Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
    Питай в София, скорпионите може да имат.
    днес след доста обикаляне по магазините в Бургас реших да я побългаря семеринга е 65,4мм*зо*10 аз купих една 50*30*10 като ще направя една втулка с външен диаметър 65,4 и вътрешен 50 така решавам въпроса още утре при стругаря и монтаж

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Като чели нямаше нужда от такива упражнения.
      Семеринга в Балкан Стар е 10лв, и много вероятно го имат наличен.

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Като чели нямаше нужда от такива упражнения.
        Семеринга в Балкан Стар е 10лв, и много вероятно го имат наличен.
        От балканстар в Бургас последния път купих една семеринга за предния диф 50лв+една седмица чакане а за верега на раздатката242 ми поискаха 660лв племенника ми я прати от щатите тук платих мито и ми излезе в пъти по евтино този Балканстар меко казано го недолюбвам с тези цени направо те правят на глупак незнам в други градове може и да не е така но тук имам чувството че служителя на бюрото си ги съчинява в момента е така на око и други колеги са крайно недоволни от този сервиз та затова си дадох малко труд тя семерингата е вече готова утре свалям старата и ако всичко е наред с щлиците на входния вал ще монтирам новата раздатка

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от тодоров3 Преглед на мнение
          От балканстар в Бургас последния път купих една семеринга за предния диф 50лв+една седмица чакане а за верега на раздатката242 ми поискаха 660лв племенника ми я прати от щатите тук платих мито и ми излезе в пъти по евтино този Балканстар меко казано го недолюбвам с тези цени направо те правят на глупак незнам в други градове може и да не е така но тук имам чувството че служителя на бюрото си ги съчинява в момента е така на око и други колеги са крайно недоволни от този сервиз та затова си дадох малко труд тя семерингата е вече готова утре свалям старата и ако всичко е наред с щлиците на входния вал ще монтирам новата раздатка
          колко точно ти излезе веригата на раздатката...и какво ще я правиш 231-та...?защото май и аз отивам към верига
          Последно редактирано от lcr; 06-02-10, 16:54.
          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
          ********************************
          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
          Honda Shadow VLX 600 - 1999
          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
          Влади

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
            колко точно ти излезе веригата на раздатката...и какво ще я правиш 231-та...?
            излезе ми 100 долара+золв мито+2дена врътки по гишета+добрата воля на племенника в сащ за която може би да съм заслужил. Раздатката 231 ще я запазя докато се убедя че всичко с 242 е наред после е свободна ако някой има интерес ок

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от тодоров3 Преглед на мнение
              излезе ми 100 долара+золв мито+2дена врътки по гишета+добрата воля на племенника в сащ за която може би да съм заслужил. Раздатката 231 ще я запазя докато се убедя че всичко с 242 е наред после е свободна ако някой има интерес ок
              вериги за раздатка 231 има налични във вест ауто -софия , по 200лв...
              за 242 не съм питал...
              не бързам за никъде...
              XJ 2.5TD '98

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Днес смених при Димата /quadra/ каре на преден кардан. След смяна задължително гресирайте с хубава MlSf грес.

                Опитах изцяло маркови диодни крушки /габарит и стоп/ - е не става....съпротивлението е различно и компютъра си търси нажежаемата волфрамова спирала......язък... :-( 3-тия стоп ще намаже....
                Планирам смяна на маркучите по сервото на кормилната кутия ....

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                  вериги за раздатка 231 има налични във вест ауто -софия , по 200лв...
                  за 242 не съм питал...
                  )) като карам над 40-50 се чува как веригата лизга...а като е на 4х4 режим , лизгането го няма...предполагам че се е разтеглила тази верига....
                  понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                  ********************************
                  JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                  Honda Shadow VLX 600 - 1999
                  FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                  0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                  Влади

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                    )) като карам над 40-50 се чува как веригата лизга...а като е на 4х4 режим , лизгането го няма...предполагам че се е разтеглила тази верига....
                    като си на 4*4 веригата е натоварена и съответно опъната и затова е тихо а когато си на 4*2 е безработна отпусната и центробежните сили я изхвърлят настрани и тя опира в корпуса на кутията и се чува това лизгане значи разтегната и за смяна.........само предполагам така по симптомите

