Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Wk 5.7 Hemi MDS система- проблеми и решения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Wk 5.7 Hemi MDS система- проблеми и решения

    Здравейте Някой сблъсквал ли сее отблизо с тази система за изключване на цилиндри. Доста се оплакват в щатите от нея- вибрации и почукване като работи на 4цил и имало риск от износване на разпр. Вал
    има ли вариант за проверка на изправността на системата при оглед на такава кола?
    Има ли кой в Бг. Да я изключи завинаги?
    Ако се спре може ли да се кара с масло различно от 5в20 ,понеже се твърди че се ползва заради нея, а SRT версията я дават с 0в40и



  • #2
    Софтуерно с дилърски уред, ама на дилърите им било забранено. Питай Кинекс (kinex) от форума - май му я бяха изключили в "Балканстар - Пловдив" (или както сега се казва това).
    Какви пък вибрации? Системата не работи (за съжаление ) на празен ход.
    Също така се приготвѝ психически за разход 30 л. на 100 км. на бензин или 40-50 л. на 100 газ.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      Явно несъм разбрал точно това с празният ход, но си се оплакват.
      разход под 25 в града знам,че няма как. Не виждам причина обаче ,ако е 30 бенз да гори 40-50 газ ,освен ако не се ползва бездарна газова ,монтирана от още по бездарен майстор.

      Коментар


      • #4
        Те си се оплакват... В американските форуми рядко може да се прочете нещо технически смислено и накрая всичко опира до "why didn't you buy an extended warranty" и "try visiting another dealer". Единственото полезно което съм видял там е някакъв кит с лампичка, светеща, когато MDS работи - ами свети само на равномерно каране по шосе.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          Ясно, това с лампичката го видях, то нее няква мега технология да си го направи човек сам..
          А относно маслата, понеже за хамериианско животно 5.7 все си мисля че това 5в20 е тъничко ,особено ако човек се възползва често от конете му. Реално ако го ползват за да не се запуши тая система мдс , а в същото време нее много добре за мотора , мисля че по добре без нея и с дрого масло (5в50 примерно , което е доста добре за натоварени мотори).
          Те явно на това 5в20 затова му дават 6к мили между смените при нормална употреба и 3к при агресивна.

          Коментар


          • #6
            Като не работи дава по-висок разход 2-3 литра/100 км, системата работи при нормално загрял двг. и АСК в режим на ниско натоварване при скорости в масовия случай до 100 км/ч, а някои с поставени лампички пишат, че и до 115 км/ч работи.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              Идеята им нее лоша, понеже като си круизваш лекичко не ти теябва много мощ , съответно нее зле да се понамали Немалкия разход. Нок казах ако това придружено с мното тънко масло нее Ок за мотора , мерси от тая икономия. Това за маслата го мисля на база 6.1срт понеже са доста сходни като конструкция, твърди се че коляновия вал е еднакъв, в разнинтунинг китове сменят разпредвал с такъв от Srt. А него го дават с 0в40 ,което е с дооста различни качества спрямо 5в20 ,особенно като се понагрее мотора.

              Коментар


              • #8
                Масово в Щатите се кара с такива вискозитети - 5w20, тука е коментирано в доста теми. За "Тундри-Мундри-Секвои-Нисан Титани" и пр. дават сходни вискозитети. А 5,7 Хеми не е натоварен двигател - компресията му е скандално ниска на фона на турбинираните миксери и тревокосачки, рядко вдига над 4000 оборота в мин., обикновено се движи с под 2000 (което не го вярват собствениците на миксери и косачки - и такава тема има).
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  Не напразно е лафа "ако исках нещо 2л ,щях да си купя Кока кола"
                  аз карам на круиз с 120-30по магистралата, което нее пеоблем за бенз кола . Тоя моторще дае на не повече от 2500об тогава ,а може и по малко. Тънкият момент е като си покарал лятото така и решиш да Здъвчеш някой миксер и я вкараш в 5к об за известно време, това масълце да не прегрее в сегментите.
                  Имам малко страх от заводски предписания , особено с такива масла и лонг лайф смени и тн , затова подхождам като Тома неверни. Повечето производители ги интересуват еконормите и колата да си изкара гаранцията....

                  Коментар


                  • #10
                    Имам 5,7 л. Гранд Чероки от февруари 2013 г. Карам го на бензин ( общо три коли в домакинството) - не много, изминати с него са около 90 000 км. за това време. Редувах през 8000 км. масла "Равенол" синтетично и "Мопар" минерално, други 5w20 на пазара нямаше. Като се появи "Amsoil" смених на 10 000 км. пак с "Amsoil" 5w20. Пак мисля да го сменя на 10 000 въпреки, че в листовката му пише "на 20 000 мили"
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      А усеща ли се разлика между марките масла-звук на мотора, склонност за разход на масло(постоянен или прогресивен с навъртане на километри и тн)
                      п.с какъв разход на гориво дава извънградско

                      Коментар


                      • #12
                        11-14 л. извънградско, макс. 23 л. в градски задръствания. 25 никога не е стигал. Масло се долива 1 л. между смените, ако е от минералното. Последният път "Амсойл" не се наложи да доливам.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • s_s1
                          s_s1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Разхода на моя джип е малко по-голям, но масло то смяна до смяна не съм доливал. Карам го по малко и в доста случаи просрочвам годината за смяна на масло, защото не съм извъртял километрите. Освен при смяна никога не съм гледал нивото на щеката.

                      • #13
                        Съвсем нормално си звучи всичко.
                        Благодаря за инфото.
                        П.с чудя се само защо никой друг не се включи

                        Коментар


                        • s_s1
                          s_s1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ма теЯ джипки не ги карат мно..о...

                        • дядо владо
                          дядо владо коментира
                          Редактиране на коментар
                          s_s1 ни сЪ науЧи чи сЪ пиши жибкЪ айййй
                          П.П. Към пусналия темата - не се включват защото питаш и пишеш неграмотно! Това тук не се толерира, Ако питаш смислено ще ти се отговори, ако се лигавиш като тинейджър на рожден ден на съученичка може и да не получиш отговор.
                          Последно редактирано от дядо владо; 06-04-20, 09:21.

                      • #14
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8AFC1038-DA4C-4D1D-B9E8-1FCD7876CE0E.jpeg
Прегледи:616
Размер:384.7 КБ
ID:6583513Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8AFC1038-DA4C-4D1D-B9E8-1FCD7876CE0E.jpeg
Прегледи:620
Размер:384.7 КБ
ID:6583512Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8AFC1038-DA4C-4D1D-B9E8-1FCD7876CE0E.jpeg
Прегледи:621
Размер:384.7 КБ
ID:6583511 Масото е Амсойл 5w20 и засега съм доволен.

                        Коментар


                        • #15
                          А как са нещата с резервните части- ходова част, спирачки, запалване.. гледам в Англия има на сносни цени, в щатите също ,но се чака.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X