Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Аз пък една батерийка боднах - MOLL 74Ah, но със сравнително голям пусков ток до колкото ме увериха. Мисля, че са много добри като марка. За който се интересува - 180лв, намален от 220 защото им оставих старият си - умрял напълно, незнайно каква марка.

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Вчера смених маншоните на каретата на предния мост. Оказа се че трябва да се извадят полуоските. Може би има и по-лесен начин, но аз не се сетих за него.
      От дясно:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0054.jpg
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5412085
      От ляво:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0055.jpg
Прегледи:1
Размер:73.9 КБ
ID:5412086
      “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
      Walter Rohrl
      GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Най-накрая пристигнаха поръчаните от rockauto части и вложих следното:
        - ново виско на перката. Очаквам температури над 30 гр.С за проба по магистралата при високо натоварване за да се види решен ли е проблема.
        - профилактична подмяна на преден десен шарнир с усилен такъв на Moog. Стреса от внезапното счупване на този отляво си каза думата
        Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
          Вчера смених маншоните на каретата на предния мост. Оказа се че трябва да се извадят полуоските. Може би има и по-лесен начин, но аз не се сетих за него.
          От дясно:
          [ATTACH=CONFIG]497530[/ATTACH]
          От ляво:
          [ATTACH=CONFIG]497531[/ATTACH]

          По-лесния начин е да извадиш полуоската заедно с главината.

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            То не само днес но Купих гуми АТта 31ци, чудех се м/у АТ и МТ и понеже се кара и зимата та АТа, смених и рециклирах напълно кормилната кутия и помпата, смених и ролка и маркуча на хидравликата, смених и маркуча към радиатора че се спука.

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Смених си водния радиатор. Стария капеше от 2 места. Ако някой има желание да го запоява го подарявам.
              ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
              ...0888 766485...

              Коментар


              • От: До: Какво направих по джипа днес?

                не зная как и защо ще я точиш ,но внимавай да не ти извие помпата!

                Коментар


                • От: До: Какво направих по джипа днес?

                  Привет на всички Jeep колеги ,вчера прочетох поста на многоуважаемия от мен Алекс Маринов във връзка с "Jeep Cherokee 2.8 CRD
                  да се похваля или да се оплача".Там Алекс обясняваше че е добре да се почисти MAP сензора за по-добра и икономична работа
                  на двигателя .Извадих сензора ,който се оказа доста зацапанНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0269.jpg
Прегледи:1
Размер:71.6 КБ
ID:5420705почистих го и сега очаквам резултатът ,какъвто убеден съм ще има,
                  макар че на извънградско разхода ми 9,5-10 зависи от тежесста на крака ми, а на градско 11,5 -12 литраНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0271.jpg
Прегледи:1
Размер:70.1 КБ
ID:5420707
                  сега остава да намеря време и да почистя и маслоотделителят на маслените пари от картера.

                  Поздрави и безаварийни пътувания


                  Jeep Cherokee 2.8 CRD automat 2004

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Не очаквай чудеса все пак. Този "камион" си е два тона, търкаля постоянно въртящи се преден мост, раздатка, кардани, височък е и макар и позализан, все пак е наследник на предишния, който е с аеродинамика на тухла четворка. Та едва ли ще го свалиш на много по-малко от 9/100 извън града, особено ако го настъпваш с повече от 130 - 140 км/ч. А той си върви и с по-голяма скорост и не се оплаква, но и не предупреждава колко точно лапа при това. Освен ако не гледаш горе на дисплея на EVIC, ма там може да те шашне с някоя моментна стойност. Имай предвид и това, че малко послъгва и се презастрахова при сигнализацията за оставащото в резерва гориво. Понякога започва да "мрънка" за зареждане доста рано, а като дозаредя петнадесетина литра, стрелката отива на средата.
                    Поздрави!
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Привети увжаеми Алекс , аз не си правя илюзии , но пък да видиш , че сензора е замърсен и да не го почистиш ...
                      И при мен е така с бензино/нафто/мера започва да сигнализира и като сложа 15 литра стрелката отива почти до средата.
                      А такъв дисплей EVIC аз нямам.Имаш ли идея защо като хванеш с ръка кардана има доста голям луфт? вВ сервиза ми кзаха ,
                      че не е проблем,но мен ме дразни.Разглеждайки из нета реших ,че веригата която е в раздатъчната кутия се е разтегнала.
                      В you tube имаше едно видео как такава разтегната верига е ударила корпуса на кутията и я счупила.Тук във Варна е прекрасен
                      ден и ще опитам да почистя маслоотделителя.



                      Поздрави!

                      Jeep Cherokee 2,8 CRD.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Определянето на луфта в кардана "на око" е малко субективно. Този луфт е сумарен от луфта на всички карета, на този в раздатъчната кутия и т.н. Ако имаш някакви съмнения за веригата в раздатката може би трябва да отидеш някъде в сервиз да я огледат и да видят дали има по-голямо провисване. Друг вариант е да караш известно време с включен преден мост /в режим Full Time/ и да се ослушваш за повишен шум в раздатката - при износена и провиснала верига ще има осезателна разлика в сравнение с този при движение само на заден мост. А за да се стигне до положението веригата да спука корпуса, вероятно трябва да толкова износена, че да се скъса и да заклини между зъбно колело и корпуса. Преди това ще си чувал доста време всякакви звуци от раздатката.
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Нови гуми, нови чистачки, сменен антифриз.
                          Очаква се смяна на чорби и тампончета на А рамо
                          Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                          Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                          0885372997 - Дани

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Смених амовете на вратата на багажника и сложих ксенони и Гранда вече е като гоУф , много по-добре свети, заслужава си инфестицията. Тези дни следва проверка на поплавъка на резервоара, че нещо се ослушва и не показва количеството на горивото. Някой ако е правил подобно упражнение, помощ не е излишна
                            Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                            0886/872-646

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Здравейте, днес тръгнах да сменям фаровете с нови такива, американски вариант. Но възникна проблем, дупката в която влиза крушката е по-малка и куплунга следователно не може да влезе и да се захване. Ето и снимка на новия фар Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0554.jpg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5431884 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0555.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5431885. Оригинално крушките са Н4, но в случая дупката не е за Н4, та въпроса ми е може ли някой по запознат да ми каже за какъв Н е дупката ?
                              Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                              0886/872-646

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от Svetlozar Stankov Преглед на мнение
                                Здравейте, днес тръгнах да сменям фаровете с нови такива, американски вариант. Но възникна проблем, дупката в която влиза крушката е по-малка и куплунга следователно не може да влезе и да се захване. Ето и снимка на новия фар. Оригинално крушките са Н4, но в случая дупката не е за Н4, та въпроса ми е може ли някой по запознат да ми каже за какъв Н е дупката ?
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=44704
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X