Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Твърди водни маркучи!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Твърди водни маркучи!?

    Здравейте от скоро съм собственик на Гранд чекори 4.7 и проблема ми е следния.. Стиснах маркуча отгоре който влиза в радиатора и ми направи впечатление че е много твърд едвам мърда... Не загрява джипа не съм имал проблем вече 1000 км имам изминати но това много ме притеснява... нормално ли е или не?

  • #2
    От: Твърди водни маркучи!?

    Не е нормално. Това си е като на спукана глава или издухана гарнитура.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #3
      От: Твърди водни маркучи!?

      Виж си капачката на разширителния съд.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #4
        От: Твърди водни маркучи!?

        Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
        Не е нормално. Това си е като на спукана глава или издухана гарнитура.
        И защо да не е нормално, като системата работи под налягане, херметически затворена.

        Коментар


        • #5
          От: Твърди водни маркучи!?

          А може просто самия материал на маркуча да е просто твърд.
          Колегата не е описал винаги ли е твърд маркуча, и колко е твърд.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Твърди водни маркучи!?

            Първоначално публикуван от Boqn Mateev Преглед на мнение
            Здравейте от скоро съм собственик на Гранд чекори 4.7 и проблема ми е следния.. Стиснах маркуча отгоре който влиза в радиатора и ми направи впечатление че е много твърд едвам мърда... Не загрява джипа не съм имал проблем вече 1000 км имам изминати но това много ме притеснява... нормално ли е или не?
            Колега , провери температурата на двигателя.Има написано на много места как става.Ако е правилната температура го приеми за нормално.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Твърди водни маркучи!?

              И моя маркуч е твърд вече 30хил. км,всичко е ок.Така си е.

              Коментар


              • #8
                От: Твърди водни маркучи!?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                А може просто самия материал на маркуча да е просто твърд.
                Колегата не е описал винаги ли е твърд маркуча, и колко е твърд.
                Еее, Коле, колкото и да е твърд (или мек), удървен от налягане си е кАмик.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Твърди водни маркучи!?

                  като е студен няма проблем мек си е... ами не знам как да обясня колко е твърд ... съвсем леко мога да го стисна... антифриза си седи на ниво не е мръднал температурата я държи към 95 градуса и не мръда

                  Коментар


                  • #10
                    От: Твърди водни маркучи!?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Еее, Коле, колкото и да е твърд (или мек), удървен от налягане си е кАмик.
                    Да е камик - колко да е камик? Капачката държи нещо като 0.9 и ако е в ред, по-камик от това няма как да стане, даже и ма сдухал мотор.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Твърди водни маркучи!?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Да е камик - колко да е камик? Капачката държи нещо като 0.9 и ако е в ред, по-камик от това няма как да стане, даже и ма сдухал мотор.
                      Много ясно, ама имах предвид по-кораво налягане като от духаща глава + неработещ клапан.
                      Ако има духнала гарнитура/глава, и клапана работи, ще се чува и ще бяга антихриста, който ако е стар и/или помътнял, около капачката ще е мръсно-ръждиво.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Твърди водни маркучи!?

                        Да де, ама ако капачката не е в ред и държи повече, то ще стане камик и на изправен двигател като загрее. Разликата е че на неизправен ще ги одърви още докато е студена, евентуално.

                        Например на тераното връща едни сигурно над 300 милилитра в казанчето при загрял мотор, и после си ги шмръква обратно като изстине. Нивото на казанчето между загрял и студен е сигурно към 2 сантиметра.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Твърди водни маркучи!?

                          Е то ако е от гарнитура, ще прави мехурчета в разширителя. Иначе и при Теракана дига около 2 см. над макс. в казанчето, и тои работи на 0,9 атм. налягане.



                          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                          Няма да е все така!
                          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                          Коментар


                          • #14
                            От: Твърди водни маркучи!?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Да де, ама ако капачката не е в ред и държи повече, то ще стане камик и на изправен двигател като загрее. Разликата е че на неизправен ще ги одърви още докато е студена, евентуално.

                            Например на тераното връща едни сигурно над 300 милилитра в казанчето при загрял мотор, и после си ги шмръква обратно като изстине. Нивото на казанчето между загрял и студен е сигурно към 2 сантиметра.
                            Точно това имах предвид в коментара си към Кольо.
                            Около бар, колкото и да е твърд маркуча се е мек, освен ако не е джелезен де.
                            Ако има по-голямо налягане, независимо от причината, колкото и да е мек маркуча, се ше е кАмик.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Твърди водни маркучи!?

                              Аз го имам същия проблем с маркучите и ми избива от капачката?Главите му правех,гарнитури всичко което е нужно.ако някои може да качи клип или да ми го прати колко е нормално да са твърди тия прословути маркучи ще съм благодарен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X