Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Според мен има някакво недоразумение! Ресьорите са си отгоре фабрично.
    Ето и как изглеждат върху моста.



    Важното е - как стоят върху него. По-добре е - да не са съвсем прави, като при мен ...



    ... или пък - още по-зле, да са огънати в двата края надолу.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      На въпроса на Андро относно амовете! Оставих оригиналните (за сега), защото са здрави и заради ограничения бюджет на тази фаза на тунинга! Просто Савата ги хвана по-високо на моста...! Обещавам снимки, ако не днес (имам доста работа) най-късно утре...!!!

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Най-накрая смених старите гуми с които бях купил Jeep-a с нови BF Goodrich T/A 235/70/16. Смяна долни шарнири и един горен със щанга, смяна кит лагери на дифа и реглаж. Все едно друг Jeep карам
        Прикачени файлове
        Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Понеже разстоянието между педала на газта и спирачката на "Черока" беше много малко и е неудобно за дълго каране или шофиране с по-големи обувки преместих педала на спирачката 3см по-на ляво. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...1&postcount=49
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Днес и не само днес а и вчера се занимавах с черокето 2,1тд , случи се че ми гърмна двигателя и го свалих да видим какво се развалило.Оказа се че ремонта ми е по скъп отколкото да купим друг .Моля ако има някой од колегите да продава нека пише.Благодарим!

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от салко Преглед на мнение
              Днес и не само днес а и вчера се занимавах с черокето 2,1тд , случи се че ми гърмна двигателя и го свалих да видим какво се развалило.Оказа се че ремонта ми е по скъп отколкото да купим друг .Моля ако има някой од колегите да продава нека пише.Благодарим!
              Имаш предвид - нов двигател или нов Джийп?
              Ако е за двигател, публикувай една обява тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/fo...play.php?f=232.
              Хвърли един поглед и на една подобна тема: Търси се ново "сърце" за "клоунейката" (двигател Рено 2.1 тд за Джийп Чероки)
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                Ако си спомняте, смятах да правя чип тунинг на моя дзвер, но като си постегнах двигателя (смених повдигачите (прътите) - 8 лв. бройката от "Скорпион 13) се върнаха поне десетина кончета в конюшнята (поне такова е усещането - има огромна разлика) и се отказах..!!! Седя, гледам го и си мисля "Абе много ми е фабричен нещо", обадих се на Савата от Велинград (от местния офроуд клуб) дадох му го и вижте как ми го върна след 2 седмици..

                Отзад:
                - Малко "рефреш" на ресорите
                - Местене на ресорите над моста
                - Пружини от Шкода "Октавия" (с преработени удължени водачи)
                - Леко "завъртане" на моста (да се запази ъгъла на кардана спямо раздатката)
                Чист лифт на окачването - 9 см.

                Отпред:
                - Удължаване на хващането на пружините
                - Смяна на амортисьорите с газови (единия от старите ми бе блокирал)
                - Леко "завъртане" на моста (да се запази ъгъла на кардана спямо раздатката)
                Чист лифт на окачването - 9 см.

                За десерт му сложих и четири чисто нови Малатеста "Кайман" 15/75/255 и цирка стана пълен...!!! Не съм го мерил колко се вдигна с гумите от земята, но съпругата има затруднения при качване и слизане, а две годишния ми син може да мине прав под джипа, ако се понаведе малко..!!!

                На финала взех един оригинален ролбар за 50 лв. и го сложих с известно подсилване на захващането с оглед на градското в София и за цвят добавих и два халогена (тях ги няма на снимките, че ги сложих днес след тестовете)..!!! Имам следния проблем обаче! При пълен ляв и пълен десен предните гуми опират (само грайферите) от вътрешната страна (отпред - в щангата и отзад - в гредата)..!! Поръчах си фланци 30 мм, но имам опция и за 38 мм. Ако някой от вас е минал по този път нека сподели дали фланците ще решат драмата..!!!
                Джипката е станала много добре, а предния ролбар е страхотен.Днеска слозих 30 мм фланци H&R, и аз имах същия проблем, но сега с 30 мм фланци се оправи, ела до нас да видиш как стана.Поздрави Аси

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от alexi2828 Преглед на мнение
                  Джипката е станала много добре, а предния ролбар е страхотен.Днеска слозих 30 мм фланци H&R, и аз имах същия проблем, но сега с 30 мм фланци се оправи, ела до нас да видиш как стана.Поздрави Аси
                  качи снимки де, няма да го урочасаме

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    най сетне сколасах финансово да сложа летните гуми на Белчо... мишелин крос латитюд. първите впечатления на сух терен -път и кал - са чудесни. колата е като залепена. за мокра кал нямам големи очаквания, но ще видя ща не ща как са като завали
                    не бързам за никъде...
                    XJ 2.5TD '98

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Смених си вискомуфата на перката на радиатора. Още не съм тествал качествено.
                      ZJ'96 5.2

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        вчера сложихме халогенките на Белчо. преди това си намерих модула за таблото с копчето за предния"фог лайт" , има си изведено окабеляване и отпред , намерих и оригинални халогенки , счупени, само корпуса им ползвах за удобство с кабелите и при монтажа. вътре сложих по евтинки рефлектори - все пак са си консуматив - да мога да си ги троша на воля. обаче не светнаха. четох снощи, гледах схеми. всички релета и бушони си ги има и изглеждат изправни...още ще чета явно
                        не бързам за никъде...
                        XJ 2.5TD '98

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                          най сетне сколасах финансово да сложа летните гуми на Белчо... мишелин крос латитюд. първите впечатления на сух терен -път и кал - са чудесни. колата е като залепена. за мокра кал нямам големи очаквания, но ще видя ща не ща как са като завали
                          Абе аз ли не съм разбрал нещо или има и суха кал...?!! И ако има по какво се различава от мократа...?!!!

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Днес смених трак бара и демфера при Димата. Шими-то изчезна и честно не съм очаквал толкова да се подобри управлението и стабилността на колата ( учудването идва от това ,че ми е първи джип и не го бях карал с читава предница до сега ) Гранда получи още една червена точка
                            Гранд Чероки 1995 ZJ 4.0
                            MB 190 2.5 16
                            MB 124 230 CE

                            Коментар


                            • От: До: Какво направих по джипа днес?

                              Днес смених маслото в задния диференциал - сложих Castrol SAF-XJ 75w-140 плюс Friction Modifier на Мопар.



                              На снимките се вижда специалния наклонен подемник на Влади333 за леко препълване на диференциала (иначе не ще да събере предписаните 2 литра+120 милилитра FM



                              ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                              Volvo XC90 D5 Executive '12
                              Volvo XC60 D5 Summum '11
                              Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                              Коментар


                              • От: До: Какво направих по джипа днес?

                                Колко струва това масло и от къде го купи?
                                ________________________________________________________________________________________
                                Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                                HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X