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от тодоров3 Преглед на мнение
                      като си на 4*4 веригата е натоварена и съответно опъната и затова е тихо а когато си на 4*2 е безработна отпусната и центробежните сили я изхвърлят настрани и тя опира в корпуса на кутията и се чува това лизгане значи разтегната и за смяна.........само предполагам така по симптомите
                      ааа ето за отва си мислех и аз )) ама няма кинти сега за верига..
                      тя не ми влизаше в разходите///
                      понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                      ********************************
                      JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                      Honda Shadow VLX 600 - 1999
                      FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                      0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                      Влади

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        днес започнах атаката по смяната на 231 с 242 доста разглобяване не е чак толкова лесно свалих напречната греда дето държи скоростната кутия после тампона на кутията после държач един за ауспуха преден кардан заден също свалих и стигнах до болтовете на раздатката обаче там хората монтирали една ламарина за механизма на ръчката за смяна на режимите на раздатката голям зор докато я сваля и нея разбира се през това време под ск кутия подложих подемник да я държи докато е без носеща греда това за днес утре продължавам с демонтаж на ауспуха и качване на 242 ако има време де щото трябва да се грижа и за здравето на още десетина возила дано са наред че да си разполагам с

                        времето

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от тодоров3 Преглед на мнение
                          днес започнах атаката по смяната на 231 с 242 доста разглобяване не е чак толкова лесно свалих напречната греда дето държи скоростната кутия после тампона на кутията после държач един за ауспуха преден кардан заден също свалих и стигнах до болтовете на раздатката обаче там хората монтирали една ламарина за механизма на ръчката за смяна на режимите на раздатката голям зор докато я сваля и нея разбира се през това време под ск кутия подложих подемник да я държи докато е без носеща греда това за днес утре продължавам с демонтаж на ауспуха и качване на 242 ако има време де щото трябва да се грижа и за здравето на още десетина возила дано са наред че да си разполагам с

                          времето
                          Колега дай някоя снимчица да видивче и мен ме чака това ,вече имам налична 242 ама ме мързи все още .То и много други неща ме чакат по джипа ама пусти мързел

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
                            Колега дай някоя снимчица да видивче и мен ме чака това ,вече имам налична 242 ама ме мързи все още .То и много други неща ме чакат по джипа ама пусти мързел
                            колегата Алекс ми прати инструкция за снимки във форума и ще опитам да кача засега обаче мога да кажа че днес завърших смяната на раздатката с доста труд ако някой каже че е лесно не вярвай изскачат безброй бъгове и проблеми с датчици шарнирни връзки и прочее лесно е ама ако го правиш за втори път при мен обаче все пак имах късмет че имах съвпадане на шлиците и на двата вала сега остана само да сложа лампа в таблото за фултайма и да я свържа с кабел който теглих от раздатката но колко разглобяване ще е на таблото ше видим досега не съм го разглабял утре ще го огледам откъде да почна иначе всичко е точно лампата на парттайма си свети всичките 5положения на раздатката си включват нормално с оригиналната ръчка която си имах само се наложи да сменя първата планка която е монтирана на кутията за управлението после малко настройка и това е мързела трябва да го изгониш поне за 3дни ако излезе въпрос питай всяка вечер преглеждам форума

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              днес Белчо получи нова капачка за разширителния съд - от Вест Ауто - срещу 20лв. след като ми изби радиатора в купето, реших че е добре да сменя и капачката... всъщност отидох да закупя въпросния радиатор за парното - 192лв. - пак от там, но бяха продали наличните като се подмотвам.както и да е -поръчах, платих го и чакам да дойде до 10тина дни...
                              не бързам за никъде...
                              XJ 2.5TD '98

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Гранд Чероки 5.2 Днес ми смениха обтягаща ролка на пистовия ремък.Лагерчето се бе направо спекло и ролката почти не се въртеше и дрънчеше страшно,а ремъка буквално намоменти преплъзваше.А ролка със същия диаметър не намериха и я смениха с друга с по малък диаметър но нямаше проблем..ремъка се опъна и всичко пасна. ролка-39лв работа-20лв

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X