Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за 2014 Jeep Grand Cherokee Sumit 3.0 turbo diesel

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за 2014 Jeep Grand Cherokee Sumit 3.0 turbo diesel

    Здравейте,

    Обмислям да закупя Jeep Grand Cherokee Sumit 4x4 3.0 турбо дизел, 6 цилиндров, 8 степенен автоматик. Джипа е на 100 492 километра и идва с доста екстри, нагряване на седалките, touch screen, панорамен покрив (шибидах) и всичките му глезотийки, но чух коментар, че мотора не бил от добрите.
    -Какво е вашето мнение?
    -Каква би била найстина добра цена за това возило, според вас?
    -Трудно ли се намират части в България за този Джип?
    Доста често ги засичам по София, даже и същия двигател. Идеята ми е, че не искам да го покарам 50,60 хиляди километра и да реша да го продам и да се окаже, че ще е завинаги мой.

    Благодаря за отделеното време и ви пожелавам слънчев понеделник 🙂

  • #2
    Първоначално публикуван от Vivi-Tv Преглед на мнение
    Здравейте,

    Обмислям да закупя Jeep Grand Cherokee Sumit 4x4 3.0 турбо дизел, 6 цилиндров, 8 степенен автомати... но чух коментар, че мотора не бил от добрите.
    А-а-а-а, тука имахме двама участника с такива - само хвалби и дитирамби за този модел с този двигател. После внезапно единият обяви джипа си за продан и заяви, че "не е активен вече в този форум". Другият пише чат-пат. Ето ги темите:
    https://offroad-bulgaria.com/forum/%...at#post4999913
    https://offroad-bulgaria.com/forum/%...16#post5001264
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      Този за който говоря, не се води CRD. Това е защото не е Overland a Sumit, или? Да разбирам, че не ви е добро мнението за него, така ли? Изчетох 2-те теми(благодаря) и все пак освен обсъждане, не ми става ясно мнението на някой друг. Ясно, че в този случай автомобилът идва бвз гаранция. Произведен е в Щатите, не в Италия. Ще съм благодарен, ако изразите вашето мнение за двигателя.

      Коментар


      • #4
        Той е CRD във всички случаи. Независимо дали е Overland или Summit модификация. Как се води - може би заради американските клиенти е кръстен по друг начин. Докато са нови, 5 до 10-годишни даже, комън-рейл дизелите носят буйна радост на собствениците им. Проблемите започват след това. Може и да не започнат... Имаме участник във форума с "подпис": "Дизел втора употреба за лична кола - не!". Разбира се, има и стотици други участници, изповядващи кредото "Дизелъ или смъртъ!" Стар, безкраен спор.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          Щом идва от Сащ, провери го в карфакс.

          Коментар


          • #6
            Повод за размисъл –
            Тука в Америка някои за да си купи нафтова печка – 99,9% значи че ще върти разстояния- тука нафтата е по скъпа от бензина и за малко километраж не си струва да се купува нафтова кола ,отделно нафтова кола не се оправя във всеки сервиз тука.
            Тоя джип по книга му дават че като нов е бил
            Specifications
            BASE PRICE: Limited, $41,290; Overland, $48,490; Summit, $53,490
            ENGINE TYPE: DOHC 24-valve diesel V-6, iron block and aluminum heads, direct fuel injection
            Displacement: 182 cu in, 2987 cc
            Power: 240 hp @ 3600 rpm
            Torque: 420 lb-ft @ 2000 rpm
            TRANSMISSION: 8-speed automatic with manual shifting mode
            Ако казваш че е на 100 000 км ( кажи речи 60 000 мили ) то средната цена тука е къде 22к в долари за бензинов ,нафтов ще е повече ....
            Другата евентуална възможност – някои да си го купи е тъй за показ и от сорта (дет викат в бг –да се покаже пред кафенето ) тука не съществува ,поне за американски коли си се водят местен амбалаж – аз кинтаджии с американски коли не съм виждал,а 53к без ДДс ако си мислиш че са джобни пари за обикновения американец ....
            Не знам за колко ти го продават ама аз бих се напънал да проверя дали не е превъртан.

