Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Че кво им има. Горните по принцип са безпроблемни.
    Ако има луфт сложи една или две шайби под гайката.

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      И аз си го мислех. Като висне на подемника и отварят малко. С шайби ще го оправя...

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Ама шайбата трябва да може да мине през стеблото, а не да спре на резбата.
        Познавам един дето има едни вълшебни кашончета. Вътре съм виждал половинки тампони. Дебели са по 5-6мм. Мога да му напомня да ти прати.
        Не че и цели няма, ама тя същата работа. Само дето за да смениш долния тампон трябва да сваляш амортисьора. С половинка само добавяш отгоре.

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Ама шайбата трябва да може да мине през стеблото, а не да спре на резбата.
          Познавам един дето има едни вълшебни кашончета. Вътре съм виждал половинки тампони. Дебели са по 5-6мм. Мога да му напомня да ти прати.
          Не че и цели няма, ама тя същата работа. Само дето за да смениш долния тампон трябва да сваляш амортисьора. С половинка само добавяш отгоре.
          Ясно де - това за шайбата .

          Напомни му и го питай кво пие

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Става със шайби, но все пак има и ремонтни тампони - 52088289AB, а пък и не са скъпи.

            http://www.cyberjeep.com/products.asp?dept=5608
            Най ме е страх от хора без мечти...

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Сашо, мерси за инфото в пост #748
              За смазка пробвай с графитна грес. Навремето така си реших проблема с подобно скърцане. Тогава я приготвих сам със сив графит /ползва се в леярството/ и грес, но сега сигурно има готови смески.

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от Palazov Преглед на мнение
                Сашо, мерси за инфото в пост #748
                За смазка пробвай с графитна грес. Навремето така си реших проблема с подобно скърцане. Тогава я приготвих сам със сив графит /ползва се в леярството/ и грес, но сега сигурно има готови смески.
                На времето ... къде по окачването си имал полиуретанови тампони.
                Най-важното изискване към греста за такива тампони е да е ВОДОУСТОЙЧИВА.

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  На времето ... къде по окачването си имал полиуретанови тампони.
                  Най-важното изискване към греста за такива тампони е да е ВОДОУСТОЙЧИВА.
                  Никaде Kinex,
                  гумата си е гума, дали е полиуретанов каучук или нещо друго няма значение, проблема е един и същ: скърцане.
                  "ВОДОУСТОЙЧИВА" ?! - този параметър ме учудва като базисен за случая.
                  Тук има друго нещо, еластично лагеруване с неминуемо "изпомпване" на смазката.
                  Пробвай с графит и ще видиш.

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от Palazov Преглед на мнение
                    Никaде Kinex,
                    гумата си е гума, дали е полиуретанов каучук или нещо друго няма значение, проблема е един и същ: скърцане.
                    "ВОДОУСТОЙЧИВА" ?! - този параметър ме учудва като базисен за случая.
                    Тук има друго нещо, еластично лагеруване с неминуемо "изпомпване" на смазката.
                    Пробвай с графит и ще видиш.
                    Пробвал съм, не става.
                    Аха,,, водоустойчива. Скъпа е.
                    Полиуретан освен на снимка виждал ли си. Каква гума, какъв каучук, какво изпомпване. Уретана е хидроскопичен.

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Пробвал съм, не става.
                      Аха,,, водоустойчива. Скъпа е.
                      Полиуретан освен на снимка виждал ли си. Каква гума, какъв каучук, какво изпомпване. Уретана е хидроскопичен.
                      Kinex реагираш като "Баязид Светкавицата", помисли малко.
                      Дали съм виждал, имам няколко чифта обувки с такъв каучук!?
                      "Уретана е хидроскопичен" - кой уретан, тук говорим за полиуретан, такава е пяната за уплътнение на прозорци и много други неща за която втърдителя е водата, а още по-точно за полиуретанов каучук, който да е хидроскопичен, айде де!

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от Palazov Преглед на мнение
                        Kinex реагираш като "Баязид Светкавицата", помисли малко.
                        Дали съм виждал, имам няколко чифта обувки с такъв каучук!?
                        "Уретана е хидроскопичен" - кой уретан, тук говорим за полиуретан, такава е пяната за уплътнение на прозорци и много други неща за която втърдителя е водата, а още по-точно за полиуретанов каучук, който да е хидроскопичен, айде де!
                        Чакай малко. Хидроскопичен не значи ли че материала може да абсорбира течност. Щото аз тва имах в предвид. А течноста не е задължително да е вода. Или бъркам нещо думичката.
                        Това за обувките предлагам да го оставим за друга дискусия.
                        Аз лично се въздържам да давам съвети за нещо с което нямам опит.

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Чакай малко. Хидроскопичен не значи ли че материала може да абсорбира течност. Щото аз тва имах в предвид. А течноста не е задължително да е вода. Или бъркам нещо думичката.
                          Това за обувките предлагам да го оставим за друга дискусия.
                          Аз лично се въздържам да давам съвети за нещо с което нямам опит.
                          за първият абзац -НЕ
                          - hydro е вода
                          - течност е fluid
                          ЗА КАКВО Е СПОРЪТ?!
                          Като писах, че сам си я правил сместа, точно това имах предвид. /и затова съм дал компонентите/
                          А в случая правиш две смеси:
                          -една лека на око за такаламит; /по карбуратор/
                          - втора по тежка за първоначално смазване.
                          Може да си пробвал с някоя смес, но това не е меродавно. Каква е сместа /графит/грес/.
                          Графита има много добри мазителни качества!
                          и основното е да се заложи на него, греста е само свързващ елемент.

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Само дано някой не си сипе в хидравликата на волана, вода.
                            Има логика. Ама опита друго казва.
                            Пробвай с графитна грес. Че що не и с чист графит.
                            Всеки сам си решава.

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Само дано някой не си сипе в хидравликата на волана, вода.
                              Има логика. Ама опита друго казва.
                              Пробвай с графитна грес. Че що не и с чист графит.
                              Всеки сам си решава.
                              Имаш чувсто за хумор, но в случая не върви.
                              Хидравлика е общо понятие за движение на течности, естествено първа от които е водата.
                              А връзката м/у хидро/хидроскопичност ти си я правиш.
                              А какво ще ползваш. си е твоя работа, но ако имаш поставени гресьорки набиваш тази смес, като не ти харесва, набиваш друга.

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от Palazov Преглед на мнение
                                еластично лагеруване с неминуемо "изпомпване" на смазката.
                                Много се извинявам..... Къде по окачване го има това нещо? Говорим за "класическото" окачване с сайлентблокове?
                                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X