Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със автоматика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със автоматика

    Здравейте,колеги новата придобивка почна да показва скритите си дефекти.Става въпрос за Гранд Чероки 3.0 дизел 2006 г.автомат.Усещам едно "туп"при смяна на автомата на по-ниска предавка,не на всяка,особено се чувства малко преди колата да спре.Във възходящ ред скоростите сменят плавно,може би само при по-рядко потегляне го усещам това "туп" и то не винаги.
    Възможно ли е да е от тампон на двигателя,защото я карах при двама майстори,които я четоха не показва грешки в скоростната кутия?Или да сменям докторите

  • #2
    Закарай я на някой да прегледа карданните и дифовете! Тез неща на комп не отчитат грешки.
    А и не всичко е грешки ,затова са живите данни и малко мислене де.

    Коментар


    • Здравко1982
      Здравко1982 коментира
      Редактиране на коментар
      Ей там е работата,колега,къде и при кой.Явно само Еди ги може тия работи.Ще трябва да се ходи до София май.Затова пиша тука,ако някой имал сходен проблем,да знам къде да насоча майстора,че са едни майстори всички.

  • #3
    А ти къде точно желаеш да бъдеш обслужен териториално?

    Коментар


    • #4
      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      А ти къде точно желаеш да бъдеш обслужен териториално?
      Пловдив.

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от Здравко1982 Преглед на мнение

        Пловдив.
        значи си имаш един от най-добрите майстори на скоростни кутии под ръка
        линк
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

          значи си имаш един от най-добрите майстори на скоростни кутии под ръка
          линк
          Благодаря,колега ще го потърся човека за мнение по въпроса .Значи смяташ,че е от скоростите проблема,а не от друго място?

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Сматам, че Стоян ще ти каже дали е от скоростите, даже ако е от тях, може да ти ги ремонтира.

        • #7
          Искам първо да благодаря на колегата IvanIvanovi,че ме упъти към Стоян.Благодаря колега.Стоян ми каза толкова много неща,даде ми толкова много информация за тия коли,че не помня повечето от тях .Наистина много компетентен по марката.Де да имаше повече хора като него.
          Оказа се че не е са скоростите.Тампон,или тампони,не разбрах наточно преден мост.И още няколко неща по окачването,както и виещ диференциал.

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Затова е форума, успех и със здраве да си караш джипката!

        • #8
          Момци,ходенето по мъките продължава.Смених каре на преден кардан,тампоните на предния диференциал,но тупкането за което съм писал в първия пост остана.Интересното е,че сутрин,когато е студена колата няма никакво "тупкане"Като покарам малко и се появява мн.отчетливо.
          Някакви идеи?

          Коментар


          • #9
            Първоначално публикуван от Здравко1982 Преглед на мнение
            Момци,ходенето по мъките продължава....
            Някакви идеи?
            It's a jeep thing - you wouldn't understand.
            Jeep things include:

            (1) poor gas mileage
            (2) easy rolling (for that fun, hospital feeling)
            (3) the famous Chrysler transmission clunk
            (4) ................



            Само дето кОтията на тия е мРецедесова, не крайслерова. Така, че дали е Jeep thing или "Мърсейдис thing"... I wouldn't understand.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #10
              Здравейте на всички,да освежа малко темата ​​​​​​.След смяна на маслото в скоростната кутия като че ли проблемите се задълбочихааа.Оставяме настрана тупкането,то не се оправи,въпреки че Пламен твърдеше,че ще изчезне след смяна с правилното масло.Сега джипа рита яко при смяна на предавките,но това е само сутрин докато е студен,после сменя много мазно.Другото,което забелязвам е,че когато е под наклон и пусна спирачката тръгва назад.Не говоря за някакви много големи наклони,а на място на което Ц класата ми (C 270 CDI ) не трепваше.Маслото което е сложено е Мопар.С какво е била преди това не мога да кажа,защото за първи път обслужвам автомата.

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                Кой е Пламен?

                къде ти сменяха маслото?

                Ако кутията е мерцедесова, както е писал Гагича, сигурно ли е, че се слага Мопар?

              • Kalin Galinov
                Kalin Galinov коментира
                Редактиране на коментар
                Когато палиш сутрин колата, включи на задна, задръж така 30-50 секунди, и тогава включи на D.

            • #11
              IvanIvanovi коментира
              Днес, 07:35

              ....
              Ако кутията е мерцедесова, както е писал Гагича, сигурно ли е, че се слага Мопар?
              Една от "яките теми" във форумЪт - дали "Мопар" или мРецедесово 722.нещо си мАсло трЕбе. Големи спорове, краен извод - нъц.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                аз затова питах кой сменя маслото, ако Пламен е Кинекса, е едно, ако е някой квартален Пламен, е друго

              • Здравко1982
                Здравко1982 коментира
                Редактиране на коментар
                Ти какво ползваш,колега?И имаш ли подобни проблеми,или двете кутии са различни?

              • Bogoljub Gagic
                Bogoljub Gagic коментира
                Редактиране на коментар
                Различни са. Аз съм с крайслерова.

            • #12
              Пламен Кинекса го сменя.Това не ми решава проблема обаче ​​​​​

              Коментар


              • #13
                Първоначално публикуван от Здравко1982 Преглед на мнение
                Пламен Кинекса го сменя. ​​​​​
                Отивай пак да ти го смени

                Коментар


                • Здравко1982
                  Здравко1982 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Друг коментар очаквам,колега.Нещо ,което ще ми е от полза.Не искам да обвинявам никого в нищо,не искам да влизам в спорове с никого.Споделям си дертовете тук.Сега някой ще ме прати пак при Стоян.Не исках да го пиша,но няма повече да стъпя при него.Ако някой може да ме насочи с нещо ще е добре,ако не пак се тръгва по мъките ,от сервиз в сервиз,проба грешка ,даване на пари и те така.Аз май свикнах вече...Та някой препатил със идентичен проблем може да даде напътствия за това е поста ми.Моля никой да не се засяга и обижда,не тая лоши чувства към никой,дори вече не псувам и този който ми продаде джипа

                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  при това положение пускай обява и гледай да е загряла ако дойде някой на тестдрайв

              • #14
                Сега някой ще ме прати пак при Стоян.Не исках да го пиша,но няма повече да стъпя при него.
                Е, той се е опитал да ти помогне да минеш по-тънко, без да се отваря кутията. В крайна сметка, освен ако не се е държал лошо (ама по-горе други работи споделяш), с нищо не е навредил, че те е накарал да смениш някакви тампони и още нещо - те със сигурност са си били за смяна.
                Другото, което остава, е Еди в София да я "издиагностицира", би трябвало кутията "да си каже без бой". Щом тръгва назад при малък наклон, при който други автоматици не мърдат - значи си е за ремонт кутията. Със сваляне, отваряне и всички салтанати.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #15
                  Аз те насочих, ама очевадно е, че не си ме отразил.

                  Коментар


                  • Здравко1982
                    Здравко1982 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не Калине,не пренебрегвам ничие мнение.В поста пишеш,че трябва да е сутрин,а вчера когато си писал джипа вече беше в движение.Ще го направя след малко преди да тръгна на работа.Ще споделя какво се случва след теста.

                  • Здравко1982
                    Здравко1982 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Калине,или така ми се струва,или ритането намаля.Не казвам че изчезна,но може би една идея е по-меко.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X