Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от Palazov Преглед на мнение
    Имаш чувсто за хумор, но в случая не върви.
    Хидравлика е общо понятие за движение на течности, естествено първа от които е водата.
    А връзката м/у хидро/хидроскопичност ти си я правиш.
    А какво ще ползваш. си е твоя работа, но ако имаш поставени гресьорки набиваш тази смес, като не ти харесва, набиваш друга.
    Не, виж аз какво да набивам знам. Щото и на тампоните съм им набивал, и на себе си съм си го набивал от незнание.
    За това и пиша тук, да си го набивате вие по-малко.

    Полиуретановия тампон абсорбира смазката. Смажеш ли го първия път с грес която не е подходяща, можеш после да си го метнеш на ...
    Ако ще и 20 гресьорки да му сложиш и всеки ден да го гресираш.
    Капиши.

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Grand Cherokee 1996, 4.0, бензин. Подмяна на свещи - Champion R12LYC, както е по каталог. Понеже чета за много ментаци у нас, свещите са купени в Германия. Една хитрина за завиването на свещта на първи цилиндър - с ръка не може да се бръкне посмъртно заради тръба на климатика. Значи, накрая на свещта се нахлузва маркуче и така се подвежда за завиване. Аз нямах маркуче, но използвах "тръбичка" от еднодневка химикалка BIC. Леко я нагрях и така успях да я нанижа на крайчето и да подведа свещта. След това смених и всички кабели - ВН. После и ремъка. Ремъка го стегнах точно, колкото беше стария, а на следващия ден го доопънах на един оборот на винта на обтегача. Преди месец сложих и нови гуми Yokohama Geolandar и се надявам да изкарам зимата. А за пролетта не ми се мисли, че имам доста идеи по поддръжката...
      JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
      0898 641162

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Ооопс, свещите май са RC12LYC, както и да е - тези по предписанията на производителя.
        JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
        0898 641162

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          днес смених задно дясно жило на ръчната - това дето традиционно провисва. също така подмениха на лостовата система на раздатката/231/ всички пластмасови втулки, някакъв малък гумен маншон с пружинка в него и една месингова втулка която държи някаква ос към купето /с времето се износва, особенно ако и е скъсан маншона с греста дето седи зад нея/ , абе ремонтен комплект беше. сега раздатката включва точно , без хлабини и лоста и не потраква ...

          по спомени, закупени от вест ауто с доставка 10-15 дни :
          жило за ръчна спирачка , задно дясно - около 80лв.
          ремонтен комплект за лостовата система на раздатката - около 35лв.
          труд 80лв.

          Белчо получи и подарък - права лопата фирскас, от практикер. става и за лозето, а и за тъщата / ако се наложи/
          не бързам за никъде...
          XJ 2.5TD '98

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
            Много се извинявам..... Къде по окачване го има това нещо? Говорим за "класическото" окачване с сайлентблокове?
            Точно Злой,
            silent - значи тихо, безшумно и затова е направено с гума, а точно от каква /в общ план/ няма значение, гумата си е гума и е еластична.
            В статичен режим в какво ще лагерува, например щангата, няма значение, но в динамичен, ако лагеруването е в твърд лагер ще тропа, което е прогресивно с износването.
            Сега си престави "гуменото" лагеруване в динамичен режим: това са непрекъснати удари в "лагера", които водят до контракций и изтласкване на смаската от контактната площ, та това имах предвид под "еластично" лагеруване.

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
              Не, виж аз какво да набивам знам. Щото и на тампоните съм им набивал, и на себе си съм си го набивал от незнание.
              За това и пиша тук, да си го набивате вие по-малко.

              Полиуретановия тампон абсорбира смазката. Смажеш ли го първия път с грес която не е подходяща, можеш после да си го метнеш на ...
              Ако ще и 20 гресьорки да му сложиш и всеки ден да го гресираш.
              Капиши.
              Какво си си набивал и набиваш си е твоя работа, но ако тампона беше маслоскопичен, защо не го продават напоен с масло, а в кита има тежковизкозна грес?!

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Колеги спора ми допада, но говорете на разбираем език. Не всички владеем терминологията - колкото и елементарна да ви изглежда.

