Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На кого да се доверя за сервиз на Wrangler JK Unlimited 2.8 CRD 2015 в Пловдив?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Благодаря колега! Относно филтъра вече е разбрах къде е проблема ще гледам да го отстраня възможно най-скоро.

    По отношение на Джамал от Асеновград, ще бъда благодарен за един телефон или линк, където мога да открия контакт.

    Имам и друго питане относно светване на лампите на таблото за abs и traction control. Нямат някаква закономерност кога светват. Понякога могат да не светнат цял ден, друг път светват по няколко пъти на ден, но след изгасване на автомобила, явно системата се рестартира и при паленето не светват. Изгледах много клипове в youtube, американците коментират, че е датчик за скоростта на колелата или прекъснат кабел на същия датчик. Отидох в сервиз да го прочетат и излезна грешка на датчик за скоростта на предно дясно колело. Странното обаче е, че когато карахме колата с включен компютър, датчика си работеше и си даваше в реално време скоростта на автомобила. В същото време компютърът дава точно грешка на датчик на предно дясно колело. Понякога има прекъсване на кабела на датчика и в понеделник ще го карам за оглед и проверка.

    Ако някой колега има опит да ме насочи къде да гледам, ще съм облагодарен!!!

    Коментар


    • #32
      На друга кола започна да ми светва лампата за abs. При четене и живи данни показа, че има несъответствие на скоростта и отчитаните обороти на предно ляво колело. При мен датчика на ads чете от лагера. След почистване на лагера и датчика на ads-a проблема се оправи. Тези датчици са магнитни и могат да съберат стружки. Пробвайте да почистете гривната и датчика. Ако не се оправи, най-вероятно е датчик или инсталацията му или по-малко вероятно спукана гривна-попада влага под гривната, образува се ръжда, ръждата надува и се пука гривната.
      Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
      Око за око, паста за зъби!
      Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

      Коментар


      • #33
        Ако е с главини, бих сменил главината в комплект с датчика. Нормално до гривната и датика не би-трябвало да стигат боклуци или влага, което значи че и лагера ще си замине скоро. А да е прекъсната инсталация е в пъти по-малко вероятно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          На мой приятел на Нисана му светна ей така ненадейно abs и тракшъна,оказа се,че няма достатъчно спирачна течност .След като досипа,колкото е необходимо джипа заспа.

          Коментар


          • #35
            Проблемът е решен. Смених целият датчик за скоростта на предно дясно колело и всичко се оправи! Датчикът се оказа евтин - 50 лв. Трудът бе повече, защото е малко на криво място, но в крайна сметка всикчо е ок!

            Коментар


            • #36
              Здравейте, в крайна сметка, къде може да се доверим и на кого в пловдивска област за обслужвания и ремонти?

              Коментар


              • Здравко1982
                Здравко1982 коментира
                Редактиране на коментар
                Коцето в село Брестник.0876789312

            • #37
              Благодаря, значи пак него ще търся, въпреки че не мога да се свържа с него по телефон, ще ходя на място.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X