Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Когато е с дискови спирачки, аксиалния луфт не е проблем. Нали спирачния апарата държи диска да не мърда. От там и полуоската.
    За такова 44 с клипси и аз не съм чувал. Не че много съм се интерисувал де. На 44 полуоските са по-дебели.
    На 35, за да се свалят клипсите, не се налага да се вадят планетите и сателитите. После поставянето им е мъчително.
    Нищо особенно няма при монтажа. То само си показва, кое къде трябва да влезне.

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
      кича го със железа (булбари , саид бари и тем подобни ))) жалко че не мога да го накича с "хеви дюти" носачи )) маи ще си правя сам такива регулируеми
      Качвай снимки като го накичиш, че и аз искам да слагам, може да взаимствам някоя идея ... Особено ако си прабил някакви допълнителни куки за теглене отпред.
      ZJ'96 5.2

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от FDevil Преглед на мнение
        Качвай снимки като го накичиш, че и аз искам да слагам, може да взаимствам някоя идея ... Особено ако си прабил някакви допълнителни куки за теглене отпред.
        Бе за какво са ви тия тръболяци - само ги правите по-тежки джипките!

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от FDevil Преглед на мнение
          Качвай снимки като го накичиш, че и аз искам да слагам, може да взаимствам някоя идея ... Особено ако си прабил някакви допълнителни куки за теглене отпред.
          аз правих куки... по-скоро планки за теглене. за съжаление имам само една снимка и то на задната, ама и предната е същата, ето:
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            аз правих куки... по-скоро планки за теглене. за съжаление имам само една снимка и то на задната, ама и предната е същата, ето:
            направих още няколко снимки. формата на предната планка е по-различна, но за съжаление нямам снимки на планките преди монтажа. задната е хваната с два болта за гредата, предната също, но се разкача радиатора и кутията на филтъра.
            Прикачени файлове
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Смених гърнето, сега е значително по-тих
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                В петък измих радиаторите БЕЗ ДЕМОНТАЖ.
                Става въпрос за Чероки 2.5 тд 97-ма.
                Извинявам се лошото качество и количество на снимките, но „операцията” не беше планова
                и се сетих да снимам с телефона чак когато започнах да го събирам.
                1. Първо се отваря предния капак J.
                2. Демонтират се пластмасите на фаровете и мигачите, както и самите мигачи с отверка звезда.
                3. Маската се крепи на витове 10-ка, /снимка №1-5/ който се намират от към двигателя
                има и по още един винт, зад мигачите /снимка №3-1/.
                Фаровете не се махат от маската, само им се изключват буксите, /има и една голяма букса под акумулатора/.
                4. Отвиват се винтове 6 с ключ № 8, винт 4 е №6.6, не напъвайте планката!!! Има контри,който може да наранят тръбичката на климатика!!!
                След това се развиват 2 и 3 с ключ № 10 /от ляво винт 3 е „еврейска звезда”/. Най накрая се развиват гайки 1 държащи радиатора.
                /снимка №1/
                5. Развиват се гайки 1 и 2 на планките държащи радиаторите. Бъдете внимателни с гайка 2, която е от ламарина !!!
                /снимка №2/
                6. Радиаторите се повдигат внимателно нагоре за да излязат от долната греда. Махат се тампончетата 2 и радиторите се разделят
                един от друг.
                /снимка №3/
                7. Кората на вентилатора се избутва към двигателя.
                8. Първо се измива радиатора на охлаждането.
                9. Така измития радиатор се избутва към двг-то, а радиатора на климатика се издърпва напред.
                Разтоянието между радиаторите е напълно достатъчно за да се бръкне с ръка и маркуч.
                10.За да се измие радиатора на турбото се издърпват и двата радиатора напред.
                Промиват се от вътре навън със силна струя вода. Пароструйка или водоструйка не е желателно да се използва, защото може да
                смачка питите.
                11.Сглобяването става по обратния ред.
                Бъдете внимателни с уплътнението между радиаторите, защото е от корк.
                Кората на вентилатора от долната страна се държи на две „ушички”, които се нацелват малко трудно.
                Винтовете на гредата на радиатора се завиват на ръка, проверява се радиаторите да не са под напрежение и чак тогава се
                стягат с ключ.
                Цялата тази операция ми отне около 4 часа, защото откривах „топлата вода”.
                Според мен, информиран и средно сръчен индивид би се справил за около 2 часа.

                Сега стрелката на температурата едвам отлепва от чертата преди 100 градуса, а при включен климатик стои по средата между 90 и 100.
                Убеден съм, че и турбо лаг-а намаля.

                П.С. Като за учебник съм го написал J
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от gabone; 14-07-08, 23:27. Причина: Не е за споделяне
                JEEP CHEROKEE 2.5 TD

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  смених 2те предни карета , както и тампоните на пружините (че бяха изчезнали направо от старост) . Сега не щрака вече и спокойно мога и на 4х4 да го карам , когато се налага Всичко от ВестАуто + работа ми дойде около 220лв
                  rides:
                  :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
                  :arrow:2005 Yamaha YZ250
                  :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
                  The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Аз пъп зех че си смених биалетките на моето чероки сега ми претстои да сленям втулките които бържат предния мост(селеновитве) но ме мързи и да дишам в тази жега а какво остава да работа по джипа.

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      оправих си ел.машинката за централното. интерестното е че в нея има вградено термо-реле. и при претоварване изключва моторчето . също така по незнаина причина не ми работеше и ел стъклото . оправи се по Българския начин .. ; лоста и вълшебните думички и се оправи , 3 дена иначе се мъчих по цивилизования начин.
                      понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                      ********************************
                      JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                      Honda Shadow VLX 600 - 1999
                      FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                      0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                      Влади

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Смених си демпферната шайба на коляновия вал.
                        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          здравеите колеги!интерестно би било и да пускаме снимки , заедно с постоветезатова...след като го обух с хубави обувки се получи това :
                          П.С. малко отминал пост...де...
                          за 21.07.08 съм запланувал : монтаж на саидбаровете и на булбара. а също така ако ми остане време : изработка на сенник (като камионджииските сенници или както там се нарича) за предното стъкло
                          въпрос : за да се монтират саидбарове от друг джип , кои вариант е за предпочитане : със изнесени планки или дупчене на гредите за тяхното монтиране...?
                          Прикачени файлове
                          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                          ********************************
                          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                          Honda Shadow VLX 600 - 1999
                          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                          Влади

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            lcr: за полюлея от горе от къде си прокара кабела ?
                            LZ1RED

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              В събота взех че си смених втулките(селенови) на моето чероки.Много зор видях докато развия болтовете и после докато ги избия

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                                lcr: за полюлея от горе от къде си прокара кабела ?
                                през колонката от дясната страна , над кората за тавана.малко не ме кефи кабела . мисля си да направя преходник за включване (голям моно жак) вграден към някаква гъзариика горе на тавана от рода на "акула-перка") и ще може да се сваля полюлея ))
                                понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                                ********************************
                                JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                                Honda Shadow VLX 600 - 1999
                                FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                                0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                                Влади

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X