Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Генератор за Grand Cherokee Limited 2.7 CRD ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Генератор за Grand Cherokee Limited 2.7 CRD ?!

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    ми посочено е Ба4е, и ти си го цитирал може да смяташ за патология (намирисващо) всичко над 0.2А
    Посочено е за друг модел.
    Аз питам ,за моя Гранд 3,1ТД , точно колко ампера е нормално?
    Има доста електроника , която работи в заключено/спряло/ състояние.
    П.П. Все пак Ти благодаря за мнението.
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #47
      До: Генератор за Grand Cherokee Limited 2.7 CRD ?!

      За всички серийни е така приятелю без значение от марка и модел
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #48
        До: Генератор за Grand Cherokee Limited 2.7 CRD ?!

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        За всички серийни е така приятелю без значение от марка и модел
        До колкото си спомням , преди около 3 месеца ми замериха 0,150А ток в покой. Това нормално ли е ?
        Е затова питам за точна стойност, за да търся утечка , ако е надвишена.
        ________________________________________________________________________________________
        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

        Коментар


        • #49
          До: Генератор за Grand Cherokee Limited 2.7 CRD ?!

          Проблема е решен!
          1.Заредих си акумулатора за 20часа с 6А ток от токоизправителя.
          2.Занесох го в специализирана работилница , да проверят електролита и след като го пробваха под товар се оказа , че е ОК.
          3.Закарах Гранда на "доктор жичкаджия " да търси утечка.
          Оказа се , че ЛАМПАТА ПОД ПРЕДНИЯ КАПАК /която осветява двигателя , когато е вдигнат, си свети непрекъснато и при затворено положение.Ключето , което прекъсва веригата при затваряне на капака, - не работи! /не прекъсва веригата/
          След отстраняване на буксата под ключето, всичко си дойде на място. /вече нямам работеща лампа под капака, но няма и утечка/

          ВАЖНО!!!
          ЗА Гранд 3,1ТД нормалната консумация , при покой е 0,04А


          Тази стойност се достига след известно време, след заключването.


          Всичко е добре , когато свършва добре!
          ________________________________________________________________________________________
          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

          Коментар


          • #50
            До: Генератор за Grand Cherokee Limited 2.7 CRD ?!

            Факт: 16 дни без палене и акумулатора У М И Р А на цяло -няма ток даже и за ключалките!
            Задължително трябва да се припалва и да се кара на всеки 7 дни или да се откачва акумулатора - при по-голям престой!

            П.П.При 3,1тд е така! При другите мотори на Грандовете така ли е ?

            ________________________________________________________________________________________
            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

            Коментар


            • #51
              До: Генератор за Grand Cherokee Limited 2.7 CRD ?!

              И моят е така. И аз откачам клемата.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #52
                До: Генератор за Grand Cherokee Limited 2.7 CRD ?!

                Момчета, аз мисля, че се излагаме ние ДЖИЙП ли караме или ... да не казвам марка, че Стефан ме уби

                Я си проверете елекрониките...

                Пламен нека ме поправи ако греша, но аз съм чел доста по чуждите форуми и поне 20-30+ мнения съм чел, че ДЖИП е кофти от към електроника, а с времето масово ДЖИЙП страда от лоши контакти, дефектирали кабели и всичко останало в този контекст...

                Аз си мисля, че има алтернатори и по 300 ампера и то точно за джип и струват около 600 долара ...

                Само да вметна аз имах над 30-40 проблема свързани с тоци и електроника, и всичко си оправих сам, а аз разбирам от тоци колкото и от атомна физика -> никак )
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #53
                  До: Генератор за Grand Cherokee Limited 2.7 CRD ?!

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Момчета, аз мисля, че се излагаме ние ДЖИЙП ли караме или ... да не казвам марка, че Стефан ме уби

                  Я си проверете елекрониките...

                  Пламен нека ме поправи ако греша, но аз съм чел доста по чуждите форуми и поне 20-30+ мнения съм чел, че ДЖИП е кофти от към електроника, а с времето масово ДЖИЙП страда от лоши контакти, дефектирали кабели и всичко останало в този контекст...

