Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем след смяна на двигателно масло на Jeep WK 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем след смяна на двигателно масло на Jeep WK 3.0

    Старото масло беше Selenia wr 5/30 ,сега съм с LIQUI MOLY 4600 5/30 по спец.за двигателя.След смяната при студен двигател и температута до като не стигне до нормален темп.режим започна да се чува леко почукване/не металическо/ .Звука наподобява все едно ,че свинска опашка опашка опира леко в перката /извинявам се тъпото сравнение /,звука който се чува всички казват ,че не е повдикагач или дюза.Звука се чува в лявата средна част на двигателя не може да се определи точно от къде идва.Някой имали идея какво може да е и къде да се насоча със слушалките .Благодаря предварително

  • #2
    Аз имам идея, даже знам от какво е, ама хич няма да ти хареса....

    Свали пистовия ремък и виж дали ще изчезне " цъкането ".
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #3
      Я сподели дали е за харесване .И аз имам идея да го махам .По принцип вкл.и изк.на климатика няма промяна като се натовари, освен да е ролка но не идва "цъкането" от там май майй Кажи ми твоята идея ако е удобно.

      Коментар


      • #4
        Да не клониш към 1ви основен лагер? Че наистина не ми харесва.

        Коментар


        • #5
          Да.
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • #6
            Ще проверя ,долу поне към картера не се чува

            Коментар


            • #7
              Звука от лагер няма как да се обърка с повдигач ,от трениран слух. Отделно че и дифтунга на дюза произвежда подобни на повдигач шумове. Защо не снимаш едно клипче със проблема?
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                Съмнявам се , че основен лагер ще издава подобен звук. Ако има проблем със смазването , то това първо се отразява на биелните лагери.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  Кой говори за проблем със смазването?
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #10
                    На клипа звука е малко по изразен на моменти,доста по "меко" се чува на живо.При нормално загрял двигател нищо не се чува.При последната смяна на маслото от когато започна да се чува този звук,масло през масления филтър не наляха,само от горе през капачката за наливане на масло.Веднага след смяната при запалване нямаше нищо ,лампата за маслото загасна веднага работи около 5 мин на място всичко нормално.Пробег около 10км загасих.След 15- 20 мин палене вече го имаше този звук и до този мемент е така.
                     

                    Коментар


                    • #11
                      Трудно е да се каже, по запис, от какво е шумът.
                      Маха ли ремъка?
                      Най ме е страх от хора без мечти...

                      Коментар


                      • #12
                        Да пак се чува.

                        Коментар


                        • #13
                          На мен ми звучи като клапан. Ако изчезва с повишаване на оборотите, почти сигурно това е причината
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            На клипа звука е по "изразен" доста мек е на живо.Не се чува металическо чукане на живо.На високи обороти си го има пак.Във всички сервизи е голям -? .
                            Всички казвт не е лагер,клапани,дюзи,верига на 100% и обтегач,но незнаят от какво

                            Коментар


                            • #15
                              Според честотата на чукане верятно е клапан. Ако от компа някой ти каже, че е 100% сигурен да знаеш, че те лъже
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X