Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Който не познава Кинекса, по-добре да не си купува Jeep, че бахти и зора с тия масла! си мисля, че и горивото е добре да е Мопар!
    И Бардал стават. хоххахахах
    Аз след 15 години проби и грешки съм убеден че Джип Крайслер и Додж си проектират агрегатите да работят само с Мопар. При това със смешно малки сервизни интервали. Доживотна гаранция на двигателя и силовото предаване ама като сложиш друго масло вече си имат оправдание. Иначе никой не харесва маслата на Мопар защото отстъпките отиват за куриера. Всъщност Мопар на 70% са най-качествените и нямат аналог.
    Конкретно за диференциалите на Иван WK2, Motul GEAR 300 LS 75W-90 e най-правилното масло според мен. Ако вече е изтърбушен диференциала Bardahl - GEAR OIL 4005 LS 75W140 го приспива.

    Коментар


    • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

      НИщо не е изтърбушено още, просто миля превантивно, за да не се чеша после по главата и да се чудя кво да правя, когато му дойде времето.Апропо малките интервали: 12 месеца или 20.000 км са според мен достатъчни.Отделно да не говорим,че моторите им са италиански на ВМ и не знам,какво толкова са разработили,че все да "въздишат" по МОПАР. Аз взънамерявам да използвам след ггаранцията или АМСОЙЛ или РЕВАНОЛ или БАРДАЛ. В крайна сметка са важни спецификациите, които самият производител препоръчва, а и няма да сменям малсо на 20.000км, а на 12-15.000 км.Благодаря за мнението ти, Пламене.
      Последно редактирано от ivaningbg; 11-09-19, 14:47.
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

        Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
        НИщо не е изтърбушено още, просто миля превантивно, за да не се чеша после по главата и да се чудя кво да правя, когато му дойде времето.Апропо малките интервали: 12 месеца или 20.000 км са според мен достатъчни.Отделно да не говорим,че моторите им са италиански на ВМ и не знам,какво толкова са разработили,че все да "въздишат" по МОПАР. Аз взънамерявам да използвам след ггаранцията или АМСОЙЛ или РЕВАНОЛ или БАРДАЛ. В крайна сметка са важни спецификациите, които самият производител препоръчва, а и няма да сменям малсо на 20.000км, а на 12-15.000 км.Благодаря за мнението ти, Пламене.
        Казах Мопар на 70% са най-качествени и без аналог.
        В останалите 30% влизат двигател и диференциали.

        Коментар


        • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

          Е, сега вече ще спя спокойно
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

            Пламене, в дифовете сложих Amsoil Severe Gear 75w90, в раздатката Amsoil Multi ATF уж покриващ ATF+4. Да го точа ли и сменям с Мопар, заради фрикциона или ще се разберат?
            п.с виж си inbox- a като имаш време ти писах някви питанки.
            R 727cc BB KIT
            ZJ V8
            WK2 V6

            Коментар


            • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

              Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
              Пламене, в дифовете сложих Amsoil Severe Gear 75w90, в раздатката Amsoil Multi ATF уж покриващ ATF+4. Да го точа ли и сменям с Мопар, заради фрикциона или ще се разберат?
              п.с виж си inbox- a като имаш време ти писах някви питанки.
              Ще се разберат.
              За питанките ще ми трябва един ден писане.

