Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    А използването на фланци не води ли до по-бързо разбиване на лагерите на главините
    Гранд Чероки 5.2 ZJ
    Гранд Чероки 3.7 WK

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от ddpetrov Преглед на мнение
      А използването на фланци не води ли до по-бързо разбиване на лагерите на главините
      не
      LZ1RED

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от ddpetrov Преглед на мнение
        Всъщност сложих 265/70/16 което e 31" мисля.Не са БФ гуудрич ,взех Мишлен Latitude.За фланците колега сте прав само при пълен ляв и десен има опиране,без фланци няма да се размина.От къде мога да си закупя или да ми изработят.30 мм не са ли много,според мен и 20 мм биха ми свършили работа.Най-напред обаче трябва да огледам гочно за какво става дума ама днес в този дъжд не става.Снощи към 7 взех джипа и ми се наложи пътуване с него изминах около 450 км. много съм доволен от държенето на джипа с новите гуми и стабилността.С две думи си реализирах идеята.Ето и няколко снимки ,но са лоши от телефон
        Ако общата сходимост на предния мост е нула, 20мм фланец на заводска джанта с ЕТ+48 и гума 265/70-16, няма да ти стигнат.
        30мм е по-добре, гумите не са извън калниците, но не прави компромис с качеството на фланците.
        Фланеца трябва да има анзес.
        Ако след лифта не сте върнали предния мост в средата, и с 30мм фланец може да опира в левия долен носач, както и горе в стабилизиращата щанга.

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
          15 мм стомана, по-скоро ДА но алуминии НЕ
          Не е задължително да са стоманени. Даже по-леките алуминиеви са за предпочитане.
          Аз 15мм с шпилки не съм виждал. Само пет отвора имат.
          Такива фланци могат да се карат само с джанти които отвътре между отворите за гайките имат дупки, за да влезнат в тях шпилките на главината които остава да стърчат доста. Заводските алуминиеви джанти имат такива дупки.

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            днес вкарах Белчо за профилактика. подменихме тампона на раздатката, горен и долен шарнир отпред в ляво, цемеринг на кардана на предния диф... също разглобиха предния ляв спирачен апарат и го почистиха внимателно вкл. сваленото му бутало ...
            стария тампон на раздатката го прибрах, защото макар и омекнал не е скъсан и има още малко живот в него.може пък на някой да му дотрябва, нов най тънко го намерих във вест ауто за 240лв... разбира се имаше известен проблем с частите... долният шарнир, въпреки че го провериха няколко пъти в каталога, аз разлика от сваленият от колата имаше "винтил" за гресиране...това хубаво, ама като го монтира момчето в сервиза се оказа че винтила ще упира в карето при движение и майстора се наложи да махне и затапи... та пак все едно си е капсулован
            Последно редактирано от glinski; 22-10-09, 17:43.
            не бързам за никъде...
            XJ 2.5TD '98

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Привет на всички в поста,ще ви спомена "какво ми направи " Джипа днес (Гран-3.1),предприех изпреварване и с неохота почувствах едно пидърпване и спиране (сякаш не му стига гориво)-това със скорост 120- и нагоре.А иначе под тази скорост си върви нормално,та въпроса ми е:"ИМАТЕ ЛИ ИДЕЯ ОТ КАКВО Е ТОВА?"-благодаря предварително!

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от Кадиев Преглед на мнение
                Привет на всички в поста,ще ви спомена "какво ми направи " Джипа днес (Гран-3.1),предприех изпреварване и с неохота почувствах едно пидърпване и спиране (сякаш не му стига гориво)-това със скорост 120- и нагоре.А иначе под тази скорост си върви нормално,та въпроса ми е:"ИМАТЕ ЛИ ИДЕЯ ОТ КАКВО Е ТОВА?"-благодаря предварително!
                Диагностика му е майката - и моя правеше чат-пат такива магарии, дори климатика изключваше. Оказа се (при мен) температурния датчик за компютъра, който вместо ~90 градуса при топъл двигател отвреме-навреме се побъркваше и даваше информация на компютъра, че антифриза е минус 42 градуса. Държеше 1000 оборота на празен ход (за да загрее), не вървеше, изключваше компресора на климатика, абе лудница...

