Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Silver Grand 5.9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Silver Grand 5.9

    Уфффф.....грешка (еррор код) "липса на сигнал майн`си" означава (образно казано) че на крачето на процесора го няма, а дали датчика се шегува, дали мишон е прегризал жици, дали куплунг е корозирал, дали има спукана или поддала студена спойка в компютъра......
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #77
      От: Silver Grand 5.9

      В компютъра няма грешка. Хващам го с Torque както съм описал по-горе и показва, че реагира бавно.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #78
        От: Silver Grand 5.9

        При мен в снега два пъти ми вади грешка P0720 "Powertrain Output Speed Sensor Circuit" и ровейки в нета намерих,че е проблем с датчик на скоростната кутия.
        Явно не е датчика,а влиза вода при повечко сняг та най-вероятно е куплунга ама като стане жега ще се навирам в канала да му бая нещо.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #79
          От: Silver Grand 5.9

          Здравей приятелю. Ти нали май имаше проблем с регулировката на жилото на кикдауна. И при моя нещо се размести, даже бях загубил всички скорости. Само първа и задна имаше. Дядо Владо ме посъветва да го откача и всичко се оправи. Сега правя тестове колко да бъде натегнато, че да не сваля две скорости надолу когато не му е нужно
          Последно редактирано от barzashki; 15-01-17, 13:10.
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • #80
            От: Silver Grand 5.9

            silverfox Пробвай да сложиш втулка на задната сонда, идеята е да лъшеж, че имаш катализатор и той си върши работата.

            Коментар


            • #81
              От: Silver Grand 5.9

              А какво зависи от нея? Защото ако са прави в сервиза, че не влияе на работата на двигателя, не виждам смисъл да се занимавам с нея.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #82
                От: Silver Grand 5.9

                Първоначално публикуван от Кристиян Костадинов Преглед на мнение
                silverfox Пробвай да сложиш втулка на задната сонда, идеята е да лъшеж, че имаш катализатор и той си върши работата.
                На едната снимка се вижда, че втората сонда вече има дистанционна втулка, което е направено най- вероятно при премахването на катализатора.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #83
                  От: Silver Grand 5.9

                  В събота късно се сетих да видя температурата на входящия въздух. При температура навън около 0, на загрял двигател при 40км/ч ми даваше 47 градуса, при 80км/ч - 37 градуса. Тази сутрин прогнозата на телефона показваше -15 и реших да проверя как се държи. То, че нямаше -15, нямаше. Термометъра на джипа показваше -8, което беше по-реално. Запалих го, пуснах Torque и показа температура на входящия въздух -4. Значи нормално. А проблема явно е бил в буксите, защото си държеше идеални обороти без никакви колебания.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Silver Grand 5.9

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    А проблема явно е .
                    Т на входящия въздух си излиза по-висока от реалната защото датчика е в колектора и се нагрява от двигаталя. Сутрин на студено е най-вярно, а дали производителя е въвел корекции по "топъл мотор" на входящия въздух - не знам
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #85
                      От: Silver Grand 5.9

                      Да сега отново видях снимката и видях втулката.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Silver Grand 5.9

                        От вчера пак гаснем. Малка история на "гасненията" по спомени:
                        Гасне, почистване на стъпково моторче, оправяне за 2 седмици.
                        Гасне, смяна въздушен филтър, оправяне до следващата зима, че тази беше към края.
                        Гасне, смяна стъпково моторче, оправяне за 2 седмици.
                        Гасне, почистване на всички букси, оправяне за 2 седмици.
                        Гасне... започвам да си мисля, че се ебава с мен

                        ПС: Въздушният филтър си беше отделен проблем.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Silver Grand 5.9

                          Колата ти има горивни тримове. Понеже според мен не е настроена оптимално газовата за това имаш проблеми. Ще ти го обясня как е при мен. Когато си обогатих смесите не нарочно, колата започна да се държи не нормално. Започна да не пали защото стъпковия е затворен, а е затворен защото дори затворен пак оборотите на ПХ са 1100. После обедних смесите покарах и се оправи. Сега се скапа газовата и отново взе да прави мизерии. Между всяка промяна резултата става ясен след 2-3 дни каране. Един вид събира ххх период данни и чак тогава се отразява промяната. С диагностика лънч при мен мога да рестартирам всички адаптации на ламбда сонди, моторче празен ход, и др. Като го направя и после го оставя да работи 10 минути на бензин колата е точно как то си трябва. Не тресе, държи правилни обороти, върви добре.

                          Най-лесно мога да ти опиша ситуацията така: среден разход на бензин 13,5. Когато газовата е обеднена джипа ми показваше среден разход 18 до 22 и нямаше проблеми. Когато обогатих смесите започна да показва 10-12 стана страшно...не пали без да натисна педала, като запали започна да държи 2500 об. на място по 5 минути преди да заработи.

                          Не знам с махане на клемата дали ще се постигне този ефект, но пробвай. После 10км на бензин ако нямаш проблем ясно от къде е проблема.

                          Дори да имаш друг проблем, това горе го пиша да разбереш че той работи във времето. Започва да изкривява стойностите и чак след това се вижда резултата че джипа гасне. При мен по едно време започна да си държи празния ход на 500об. Нито чистене нито смяна на моторчето помогна. Каране само на бензин също ще помогне 100% но периода ще е голям и при тия кубатури не е рентабилен.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Silver Grand 5.9

                            Точно същото като описаното по-горе правеше и Пежото ми. Натрупва грешни стойности от газовия инжекцион и после трябваше да махам клемата за да се оправи и да карам 50-60 км. на бензин. Оказа се проблем в монтажа на газовата - изпарителя замръзваше след натрупване на грешки. Във Враца го оправиха, като свалиха изпарителя по-ниско в коша.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Silver Grand 5.9

                              Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                              Колата ти има горивни тримове. Понеже според мен не е настроена оптимално газовата за това имаш проблеми. ...
                              Днес изтрих адаптивната памет на PCM-а и се оправи. Явно това е проблема.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Silver Grand 5.9

                                Как я направи таз работа?
                                Няма страшно в умирачката...
                                Страшното е да си жив!...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X