Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Според сайта на Кастрол е същото с ново име и опаковка.
    Мдаа...мерси.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
    0877стоидевет215–Радослав

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Днес след доста път една автомивка и резервара до горе направо ми се плаче и най-накрая си оправих електромоторите на огледалата .
      GRAND CHEROKEE 3.1 TD -1999
      YAMAHA R1 -1999

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?
        • - смяна на амортисьорчета преден капак - DIY - 73 лв.

          - смяна на свещи (стари - Champion XXX, нови - NGK ZFR5N) - DIY - 38 лв.


        Осезаема промяна в поведението на двигателя след смяната на свещите. По-спокойна работа, по-тиха, колата е много по-отзивчива.
        Много съм доволен!

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Платих данъка - 420лв.(ох!)
          Смених дискове и накладки. Единия преден беше останал 23.16 мм
          Смених машинката за заключване на вратата на багажника. Сега се търсят щипки за кората
          “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
          Walter Rohrl
          GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Щипки - в Горубляне, Самоковско шосе, 100м след борсите в посока околовръсното отляво. Тонекс е магазина или нещо подобно се казваше...
            ZJ'96 5.2

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
              ... Сега се търсят щипки за кората
              От дългите мога да ти намеря 4 бр., колкото ти трябват.

              Първоначално публикуван от FDevil Преглед на мнение
              Щипки - в Горубляне, Самоковско шосе, 100м след борсите в посока околовръсното отляво. Тонекс е магазина или нещо подобно се казваше...
              Трудна работа това с щипките. След доста търсене преди време намерих едни, с които след "подстригване" може да се закърпи положението, но не държаха много добре. Това - за по-късите, които се използват и на предните врати.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                От дългите мога да ти намеря 4 бр., колкото ти трябват.
                Мдааа.... Мойта картинка е леко различна от тази картинка:


                Двете които тук са зелени, при мен са жълти.
                Чавдаре, ако под дълги разбираш жълтите, две биха ми свършили работа. По-интересно мие дали за 4-те бели от картинката има някакъв заместител на родния пазар, или ще трябва да поръчвам от USA.
                “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                Walter Rohrl
                GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                  ... Двете които тук са зелени, при мен са жълти.
                  Чавдаре, ако под дълги разбираш жълтите, две биха ми свършили работа. По-интересно мие дали за 4-те бели от картинката има някакъв заместител на родния пазар, или ще трябва да поръчвам от USA.
                  Е, при мен зелените бяха бели, но без ядове станаха жълти, каквито са оригинално твоите.
                  Точно тях има пред вид. Заместител на тези отгоре (белите) не съм търсил, че тях не успяхме да ги счупим. Единственият вариант е да си вземеш мострата и да обиколиш магазините, където продават такива неща.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Оправих се. Оказа се че един колега скоро е купувал щипки за неговия и са му останали.
                    Сега ще трябва да го черпя бири.
                    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                    Walter Rohrl
                    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Днес:
                      • - Предни дискове - АТЕ - DIY - 137 лв. (за двата броя);

                        - Предни накладки - АТЕ - DIY - 104 лв. (за комплекта).


                      Mного се бях изплашил да не заваря картинката от темата на колегата Чавдар (V93) относно буталцата.
                      Бях се приготвил да взимам чисто нови Akebono апарати и Akebono АСТ945 накладки за ъпгрейд. Или поне Teves ремонтния комплект...
                      Но всичко се оказа тип-топ.
                      Сега ще тествам дали ще изчезне завинаги спорадично проявяващото се биене/тресене при натискане на спирачката...

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Събота смених свещите с Autolite Platinium , нови кабели и капачка. Беше доста трудно , заради изпарителя, който адски пречеше за двете задни от страната на пътника. Това май ще е последната смяна на свещи в живота на гранда
                        Още по хубавото е че смених и демпфера. Сложих Procomp ES2000 , и волана заспа. Преди се клатеше като минех през неравности. А най- хубавото е че и шимито изчезна, след 1-но годишна борба. Първо тракбара ми беше зле. После взех нов , но сложих големи гуми. Този демпфер без проблем ги удържа!
                        Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                        тел. 0897818449

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
                          Събота смених свещите с Autolite Platinium , нови кабели и капачка. Беше доста трудно , заради изпарителя, който адски пречеше за двете задни от страната на пътника. Това май ще е последната смяна на свещи в живота на гранда
                          Още по хубавото е че смених и демпфера. Сложих Procomp ES2000 , и волана заспа. Преди се клатеше като минех през неравности. А най- хубавото е че и шимито изчезна, след 1-но годишна борба. Първо тракбара ми беше зле. После взех нов , но сложих големи гуми. Този демпфер без проблем ги удържа!
                          Едва ли ще изкараш и година преди цялата предница да ти умре. Демпфера заглушава проблема, но не го лекува. Дори без да ти се появи шимито, ходи профилактично да ти гледат предницата поне веднъж месечно.
                          Този път сменям всичко по окачването. За около година и половина демпфера умря, а всички щанги и накрайници за боклука. Предния път смених, демпфер и след месец напречната щанга от моста към купето (преди около година и половина). Всичко беше наред... до преди 2 седмици И стана много страшно от веднъж, при всякаква скорост, при всякакви неравности... шимито ставаше неудържимо... последно едва се прибрах в събота от един гьол. Утре сменям всичко и почвам отначало да го троша
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            ХАхаха ще го имам в предвид, гледам я предницата често и и се чудя какво не е наред.
                            Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                            тел. 0897818449

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Ще вземА да го разнищя този проблем с предниците.
                              Така и така имам ZJ 4000 с който експериментирам.
                              Дайте някакви линкове с описание на проблема ?
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                                ... ходи профилактично да ти гледат предницата поне веднъж месечно.
                                Ако трябва всеки месец да "гледам" предницата ще подкарам колело. Това и при Лада Нива го нЕма...
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X