grand Cherokee III WK 3.0) стана по шумен при движение. Като го купих като че ли беше доста по-безшумен. Възможно ли е? Маслото на скоростната кутия не е сменено все още.

  • #2
    Вероятно Джамбото е курдисало добавки във всички чорби.И сега се е разхлопало...Налей и ти добавки,ако искаш да ти е по-евтино

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
      Вероятно Джамбото е курдисало добавки във всички чорби.И сега се е разхлопало...Налей и ти добавки,ако искаш да ти е по-евтино
      Кое например може да се е разхлопало? Предпочитам без добавки.

      Коментар


      • #4
        Биелни и основни лагери вероятно са за смяна.Сегментите също...Кой знае на колко километра е...Аз бих сложил добавки-ако не помогнат, няма и да навредят.После бих покарал 4-5000 км поне, за да преценя състоянието,засека разход на гориво,масло,загуба на антифриз

        Коментар


        • #5
          А с какво масло е сменено?
          Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
          Око за око, паста за зъби!
          Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от murfito Преглед на мнение
            А с какво масло е сменено?
            Мисля че за двигателя е ползвано това FUCHS TITAN GT1 FLEX 23 5W30 или FUCHS TITAN GT1 PRO C-3 5W-30. За диференциалите са сложили някакво (не си спомням името) 75W140 което си съдържа добавка доколкото разбрах. Смениха спирачната течност и антифриза. Остана само маслото на скоростната кутия и хидравличното.
            Искам да попитам дали този комплект е подходящ https://maslo1.com/index.php?route=p...oduct_id=20571 за да ги сменя маслата още веднъж? Минал съм може би около 2000 км. от последната смяна.
            Забравих да кажа че са сменили и маслото на раздатъчната кутия но не зная името му.

            Коментар


            • #7
              Само да добавя че джипът на място работи струва ми се добре, равномерно и тихо.

              Коментар


              • #8
                За себе си не съм убеден, че Mopar 75W140 си струва парите. За другите масла съм ОК, но не мисля, че ще ти стигнат 6л ATF+4. Но ако все пак си решил да са тези масла, тук излиза по-добра цена - 615лв: https://mototechnica.bg/masla-mopar/
                Последно редактирано от murfito; 18-03-23, 17:36.
                Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                Око за око, паста за зъби!
                Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от diyanski Преглед на мнение
                  стана по шумен при движение. .........
                  Шуми трансмисия, тропа двигател, вие ролка, радиото не е на станция, шибидаха не е затворен ......... По-шумен - кое?
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Шуми трансмисия, тропа двигател, вие ролка, радиото не е на станция, шибидаха не е затворен ......... По-шумен - кое?
                    Не мога да разбера, като цяло ми е по-шумен сравнено с преди. Но и тези дни има повече вятър, възможно е и това да е причина.
                    Още нещо ме човърка, смених пружините (от Спарки) и колата стана равна както исках. Но ми смениха и четирите амортисьора с Monroe газови и започнах да усещам всяка неравност. В началото возията ми харесваше много повече. Какво ще кажете да взема 4 маслени амортисьора? Има едни KONI, стават ли? Започвам вече да се дразня, смених толкова неща а джипът става по-зле от състоянието в което го взех (с изключение на стойката и това, че при преминаване през големи пропадания на пътя не "удря" отпред).

                    Коментар


                    • #11
                      KONI няма. (не ме питай от къде знам) С моите старите KYB возеше като лодка, ама и пътното поведение беше като на лодка.

                      Винаги е компромис между едното и другото. Аз искам да усещам пътя, и сегашното поведение с commander-ски пружини и Bilstein B4 за мен е ок.

                      Ако искаш пробвай KYBовете, дето взе от мен, ама внимавай по павета и по завоите.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        След поредните 1000км. с жена, деца и баба и пълен до горе все повече ми харесва возията на заводското окачване и се замислям много серионо какво/с какво да му го подменя. Гледам на WJ има някакви амове с промяна на твърдостта...
                        Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                        Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                        Коментар


                        • #13
                          С Bilstein B4 го смени. Комфорта ще е практически същия, пътното поведение по-добро.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            Наистина е добре първо да се локализира тоя шум.
                            1. Само при движение, или и при работа на място?
                            2. Може ли шумът да се определи като тракане, стържене, свистене?
                            Колкото по- рано направиш тези експерименти, толкоз по- добре, иначе привикваш с шума. Имам приятели, които го лекуват с по- яка озвучителна система.
                            Освен масла, да си сменил и гумите, случайно?
                            Последно редактирано от Тропчо; 23-03-23, 15:21.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Наистина е добре първо да се локализира тоя шум.
                              1. Само при движение, или и при работа на място?
                              2. Може ли шумът да се определи като тракане, стържене, свистене?
                              Колкото по- рано направиш тези експерименти, толкоз по- добре, иначе привикваш с шума. Имам приятели, които го лекуват с по- яка озвучителна система.
                              Освен масла, да си сменил и гумите, случайно?
                              Да, гумите съм ги сменил. после отново върнах старите, но шумът беше същия. Помислих че е от маслото на раздатката, беше ми сложено някакво на Мотул SAE 80W, днес го смениха с оригинално NV 245 на Мопар, но уви и това не е. Маслото в диференциалите бе Castrol 75/140 с добавка, днес сложиха и оригинална добавка на Мопар. Малко намаля шумът. По-скоро е една вибрация която е по-интензивна на първа и втора. Вибрацията (шумът) намалява леко като включа на N или P. Освен това като превключвам на D и R се чува едно почукване (потропване) в средата на джипа. Остана само да сменя маслото на АСК, да видим. Дилемата ми е какво масло на Мопар или на Мерцедес?

                              Коментар


                              • Nachev
                                Nachev коментира
                                Редактиране на коментар
                                А как е задното каре на предният диференциал? Всички признаци сочат натам, но не може да се появи след смяна на масло.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X