                  Аз си мисля, че има алтернатори и по 300 ампера и то точно за джип и струват около 600 долара ...

                  Само да вметна аз имах над 30-40 проблема свързани с тоци и електроника, и всичко си оправих сам, а аз разбирам от тоци колкото и от атомна физика -> никак )
                  Какво да проверявам по електрониката?- Мерихме консумацията и е в нормите.
                  ________________________________________________________________________________________
                  Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                  HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                  Коментар


                  • #54
                    До: Генератор за Grand Cherokee Limited 2.7 CRD ?!

                    Ми значи може да е от акумулатора. Аз не съм имал проблеми - с оригиналния акумулатор съм и е стоял по 2-3 седмици пролетта. Нямаше проблеми. Това с откачването не е работа.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Генератор за Grand Cherokee Limited 2.7 CRD ?!

                      Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                      Проблема е решен!
                      1.Заредих си акумулатора за 20часа с 6А ток от токоизправителя.
                      2.Занесох го в специализирана работилница , да проверят електролита и след като го пробваха под товар се оказа , че е ОК.
                      3.Закарах Гранда на "доктор жичкаджия " да търси утечка.
                      Оказа се , че ЛАМПАТА ПОД ПРЕДНИЯ КАПАК /която осветява двигателя , когато е вдигнат, си свети непрекъснато и при затворено положение.Ключето , което прекъсва веригата при затваряне на капака, - не работи! /не прекъсва веригата/
                      След отстраняване на буксата под ключето, всичко си дойде на място. /вече нямам работеща лампа под капака, но няма и утечка/

                      ВАЖНО!!!
                      ЗА Гранд 3,1ТД нормалната консумация , при покой е 0,04А


                      Тази стойност се достига след известно време, след заключването.


                      Всичко е добре , когато свършва добре!
                      Обаче за 15 дена - няма никой!
                      Акумулатора, след зареждане го занесох в специализирана лаборатория. Мериха електролита във всички клетки , го замерваха на стенд под товар.-казаха , че е О.К.
                      За сега махам клемата на минуса. /при продължителен престой./
                      ________________________________________________________________________________________
                      Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                      HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                      Коментар


                      • #56
                        До: Генератор за Grand Cherokee Limited 2.7 CRD ?!

                        Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                        Обаче за 15 дена - няма никой!
                        Някъде го бях писал ама ще повторя дано ти е от полза брах ядове с аудио уредба така монтирана, че ако е изключиш от "OFF" спира, но ако свалиш панела при "включено" ужким всичко гасне, но остава да работи и "изяжда" акумулатора пак тук имаше и една сходна тема че контактния ключ може да се извади в положение "ACC" тоест подадено захранване към колата .... вероятно като отидеш при майстор гасиш всичко старателно за да мерите, а после при автоматизираните ни действия при прибиране в къщи нещо остава включено и от там 0.2А х 24 часа = 4.8 Ач (са си отишли) х 15 дни = 72 Ач ( пълният заряд на акумулатора) Остави жабката отворена и е огледай на тъмно дали гадната автоматика гаси всички лампи ( имам спомени че във вратите имаше едни червени, а в салона светка, пък гасне плавно, ако загасне и т.н.) Не смятам че е нормално
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #57
                          До: Генератор за Grand Cherokee Limited 2.7 CRD ?!

                          [QUOTE=Alexander Boyadzhiev;410170]Послушах вчера един от съветите, който ми дадохте и отидох да ми замерят генератора, за да се види дали пък проблема да не е там. Оказа се, че при него всичко е перфектно - работи си както трябва. Но открихме постоянна консумация на ток при положение, че всичко е спряно. Помислих, че е от усилвателите или пък от касетофона ... свалихме ги - и от това не е! От някъде самата кола дърпа ток. Има памет на седалките, на огледалата и за тези неща компютъра си черпи ток, но на уреда показваше 0.55-0.70.

                          да И при мен става точно така същия модел е и моя само че при мен има отечка около 0.19 при всичко изкл.ако намерич решение пиши моля те.п.с. моя акумулатор е замерен напълно здрав е ,даже се зарежда от мотора за около 30 мин.
                          Mercedes-Benz GL 500

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X