                А да питам, сменил съм всички тампони и т.н., но имам едно тропане дето не се усеща на място, а само при движение. Обаче като хвана джипа с две ръце от двете страни на багажника отзад и го разклатя имам бая отклонение и скърцане? Що е то? Предполагам задна щанга. Имам и люшкане в лек завой през легнал полицай. Иначе на странично клатене или по дължина си стои твърдо. Искам да го отстраня това, защото ме дразни.
                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  И аз имам същщия проблем. И аз не знам откаво може да е. Появи се след като смених заден десен лагер. На KOYO - би трябвало да е качествен. И се чудя дали при слагането нещо се е е объркало, или причината е другаде.
                  П.С. карам самурай
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                  Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
                  In God we trust, all others must pay in advance.

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                    Колеги спора ми допада, но говорете на разбираем език. Не всички владеем терминологията - колкото и елементарна да ви изглежда.

                    А да питам, сменил съм всички тампони и т.н., но имам едно тропане дето не се усеща на място, а само при движение. Обаче като хвана джипа с две ръце от двете страни на багажника отзад и го разклатя имам бая отклонение и скърцане? Що е то? Предполагам задна щанга. Имам и люшкане в лек завой през легнал полицай. Иначе на странично клатене или по дължина си стои твърдо. Искам да го отстраня това, защото ме дразни.
                    За тропането и люшкането - при мен беше от амортисьори. Смених ги и сега е чудничко
                    За скърцането си провери гумичките, който ограничават и притискат задната врата, при мен се оказа от нея гадното скърцане... с времето уплътнението на вратата се е смачкало и вратата леко е опирала в тампончетата и от там скърца. Развих ги леко, че да опират по-добре и сега няма скърцане.

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                      също така подмениха на лостовата система на раздатката/231/ всички пластмасови втулки, някакъв малък гумен маншон с пружинка в него и една месингова втулка която държи някаква ос към купето /с времето се износва, особенно ако и е скъсан маншона с греста дето седи зад нея/ , абе ремонтен комплект беше. сега раздатката включва точно , без хлабини и лоста и не потраква ...
                      това ли е ремонтния комплект?

                      можеш ли да кажеш някъв номер на тоя комплект?

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                        това ли е ремонтния комплект?

                        можеш ли да кажеш някъв номер на тоя комплект?

                        да, това е! номера не го знам, но ако се обадиш във вест ауто които ми го внесаха преди няколко дни много лесно ще го намерят по поръчката. за жалост кутията я хвърлих...
                        не бързам за никъде...
                        XJ 2.5TD '98

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                          да, това е! номера не го знам, но ако се обадиш във вест ауто които ми го внесаха преди няколко дни много лесно ще го намерят по поръчката. за жалост кутията я хвърлих...
                          Вече си го поръчах от там
                          Благодаря

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Търся причината защо не работят нагревателите на страничните. огледала.Не намирам отделен бушон за тях.Нагревателят на задното стъкло работи.Джипката е Гранд Чероки Лимитед 2.7CRD-2003г.Някаква идея?!

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Смених всички масла на Черока, в двата дифа, скоростната кутия и раздатката сложих само Кастрол /благодарение на форума/. Беше се появило едно чукане отзад при тръгване, като завивах свириха и гумите. Сега след 200 км с новото масло всичко е наред, бях се стреснал доста да не прецакам ЛСД-то... Цялата работа 400 лв, еФтинийка. Имам и нови накладки отпред и отзад, готов съм за зимата, само гуми не можах да си купя, Дженерал грабър АТ2 са свършили и от трите доставчика в БГ , пък цената им е страхотна. След нова година ще има внос и тогава ще се уредя, сега замислям един комплект тампони от щатите, само се двоумя дали да са полиуретанови или каучук, нещо не чета категорични мнения.
                              Поздрави и весели и безаварийни празници!!!
                              Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
                              if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Хайде колеги, аз си карам тихо джипката от девет месеца без проблеми /да чукна на дърво/ и това с нагревателите на страничните огледала ме дразни.Не ми казвайте, че на никого не му се е случвало?!Вярно сега е слънчево и топло, но пак ще падне сняг, а не ми се кара като в БТР!Падам си малко скиор и риболовец, джипката е нон стоп в движение, няма да чакам март месец и да кажа, че може и без тази екстра!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X