              Коментар


              • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                onufriz
                Не съм тръгнал да обяснявам как джипа си иска мерцедесовата спецификация. Моето мнение щяло да се приеме от някой като чиста монета.., да от този който чете от горе от горе, та нали за това е форум да обсъждаме, да спорим, да изказваме личните си впечатления и опит. Казах, че от това което съм чел и от това което сам съм установил и двете стават ( по мое мнение). Мопарския АТФ+4 бил различен.. колкото аз зная дали не е различен, толкова и ти дали е. Говорите сякаш сте правили химически анализ на маслото и сте го сравнявали с химическите анализи на други масла покриващи спецификацията. И вие както аз говорим само за спецификации на хартия. Аз твърдя че АТФ+4 спецификацията и всички масла, които я прокриват би трябвало да са ок, вие че само мопарския АТФ+4 е специален и по- добър, кой е прав.. всичко е спекулация. kinex от своя опит твърди, че мопара е по- добрия, аз от моя опит (макар и бегъл) твърдя че Fuchs 4131 работи нормално, даже бях обвинен, че лъжа за поведението на скоростната кутия с това масло и за температурите на които ми работи кутията, а дали не работи по- добре с това масло в такъв случай? Масово тия джипове се карат и със спецификацията на мерцедес без някакви проблеми ( информация от чуждестрани форуми бол), иначе до сега много хора щяха да пропищят ( още по- масово хората не ебават да сменят маслото в скоростите). Маслата на мопар реално са евтини, това че по нашите географски ширини се продават на подобни пари, сами можете да се досетите защо е.
                Просто споделям това, което съм установил на собствена глава, който иска да го приеме като експермент. Ако толкова съм съгрешил и опетнил с некоректна информация форума, модераторите да ми изтрият коментарите, да не се обърка някой, че после кутията излиза солено да се ремонтира, а аз не искам никой да си троши кутията заради мой невеж коментар.
                Последно редактирано от huntingdog; 13-09-19, 23:20.

                Коментар


                • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                  Маслата на МОПАР не само по Вашите ширини са скъпи, ами и из цяла Европа, освен ако не имаше предвид цяла Европа.
                  JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                  Тел: +359 887 847261

                  Коментар


                  • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                    На моят Крайслер 40000 км. с Титан 4400=ATF+4 без проблеми , сега съм с Мопар от около 20000 км. има разлика но едва забележима , може би превключва една идея по добре
                    Еди Рангелов : 0885 088 444
                    Няма незаменими има незабравими хора !!!

                    Коментар


                    • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                      Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                      Маслата на МОПАР не само по Вашите ширини са скъпи, ами и из цяла Европа, освен ако не имаше предвид цяла Европа.
                      За Европа, че и надолу към Австралия и околия също са скъпички. Всъщност конкретно за Mopar ATF+4 у нас има го в 5л туби за по 110лв на туба, или за цялостна смяна го сложи 220лв; излиза по- евтино от това да налееш на някоя по- престижна марка от нейното АТФ+4, което ще излезе например + 20 или 40лв отгоре.
                      Еди поради каква причина смяна на 40к? Или не съм разбрал нещо.

                      Коментар


                      • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                        Рових из жабката днес та се сетих да снимам мануала.. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190917_180335.jpg
Прегледи:1
Размер:415.8 КБ
ID:5821006 ЕТНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190917_180750.jpg
Прегледи:1
Размер:304.5 КБ
ID:5821007
                        Та Shell 3403 ( за дизела) или спецификация MB 236.10 в подкрепа на мненията и коментарите ми, черно на бяло.

                        Коментар


                        • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                          Първоначално публикуван от huntingdog Преглед на мнение
                          Та Shell 3403 ( за дизела) или спецификация MB 236.10 в подкрепа на мненията и коментарите ми, черно на бяло.
                          Да, така пише в книжката 2006. После има сервизен бюлетин че и дизелите на Мерцедес се карат с АТФ+4.
                          Престани да ни занимаваш с личните си проблеми. Темата е за JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD 2016

                          Коментар


                          • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                            В това отношение нямам такива, та за какво говориш?

                            Коментар


                            • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                              Първоначално публикуван от huntingdog Преглед на мнение
                              В това отношение нямам такива, та за какво говориш?
                              Не знаеш ли,какво е сервисен бюлетин? технически документ издаден от производителя за определен модел или произведени бройки продукти от него с информация за технически промени, модификации и др, и как трябва да се изпълнят, от кого и при какви условия.
                              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                              Тел: +359 887 847261

                              Коментар


                              • От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                                Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                                Не знаеш ли,какво е сервисен бюлетин? технически документ издаден от производителя за определен модел или произведени бройки продукти от него с информация за технически промени, модификации и др, и как трябва да се изпълнят, от кого и при какви условия.
                                Благодаря за инфото, но всъщност говорих за личните проблеми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X