Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Днес ненадейно ме изненада стартера, вместо да завърти мотора само чукаше бендикса, от третото чукане запали, и това му беше последното палене, защо така умря изведнъж не ми стана ясно, за щастие се случи точно пред гаража. Веднага свалих стартера, закарах го на майстор, каза че бил "извратен" този модел шалтер, но успя да намери такъв и го смени с нов, смаза всичко, експресна бързина за около 10 минути беше готов, и струваше само 50 лева, цялата операция от отказа, със сваляне, пътуване от Горна Баня до Симеон и обратно, ремонт и качване на колата я свърших за два часа, учудвам се на бързината.
    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Да не си влизал в дълбока вода?

      Преди време имах Фронтера и се получи същото..
      Няколко дни след водата болтовете на шалтера от вътре се бяха окислили.

      Поздрави
      WJ 4.7 Limited
      0889 70 70 42

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от Dany_iv Преглед на мнение
        Да не си влизал в дълбока вода?

        Преди време имах Фронтера и се получи същото..
        Няколко дни след водата болтовете на шалтера от вътре се бяха окислили.

        Поздрави
        Братко, аз като видя висока вода се връщам обратно, ако минавам през локва карам съвсем бавно, независимо с каква кола съм, като смених маслата на джипката дадох към 1000 лева, и като прочетох че препоръчват смяна на маслата след преминаване през висока вода....., не благодаря, малко ми е скъпичко. Нито ходя на офроуд, нито съм я калял някога, само асфалт, кара се кротко, топъл гараж, редовно почистване и полиране на боята, стартера беше като нов отвсякъде, незнайно защо са нагорели контактите на шалтера, случва се, имах TOYOTA, и там така, стартера беше нов отвсякъде, четки оригинални на 70% живот, няма нищо за пипане, а шалтера нагорял от искренето и спира всичко, случват се такива неща.
        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
          ......имах TOYOTA, и там така, ......
          .....ще идваш да лочим кафе, да си клюкаме, и да му се пулим.....
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo.jpg
Прегледи:1
Размер:65.6 КБ
ID:5469417Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo (1).jpg
Прегледи:1
Размер:104.3 КБ
ID:5469418
            Вместо външно каре на края тропането излезна от май вътрешно каре , когато повдигнах колата и завъртях колелото чу се тропот от тая част кадето се вижда на снимката машон след това закарах колата на канал и там има кво да се види машона го няма а вътре пясак ,,, искарахме го и то започнаха от вътре да излизат разни метали някакви части ,, сега съм го поръчал казаха ми че това нещо в гърция струвало към 140 евро ,, в момента го карам на задна дали това че го карам на задна може да му навреди ? обаче искам да кажа на колеги които нямат много опит първо да направят проверка на всичко щото външното каре струва кам 200 евро ,, а може да се окаже че не е проблема там .Поздрави

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              смених двигателно масло, филтър и сложих добавка за хидравлични повдигачи.филтъра е мопар, от инд комерс , маслото е лики моли 10W40 - от 15г. си карам колите с масла на този производител, добавката също... а, и да не забравя :добавката ползвам май трета година -гарантирано върши работа!мотора утихва и работи гладко.
              не бързам за никъде...
              XJ 2.5TD '98

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                P0340 Camshaft Position Sensor "A" Circuit Добра Вечер колеги, търся помощ какво означава това нещо ,,, и ако има някой информация тая част на каква цена се намира ,, поздрави

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от pharm.zoran Преглед на мнение
                  ...
                  Camshaft Position Sensor "A" Circuit ...
                  Това исписа ли го като текст?
                  По принцип р0340 касае СМР сензора (датчик за ъгъла на въртене на РВ), но текста не е този, което може да доведе до грешни заключения.
                  При липса на сигнал от СМР сензора, този джип не пали.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                    Братко, аз като видя висока вода се връщам обратно, ако минавам през локва карам съвсем бавно, независимо с каква кола съм, като смених маслата на джипката дадох към 1000 лева, и като прочетох че препоръчват смяна на маслата след преминаване през висока вода....., не благодаря, малко ми е скъпичко. Нито ходя на офроуд, нито съм я калял някога, само асфалт, кара се кротко, топъл гараж, редовно почистване и полиране на боята, стартера беше като нов отвсякъде, незнайно защо са нагорели контактите на шалтера, случва се, имах TOYOTA, и там така, стартера беше нов отвсякъде, четки оригинални на 70% живот, няма нищо за пипане, а шалтера нагорял от искренето и спира всичко, случват се такива неща.
                    Ми щом и гледани като писани яйца ти въртят такива номера - газ в дълбоката вода, да им дойде акъла...!!!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      ох господине Андро знам че сте доктор на докторите за тез джипове обаче и аз много ве уважавам ,, обаче тоз джип е извън категорията ,ми когато не ми даваше грешки не искаше и да пали т.е. някакав сензор на раил търбата отзад не спираше горивото и налягането падаше до 0 и когато постои 2-3 часа след туй въртене яко , сменихме тоз сензор и карах няколко месеци а сега пак пали без въртене обаче когато запали обратомера вибрира яко и и прави вув вув вув и така някаде час час и половина след това се оправя и същия ден може да караш колко искаш да го палиш и да гасиш няма проблеми следващия ден пак същто при условие че аз го паля към 9:30 вече температурата е 16 градуса никак не е студено, и опитах с въртене на клуча до три пъти и нали така изписва грешките и ми исписа тоз код п 0340 опитах на един сайт и ми излезна това за това потърсих помощ...ето сайта кадето намерих http://jeep.avtograd.ru/engines/all_codes_obdii_en.htm и така пали обаче мен ме дразни ххихихи Поздрави а и забравих да питам смених му нафтата възможно ли е да е от това нещо ,не съм опитал от старата помпа щото имам още 500 км от тая която я сложих последно и то точно тогава се появи сега един приятел ми казва че така праил джипа и преди обаче не чак толко дълготрайно и не чак толко забележително ,, аз го забелязах след 30 км от както промених нафтата така усилено да потскача ,, мерси за отговорите г-ин Андро ,, и искам да се видим на някое рали с бира в ръката не само с проблеми по тез стари тенекии

