Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Silver Grand 5.9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Silver Grand 5.9

    Разкача се плюса на акумулатора и се допира до нулата поне за 30 секунди.
    Закача се плюса на акумулатора.
    Дава се на контакт.
    Включват се светлините.
    Изключват се светлините.
    Изключва се от контакт.

    Следващите 50 цикъла на "загряване" ще се самообучи/адаптира (повишаване на темепратурата на охлаждащата течност поне с 5 градуса от тази при запалване, но над 70 градуса е един цикъл).


    http://www.jeepforum.com/forum/f13/p...-clear-529400/
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #92
      От: Silver Grand 5.9

      Разбрал.Ще пробвам и аз.При мен след като в студа беше спряла да даваш грешка на 8ми цилиндър днес след пак светна да и се не види.
      Бубата каза,че проблема е в калпаво направен щуцер на 8ми цилиндър,ама ми е студено да гледам и се занимавам.
      Така и така газовата трябва да се нареди отново като ми остане време ще я карам при газаджията дето я е слагал преди 2 години да си я реди пак.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #93
        От: Silver Grand 5.9

        Добре е това че си намерил резета...Сега остава да оправиш причинителя а именно газовата уредба!

        При мен как процедирам след доста игра с ГИ без да съм газаджия, само всезнайко! Пяла джипката загрявам я и гледам. Работи на ГАЗ на празен ход бензиново инж.време е 4,50мс. На БЕНЗИН бенз.инж.време е 3,50мс и двете гледани по-4-5 минути. Местя показанието в точно тая графа на таблицата на ГИ докато на ГАЗ не държи бенз.инж.време 3,50мс. После същото в режим "драйв(D)" защото там също се събира мноооого инфо по софийските улици. После на 2000об/мин на място, после в движение.
        Резултата от тая игра е разход максимално близък до реалния. Обороти 700-750 без да ги мени, без да изпада в сътресения. Пали, гасне нормално.

        Реално никой газаджия не иска да го направи, затова сам почнах да си правя колите.

        Мисля си още един вариант аз и той е да пусна на компа ламбда симулатор!

        Коментар


        • #94
          От: Silver Grand 5.9

          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
          Добре е това че си намерил резета...Сега остава да оправиш причинителя а именно газовата уредба!
          ...
          Реално никой газаджия не иска да го направи, затова сам почнах да си правя колите...
          След монтажа газовата не можа да мине самонастройка, газаджията звъня във Фобос да пита, те му казаха, че някои американци не могат да минат самонастройка, да видя дали харчи нормално газ и това е. Е, харчеше нормално газ и така си остана - без да е настройвано нищо.
          Сега гледам кабели за Фобос по 20лв, само софтуер да си намеря и май аз ще си я настройвам.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #95
            От: Silver Grand 5.9

            Има свободен на сайта. Ще помагам само пиши до къде си стигнал...

            Самонастройка няма да мине докато поне малко нещата не са такива каквито трябва! След съобщението пише увеличи/намали размера на дюзите или вдигни/свали налягането. Първо се пробва с налягането. После отново автонастройка. Когато влезеш вече в удобрение действаш на там. После ще кажа какво друго....
            Последно редактирано от IvanVG; 04-02-17, 22:32.

            Коментар


            • #96
              От: Silver Grand 5.9

              То след всяка проба пишеше да се увеличи размера на дюзите, но газаджията по едно време започна да се притеснява, че ще дойде прекалено много.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #97
                От: Silver Grand 5.9

                Тогава се вдига налягането...Според мен за 5,9 2 до 2,5мм е нормално. Идва друг момент че самата газова трябва да е мислена поначало за як двигател. При мен в момента заради няколко проблема 250 коня Романо изпарител умалява! Не защото 4.0 иска повече, а заради тъпотии които ми казаха да направя! Сега ще направя каквото съм си наумил да видя резултата.

                Надявам се съм от помощ! Наблюдавай го на бензин дали си работи добре, всякакво смучене на въздух ще рефлектира доре/долу по същия начин!

                Коментар


                • #98
                  От: Silver Grand 5.9

                  Моя изпарител е за 400 кс. Газовата при всички положения ще я настройвам, само да се постопли.
                  Иначе една седмица бях във Виена, прибрах се - гасне. Да, ама това е второто, третото палене след изтриването. Трябваше да заредя акумулатора, че палеше зорлем и се оправи. Днес пак нямаше проблем. Да не би пък да се получава от слаб акумулатор...
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #99
                    От: Silver Grand 5.9

                    Владо как се държи тематичната кола?
                    Докладвай, че ми домъчнява за нея като се сетя как катереше стръмни баири без да ги усеща...
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Silver Grand 5.9

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Владо как се държи тематичната кола?
                      Докладвай, че ми домъчнява за нея като се сетя как катереше стръмни баири без да ги усеща...
                      И мислиш пак да вземеш превисокообемен хамериканец ? Не вярвам да ти се доиска, особено след последната придобивка ...или бъркам ?
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Silver Grand 5.9

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        И мислиш пак да вземеш превисокообемен хамериканец ? Не вярвам да ти се доиска, особено след последната придобивка ...или бъркам ?
                        Не бъркаш. Карам си Тойотата 76 в най-голямо удоволствие! Като ми поомръзне или ще има дране по клоните вадя другата си 7 серия - HZJ73 с монтиран от мен 1HD-FT - и тя понавървява...
                        Все пак не са много Ланд Крузърите с мощни двигатели.

                        А за Гранда се сещм често напоследък, щото по разходките взеха да се появяват доста Гранд Чероки разни. Но не могат да се мерят с 5,9!
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: Silver Grand 5.9

                          Кой, тоя ли?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180714_192356.jpg
Прегледи:1
Размер:1.99 МБ
ID:5801024

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180714_192411.jpg
Прегледи:1
Размер:637.4 КБ
ID:5801027

                          Падат му разни дървета отгоре, ама после си връща...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180715_100801.jpg
Прегледи:1
Размер:1.66 МБ
ID:5801029

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180715_100917.jpg
Прегледи:1
Размер:1.74 МБ
ID:5801030

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180715_100934.jpg
Прегледи:1
Размер:1.24 МБ
ID:5801031

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180715_100123.jpg
Прегледи:1
Размер:1.80 МБ
ID:5801028
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • От: Silver Grand 5.9

                            Иначе върши работа и жената да си тества разни режими на камерата...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:446515023_308253.jpg
Прегледи:1
Размер:244.4 КБ
ID:5801071
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • От: Silver Grand 5.9

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Кой, тоя ли?
                              https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/201...3V252-9346.pdf

                              http://ww2.justanswer.com/uploads/do...204539_b02.pdf

                              Четох в някакъв сайт за безплатни клиентски акции за този модел. И за смяна на предни дискове. Безплатно.
                              Разходи се до София и разпитай, не могат да ти откажат.
                              Най ме е страх от хора без мечти...

                              Коментар


                              • От: Silver Grand 5.9

                                Комплект хубави спирачни дискове - 200лв и имам нови спирачни дикове.
                                Отиване и връщане до София - 80лв, цял ден загуба с евентуална смяна на спирачни дискове, при късмет да стане същия ден.
                                Пас съм.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X