            Коментар


            • #7
              Ако е превъртан е по-добрия вариант, и със сигурност е И превъртан
              По-лошо е ако е наводняван, или пък търкалян и после оправян....
              То и в карфакс-а може да не излезе това, ако не е репортнат на застрахователите
              Та...много внимателно подхождайте към подобни "евтини" коли, щото със сигурност има някакъв голям проблем.

              Коментар


              • #8
                Уж прочетох темата, а не забелязах цената.
                Каква е цената?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Уж прочетох темата, а не забелязах цената.
                  Каква е цената?
                  Петдесетарка в леФа, гледам из мобилето не щат да свалят по-ниско.
                  Ама ако ще се внася тепърва от ФАЩ - аз винаги бих предпочел бензинов. Минимум 3,6 л. и нагоре като кубатура.
                  Още повече, че в Клета Ойропа вече не се предлагат такива, даже дизелови "Гранд Черокита" нови няма.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    Чакай, чакай, написал е "произведен е в Щатите, не в Италия".
                    ВСИЧКИ са произведени в САЩ, малки количества в Египет, и съвсем малки във Венецуела...
                    Така че джипа е made in USA, и най-вероятно е внесен от Италия

                    Гагич, не знам де си гледам в Мобилето, ама 30-50К лева е рейнджа ) За Summit.
                    Последно редактирано от Kalin Galinov; 11-06-20, 20:14.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Kalin Galinov Преглед на мнение
                      Чакай, чакай, написал е "произведен е в Щатите, не в Италия".
                      ВСИЧКИ да произведени в САЩ, ма;лки количества в Египет, и съвсем малки във Венецуела...
                      Така че джипа е made in USA, и най-вероятно е внесен от Италия

                      Гагич, не знам де си гледам в Мобилето, ама 30-50К лева е рейнджа ) За Summit.
                      Eми, ти си виновен подвеждаш `ората:
                      Първоначално публикуван от Kalin Galinov Преглед на мнение
                      Щом идва от Сащ, провери го в карфакс.
                      А цената си е твърдо толкова - клони към "петдесетяхту" бинки-добринки.
                      Гледам в сайта на "Витоша Ауто" пак се е появило "Гранд Чероки" с италианския дизел (и само с него).
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        Виноват, не чета, пиша, най-вече ))
                        35-50К лева е цената на 2014-2015 година.
                        Разбира се, никога няма да се продадат за толкова, по-скоро за минус 5, че и 6-7% надолу

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Kalin Galinov Преглед на мнение
                          Виноват, не чета, пиша, най-вече ))
                          35-50К лева е цената на 2014-2015 година.
                          Разбира се, никога няма да се продадат за толкова, по-скоро за минус 5, че и 6-7% надолу
                          Прочее, почнАха с прИмоциЙте. И "Витоша Ауто", и другите. На оферта изглеждат примамливо... но-о-о-о ще се въздържа засега
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            Не, нова кола - никога повече, имам съм две, и в БГ и в САЩ, по-голяма набутвация няма А, може би картонената колибка....ама там не успяха да ме навият
                            3-5-7 годишни машини са за предпочитане, сега заглеждам един Амарок...ама имам други приоритети, та ще е по-нататък.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Kalin Galinov Преглед на мнение
                              Не, нова кола - никога повече, имам съм две, и в БГ и в САЩ, по-голяма набутвация няма А, може би картонената колибка....ама там не успяха да ме навият
                              3-5-7 годишни машини са за предпочитане, сега заглеждам един Амарок...ама имам други приоритети, та ще е по-нататък.
                              Много ми е интересно откъде ще си купиш кола, ако няма такива "набутваци" които си купуват нови коли?
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X