Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво масло да сложа в раздатката на Grand Cherokee WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    друг път като ходиш там си говори с човека, който продава резервните части, не с приемчика, защото той замества истинския приемчик, на който се случи нещастие и затова не е там

    принципно в балакан стар небива да се ходи за други неща освен за гаранционно облужване и то след, като си се консултирал с някой преди това.

    незнам на вас как ви звучи ама според тях на двигателя на мицубиши ево 8 , който се развърта до към 8000 оборота те слагат полусинтетично масло
    drive alive

    Коментар


    • #17
      Ами нали са сервиз,гледат по бързо да те дотикат до бокса ,с тази полусинтетика
      B+

      Коментар


      • #18
        незнам на вас как ви звучи ама според тях на двигателя на мицубиши ево 8 , който се развърта до към 8000 оборота те слагат полусинтетично масло
        И препоръчват да се сменя на 16 000.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от kinex
          незнам на вас как ви звучи ама според тях на двигателя на мицубиши ево 8 , който се развърта до към 8000 оборота те слагат полусинтетично масло
          И препоръчват да се сменя на 16 000.
          Мани двигателя, виж турбната му с колко се развърта при максимално натоварване, и виж как свети нагорещена до червено...Абсурд...
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #20
            такива са, смотани, а това е можеби най - безобидната история, която мога да разкажа за тях, все пак това ми е третата кола, която ми се е налагало да поддържам там. но това не е най - лошото. най - лошото е че другите официални представители, на другите марки, са в пъти по - зле и накрая излиза, че тези са най - добрите

            зарекъл съм се да не се занимавам вече с такива сервизи и колкото може повече неща да си правя сам, но и това се оказва невъзможно. разбиха ми едната ключалка и сега трябва да отида пак там да ми сменят всичките и да ми обучат нови ключове ...
            drive alive

            Коментар


            • #21
              Внимавай с тези ключалки...
              B+

              Коментар


              • #22
                Ама аз и случка с ключалки имам. Разходката до Пловдив и до Стара Загора за тоя дето духа ще ви я спестя. Отивам в София за добликат на контактния ключ щото имам само един и ако го изтърва в язовира . На авто частите човека казва да имаме струва 102лв и на него пише Крайслер. Ако искате да пише JEEP струва 85лв и 15 дена поръчка. Казвам добре щом може да стане сега ще взема Крайслер. Плащам заготовката отивам да ми я нарежат срещу 10лв и им давам колата с ключа за да го програмират. След половин час приемчика идва и казва че му трябва пет цифрения пин щото иначе не става. Аз не го знам и няма как да го разбера и .....това е.Сега имам много скъп ключ с който мога да отключвам вратите.

                Коментар


                • #23
                  те принципно могат да разберат пина на колата, явно не им се е занимавало ....

                  дано някой от фирмата балкан стар чете тази тема зада види какво е мнението на клиентите им и да си направят нужните изводи зада не е така за напред. според мен фирмения сервиз трябва да е ней - доброто, най - качественото и най - бързото обслужване, което собственика на дадена марка автомобили може да намери, а не място кадето ходи защото няма кой друг да свърши дадена работа или защото само те продават части.

                  според мен факта, че американски мостове ремонтират успешно десетина механици в софия, а в балкан стар все още са на етап експерименти е показателно.

                  зърррррррррр, хора сабудете се клиентите ви са недоволни
                  drive alive

                  Коментар


                  • #24
                    Предлагам да им пратим копие от тази дискусия, нали имат мейлове там.
                    Това съвсем сериозно го казвам.
                    Остави сервиза, ми като идваш да си купиш кола? Представяте ли си, самите "мениджъри продажби" се чудят как да ме откажат да си купя дадения автомобил, мънкат и говорят глупости а на съвсем елементарни въпроси нямат отговор и ме гледат в устата като взема да им говоря за продавания от тах продукт, при все че знанията са почерпени от популярната литература и съвсем не са секретни. Е това ако е нормално, здраве му кажи.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от kinex
                      Ама аз и случка с ключалки имам. Разходката до Пловдив и до Стара Загора за тоя дето духа ще ви я спестя. Отивам в София за добликат на контактния ключ щото имам само един и ако го изтърва в язовира . На авто частите човека казва да имаме струва 102лв и на него пише Крайслер. Ако искате да пише JEEP струва 85лв и 15 дена поръчка. Казвам добре щом може да стане сега ще взема Крайслер. Плащам заготовката отивам да ми я нарежат срещу 10лв и им давам колата с ключа за да го програмират. След половин час приемчика идва и казва че му трябва пет цифрения пин щото иначе не става. Аз не го знам и няма как да го разбера и .....това е.Сега имам много скъп ключ с който мога да отключвам вратите.
                      За това говорих и аз ....Мой приятел си поръча ,само че за мерседес ,направиха го и докато му го демонстрираха ,как отключва и заключва и пали и т.н .........го счупиха .Още в сервиза.След което отказват да платят ключа .......защото бил скъп .Над 1000лв .За модел 2001г.Възтановяват само 30%Още не си е взел колата ,води преговори и уточняват ,чия е отговорността.Ама май ще ходи до съда.
                      B+

                      Коментар


                      • #26
                        Хм...нещастници!!!!
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #27
                          Вече не ми трябва масло. Трябва ми раздатка.
                          Днес забелязах че като тръгвам рязко назад нещо в раздатката щрака.Ходих в сервиз казаха че е разтегната веригата. Частите ще струват(верига колелета) 1300лв.
                          Някой може ли да даде идея или да препоръча качествен сервиз.
                          Данкю предварително.

                          Коментар


                          • #28
                            ама ти спри да ходиш в тоя сервиз най-добре. щот със спестените пари ще изградиш такъф.

                            хора, никой ли не се е замислял за сервиз към форума? с място ва срещи и обмен на информация, интернет, джипки, таквизи мити работи? и членск и внос место гигантски сметки за обирджиите...

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от kinex
                              Вече не ми трябва масло. Трябва ми раздатка.
                              Днес забелязах че като тръгвам рязко назад нещо в раздатката щрака.Ходих в сервиз казаха че е разтегната веригата. Частите ще струват(верига колелета) 1300лв.
                              Някой може ли да даде идея или да препоръча качествен сервиз.
                              Данкю предварително.
                              Обади се на Goldy, той е перфекционист, пък и американци е пипал и не го е страх. Всъщност ремонта не е много сложен, стига да знаеш как.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #30
                                веригата доколкото знам е към 200 лв а колелата едвали са за смяна, незнам кой ти дава такива цени

                                това е станало защото виското е зацепвало по - често и цялото напрежение е отнесено от веригата, вземи си масло и верига и си ги смени сам.

                                работата не е много сложна ако имаш време и условия, ако нямаш иди при братя флекс, те ми присаждаха раздатката на вранглера и съм доволен от работата
                                drive alive

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X