Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със автоматика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Такааа1) Тръгването назад говори за проблем с торка.
    2) След смяна на флуида включва с ритане на студено,това пък говори за проблем с плунжерите на мозъка или високо оперативно налягане.
    3) Тупка при спиране, или поизносен пакет или поразбит планетарен редуктор.
    Нямам идея дали оригиналното четиво за тоз автомобил чете циклите на пълнене на буталата? Стардиагнозата чете цикли ,а те са важни за тупкания и ритания.
    Съвет от мен,преди да сменяш още неща направи една читава диагностика и вземи разпечатка.

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Това за диагностиката и разпечатката е супер съвет както и твоите опасения за торка.

    • Здравко1982
      Здравко1982 коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря, колега.Ще опитам още днес да намеря някой,който да я прочете.

  • #17
    Първоначално публикуван от Здравко1982 Преглед на мнение
    Пламен Кинекса го сменя.Това не ми решава проблема обаче ​​​​​
    Няколко безплатни и полеви теста:

    1. След като си покарал колата и всичко е горещо, на загасен двигател, извади щеката на автоматика и замери ТОЧНО нивото на АТФа, ама много точно го замери.
    2. На следващия ден когато колата е студена, отново измери нивото на АТФа, ако нивото е по-високо ще ти кажем къде е проблема.

    3. Сутрин, на студен автомобил засечи колкото можеш по-точно на колко КМ/ч сменя скоростите, осбено при най-шумните смени, с блъскането за което говориш.
    4. След като колата е загряла примерно над 75-80 градуса, загаси двигателя, дай му минутка и пак потегли и опитай да засечеш на колко км/ч сменя скоростите, особено внимателно засечи скоростите при които най-грубо сменя когато е студена, ако усетиш голяма разлика в км/ч когато сменя при студен и горещ двигател, проблема може би е евтин и лесен за отстраняване.

    Имаш ли и какви грешки(кодове) ?

    Оправи ли си диференциала, защото "стоплянето" и меката смяна на скоростите може да ти се чува и от страдащ диференциал, аз имам на единия Джип такива страдания но ме боли дедовия защото колата цялата струва колкото половин АйФон и когато умре дифа съвсем ще сложа друг мост от донор.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • Здравко1982
      Здравко1982 коментира
      Редактиране на коментар
      Колега,щека нямам за проверка на нивото на автомата,но другото ще го направя и ще пиша какви са показателите.А и нивото на маслото ще бъде замерени днес при моя майстор,така че ще ви дам информация в късния следобяд.
      Дифа го оправих,смених клапана ,сменени са всичко що се казва тампон,нови предни амортисьори,каре на предния кардан.Мога да отворя нова тема с нещата които съм сменил до момента.Гледам да преведа джипа в топ форма,харесвам си го много.Просто не улучих на читав собстевин преди мене,беше направена за продаване и сега бера плодовете на собствената си глупост.Но все си мисля,че няма непоправими неща,нали
      Последно редактирано от Здравко1982; 17-06-20, 06:09.

    • Здравко1982
      Здравко1982 коментира
      Редактиране на коментар
      При студен двигател най силно се усеща ритане от 1-ва на 2-ра скорост с мн.малко газ превключва на 10 км/ч.ритането намалява с всяка следваща предавка.От втора на трета сменя на 30 км/ч,от 3-та на 4-та на 53-55 км/ч.
      При топъл двигател сменя на същите километри,или поне са мн.близки,защото не усещам разлика, освен,че скоростите вече се сменят без приритване.По-късно ще видя и нивото на маслото при топъл ДВГ и ще опитам да мина диагностика.

  • #18
    Направи и още нещо и сподели. При спрял автомобил и натисната спирачка, сменяй от задна на директна и обратно. Усещаш ли едно "туп" като включи кутията. После сменяй само от неутрална на задна и от неутрална само на директна няколко пъти. Това "туп" има ли го или не.
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

    Коментар


    • Здравко1982
      Здравко1982 коментира
      Редактиране на коментар
      Ще го направя.Нивото на маслото е в норми.Диагностига не успях да направя до момента.

    • atanas_93
      atanas_93 коментира
      Редактиране на коментар
      А,бе Коле, ти за жаргон не си ли чувал?

    • atanas_93
      atanas_93 коментира
      Редактиране на коментар
      BatGeorgeone, това с другия човек, щеше да е следващото, ако го има тупкането.

  • #19
    Здравейте на всички .Вчера Пламен ми се обади,видял темата.Нахока ме и с право,че не съм му звъннал,когато се е появил проблема.Покани ме да ида да провери как са нещата,с което върна вярата ми в хората.Благодаря ти Пламене.Това че направи този жест ми беше достатъчен да разбера,че си Човек,вече са рядкост такива.
    Та одидох,закачи я на компа не показва никакви грешки,наляхме и някаква добавка,за момента остава така.Още нямам конкретни наблюдения,ще пиша пак тия дни да видя е положението,но мисля да спра дотук с ремонтите,поне докато не се счупи фатално тая кутия,или докато не започне да прави някакви мизерии.Ще я чакам сутрин малко да загрее на място ,по яваш първите 10-на минути и после газ.
    Още веднъж благодарности към отношението на Кинекса,ако ми беше по-близо никой друг нямаше да пипа тая кола освен него,благодаря Пламене.

    Коментар


    • #20


      Как добавка??????
      Егати и майстора е този Пламен....

      Коментар


      • Здравко1982
        Здравко1982 коментира
        Редактиране на коментар
        ? Какво трябваше да се направи ?
        Не вярвам от добавка да стане по-зле.

    • #21
      Ами незнам, добавка в масло маскира проблема, ако изобщо това твоето е проблем.
      Спомена, че след като изчакаш около минута на R, после не рита, така ли е?

      Коментар


      • Здравко1982
        Здравко1982 коментира
        Редактиране на коментар
        Рита,може би една идея по-слабо,или така ми се иска просто и си внушавам,но пак рита.
        Абе каквото,такова,времетое го покаже.Ц-класата си я карах така 3 години,така че какво съм се захласнал сега не знам

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X