                Но "невървенето" може да има ужасно много причини, дори и задръстен нафтов филтър. Направи една диагностика, няма смисъл да гадаем.
                ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                Volvo XC90 D5 Executive '12
                Volvo XC60 D5 Summum '11
                Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                  ....имаше "винтил" за гресиране...това хубаво, ама като го монтира момчето в сервиза се оказа че винтила ще упира в карето при движение и майстора се наложи да махне и затапи... та пак все едно си е капсулован
                  че то не е късно да се сложи гресьорка нека ти го направи обаче знаещ (!) майстор а наи-добре навсякъде където няма.
                  казвам ти го това защото аз също сега имам смяна на шарнир и по съвет на моя майстор (тои слагал много допълнителни гресьорки и работи страшно кадърно и мъмрещо) съм си взел и 4 гресьорки
                  понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                  ********************************
                  JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                  Honda Shadow VLX 600 - 1999
                  FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                  0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                  Влади

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    От два дни вече карам на газ.Сложих газов инжекцион закупен от BSM http://bsm-bg.com/ Изминах около 170 километра на газ и като цяло съм доволен.От тези 170 км. около 30 километра са по черно ,доста работа на място,междуградско 50 км. и останалото градско.Даде ми разход 22 лтр. за тези километри.Все пак се вдигна чувствително с подложките 2" и с новите гуми 31".Колко ще гори обаче само извънградко и само градско тепърва ми предстои да установявам.Трябва да се пипне още,да се направят по-финни настройки но като цяло няма осезаема разлика във вървенето.Този първоначален тласък на осмака се запази и на газ.Забелязвам обаче,че при движение с около 60-70 ,при рязко натискане на педала на газта не се получава това връщане две скорости надолу а връща само една скорост.Ще трябва да си поиграем с лаптопа да се понастрои.Вече като отида не бензиностанция изобщо не ми пука,преди като зареждах бензин докато платя и се замислях,но после като седна зад волана и излетя вече съм забравил че съм ставил 160 лева в резервоара.Сега вече и не мисля колко оставям за гориво,даже не ми се слиза от джипката.Другите ми МПС-та ще хванат ръжда в гаража ми се струва.Ето малко по-качествени снимки след повдигането
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от ddpetrov; 25-10-09, 12:37.
                    Гранд Чероки 5.2 ZJ
                    Гранд Чероки 3.7 WK

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от ddpetrov Преглед на мнение
                      От два дни вече карам на газ.Сложих газов инжекцион закупен от BSM...
                      Колега, това е много хубаво, но дай малко повече инфорамция - каква е системата, колко пари излезе, каква бутилка и къде е монтирана и т.н.
                      Ще е доста полезно.
                      YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
                      XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
                      WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
                      KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Грандчето е вече с нови маратонки.С новата технология на rhinotire
                        http://www.vbox7.com/play:b5dc2c24
                        Прикачени файлове
                        Car audio & Off road club TETEVEN
                        Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
                        GAZ 69 0ff Road '76

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от ddpetrov Преглед на мнение
                          От два дни вече карам на газ.Сложих газов инжекцион закупен от BSM http://bsm-bg.com/ Изминах около 170 километра на газ и като цяло съм доволен.От тези 170 км. около 30 километра са по черно ,доста работа на място,междуградско 50 км. и останалото градско.Даде ми разход 22 лтр. за тези километри.
                          Искаш да кажеш 22/100 или 22/170 км? Ако е второто, на една и съща газостанция ли го зареди? Иначе ми изглежда като комбиниран разход 13/100. Нещо много ми е съмнително.
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от Ivaylo_Jankov Преглед на мнение
                            Грандчето е вече с нови маратонки.С новата технология на rhinotire
                            http://www.vbox7.com/play:b5dc2c24
                            Колко се доплаща за тази новост?
                            ________________________________________________________________________________________
                            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от Ivaylo_Jankov Преглед на мнение
                              Грандчето е вече с нови маратонки.С новата технология на rhinotire
                              http://www.vbox7.com/play:b5dc2c24
                              Интересно ми е, как ще се държи този гел, когато спадна гумите за да издрапам в някоя калчица. Иначе за асфалта ми звучи доста убедително и почти се навих да си "облицовам" гумите.
                              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                                Колко се доплаща за тази новост?
                                При размер 255/70/16 е около 170 лв.
                                При други размери варират + -
                                Car audio & Off road club TETEVEN
                                Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
                                GAZ 69 0ff Road '76

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X