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от pharm.zoran Преглед на мнение
                        ...ето сайта кадето намерих http://jeep.avtograd.ru/engines/all_...dii_en.htm ...
                        В този сайт кодовете и тълкуванията касаят бензиновите автомобили.
                        При 2,7 GRD код Р0340 означава следното:
                        Твърде висока честота на сигнала на СМР датчика.
                        Неизправност на IAT датчика (датчик за температура на въздуха във всмукателния колектор).
                        Динамически неправдоподобен сигнал на IAT датчика.
                        Статистически дефект на сигнала на СМР датчика.

                        Както се вижда, проблема може да и от IAT датчика. Даже бих те посъветвал да се почне от него. Лесен е и за проверка - като повечето термодатчици има отрицателен температурен коефициент, тоест при ниска температура съпротивлението е високо и обратното.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Днес реших да си сменя биалетките и тампоните на стабилизирващата щанга отпред. Цялата процедура ми отне час и малко, понеже киснах гайките във WD-40 и още един спрей. Всичко бе потънало яко в ръжда. Като цяло процедурата е супер елементарна и не се налага да се вдига колата на крик.Ето и снимки, само предварително се извинявам за гадното качество, пръстчетата ми бяха мазни и съм пипнал отпред камерата!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130512_132719.jpg
Прегледи:1
Размер:211.1 КБ
ID:5481437Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130512_132724.jpg
Прегледи:1
Размер:86.4 КБ
ID:5481438Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130512_140318.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5481439Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130512_140319.jpg
Прегледи:1
Размер:125.7 КБ
ID:5481440Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130512_140320(0).jpg
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:5481441Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130512_140320.jpg
Прегледи:1
Размер:125.1 КБ
ID:5481442Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130512_140332.jpg
Прегледи:1
Размер:69.5 КБ
ID:5481443Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130512_142000.jpg
Прегледи:1
Размер:194.5 КБ
ID:5481444Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130512_142003.jpg
Прегледи:1
Размер:205.7 КБ
ID:5481445 Пропуснах да добавя нещо,на една от снимките се вижда че трябва един звездообразен торс, имам такъв, но не ми се наложи да го ползвам! Явно тоя болт е ръждасял до такава степен че се е заварил, идея си нямам! Важното е че вече по малко ми тропа отпред!
                          Последно редактирано от durtiq666; 12-05-13, 16:53. Причина: Изпуснах да добавя нещо
                          It's a JEEP thing, something you won't understand!

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Този болт е набит и не се развива !
                            Jeep ZJ 4.0 HO, AW 4 , Quadra Drive
                            NV 231 - COMMAND-TRAC
                            3" lift

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Ясно...добре че не се опитах да го избивам! Мерси за информацията!
                              It's a JEEP thing, something you won't understand!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Не само днес, а от две седмици се боря с един умрял в движение
                                Показваше "Чек" и загуба на синхронизация между датчиците на разпределителния и коляновия вал
                                Смяна на датчика на разпределителния първо с друг, после с нов, смяна на компютър, ключ и имобилайзер. Чистене на куплунги, маси, прозвъняване на вериги, проверка на сигнали от датчиците и със "скенер" и с осцилоскоп, има си някакви, "чека" вече не свети, ......но искрата се "разхожда" кога с аванс, кога изостава и нъц.........

                                Някой да си в купил и да не е монтирал датчик на коляновия вал за WJ 4.7? да пробвам дали той дава сигнал, но неправилен приемам и съвети и идеи....
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X