Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
    Значи ако отида при първия срещнат (майстор) в Варна тук са много такива,и сменя спирачна течност,ще остана без спирачки?Задължително ли трябва да има (скенер)както казвш???
    Не, не ти трябва скенер а някой който ръцете не му растат от задника, чичо ти Пешо само със скенери сменява течност на спирачки, виж предишната страница
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Някой знае ли колко е вътрешния диаметър на тампона на стабилизиращата щанга на 5.9, че онлайн ми излизат 22, 24, 25, 26 и 28мм и всички твърдят, че са съвместими с него?
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Някой знае ли колко е вътрешния диаметър на тампона на стабилизиращата щанга на 5.9, че онлайн ми излизат 22, 24, 25, 26 и 28мм и всички твърдят, че са съвместими с него?
        Ми клекни премери щангата с шублер и ще разбереш.

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
          Ми клекни премери щангата с шублер и ще разбереш.
          Преди да клекна трябва да мина 200км, та затова питам
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Ми тогава никои неможе да ти даде отговор, като има различни размери. Преди месец сменяхме тампоните на чероки XJ на предна стабилизираща щанга и се оказа че има 5 размера тампони .

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Някой знае ли как се сваля резервната гума на чероки KJ???
              Лесно беше само вчера
              Jeep Cherokee - Liberty 3.7
              Fab Fours Legend
              Nissan Terrano II 2,4

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Под задния номер има едни болтове. Развиваш ги, отваряш пластмасовия капак, който покрива резервната гума и после махаш болтовете, които държат самата гума. Нещо такова май беше...
                Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Почистих си Мап сензора, има снимки преди и сега.

                  Инсталирах Мопарско окабеляване 7-проводника за теглич - http://www.quadratec.com/Assets/Installation/75397.pdf

                  Обаче малко ядове, понеже окабеляването свършва с женска букса американски стандарт за ремаркета, а трябваше да купя мъжки куплунг/кабел (снимка по-долу) който да пасне и после да окабеля съответно 7те кабела към ЛЕД дъската ми за ремарке.

                  Първи проблем кабелите/цветовете НЕ отговарят на местните стандарти, тоест американски автомобил към европейско ремарке.
                  Втори проблем, десния мигач на дъската с ЛЕД светлини НЕ мига а свети постоянно, докато на джипа си мига нормално. Някой казват, че ЛЕДа не дърпа достатъчно ток и релето за мигачи не успява да загрее и да изключи, това хубаво ама как тогава ми работи мигача на колата...?
                  Трети проблем, който може би не е проблем а фабрично решение е да има постоянни 12 волта към единия кабел.

                  Тук стана 4-5 градуса и утре ще довършвам пристягане на инсталацията със свински опашки и ще опитам да преборя мигача.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-13 20.44.56.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5702780
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-14 16.03.26.jpg
Прегледи:1
Размер:36.6 КБ
ID:5702781
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-14 16.20.58.jpg
Прегледи:1
Размер:44.7 КБ
ID:5702782
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Втори проблем, десния мигач на дъската с ЛЕД светлини НЕ мига а свети постоянно
                    Ако и на аварийни е така - проблема според мен не е в релето
                    Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      да има постоянни 12 волта към единия кабел.
                      На Острова е така. На Континента е с по-малко крачета и е без постоянен +
                      По другата точка от другата страна мига ли нормално?
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от valkiller Преглед на мнение
                        Ако и на аварийни е така - проблема според мен не е в релето

                        Да, утре ще тествам няколко неща, преди да пусна мигача, след като дам десен мигач, при аварийни, после ще закача габаритите на мигача за да натоваря релето и т.н.; днес вече стана студено и ме домързя да довършвам на тъмно и студено.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          На Острова е така. На Континента е с по-малко крачета и е без постоянен +
                          По другата точка от другата страна мига ли нормално?
                          Дядо то това май е хамериканско с постоянния + и освен това за някакви електрически спирачки на ремарке и т.н. ама тях не съм ги вързвал въобще към модул за спирачки.

                          Ето драсканиците ми от днес , Ж.к. = Жълто Кабел(демек Американския мъжки куплунг) към З.р. = Зелено ремарке(демек ЛЕД дъската със светлини за ремарке).
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-14 21.16.09.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5702787
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Да, утре ще тествам няколко неща, преди да пусна мигача, след като дам десен мигач, при аварийни, после ще закача габаритите на мигача за да натоваря релето и т.н.; днес вече стана студено и ме домързя да довършвам на тъмно и студено.
                            Мда, оказва се според мен, че просто НЕ идва сигнал за десния мигач по фабричните кабели, първо цветовете не отговарят и второ според мен нещо не е както трябва поради Американския стандарт.

                            Може би ще трябва да махна този постоянния + и да сложа десен мигач на негово място за да ползвам фабричните мопарски кабели.
                            Нито мига, нито свети се оказва, май ще взема сигнал от десния мигач директно и ще го закача принудително към фабричните кабели някакси... Ще пиша като направя повече, сега само стегнах със свински опашки поне да е монтирано като хората.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12716434_10205823221519294_5672022824115315545_o.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5703650

                              Така де - правилното положение спрямо земята е важно за нормалното придвижване...
                              От долната - Only milk and juice come in 2 litеrs, имам една излишна, така че ако някой иска да казва да му я пращам.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                Only milk and juice come in 2 litеrs, имам една излишна, така че ако някой иска да казва да му я пращам.
                                Това какво значи - закачка с двигателите по два литра или съвет да не си купуваме бира в такива бутилки ?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X