Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Silver Grand 5.9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Silver Grand 5.9

    Тук въпроса е ,ако се купи щанга вместо тампон,ще се предотврати ли шими ефекта?
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)
    GLK

    Коментар


    • #47
      От: Silver Grand 5.9

      Според мен ако ви пречи толкова много шимито значи сте сбъркали колата

      Коментар


      • #48
        От: Silver Grand 5.9

        При мен дори го няма шимито,но има луфт на щангата и тампона ще е скоро за смяна.
        Grand Cherokee WJ
        Dodge Caliber
        E 430 4-matic-T(S210)
        GLK

        Коментар


        • #49
          От: Silver Grand 5.9

          Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
          Тук въпроса е ,ако се купи щанга вместо тампон,ще се предотврати ли шими ефекта?
          Не. Аз купих две щанги една от скорпионите и една от вестауто , и двете си ги прибраха обратно като им казах че няма никакъв ефект от щангите им, интересното беше че и в двата магазина ми излязоха с репликите че е имало някаква партида с меки тампони и тези щанги сигурно били от тази партида.

          Коментар


          • #50
            От: Silver Grand 5.9

            Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
            Не. Аз купих две щанги една от скорпионите и една от вестауто , и двете си ги прибраха обратно като им казах че няма никакъв ефект от щангите им, интересното беше че и в двата магазина ми излязоха с репликите че е имало някаква партида с меки тампони и тези щанги сигурно били от тази партида.
            Винаги в партидите им е проблема...

            По същество ,какво излиза,да не бързам със смяната на тампона въпреки луфта.
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • #51
              От: Silver Grand 5.9

              Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
              Каквито и тампони да вземеш все ще имаш шими ефект ...
              От около 2 години карам с тампон на Moog, купен от Рокауто, и засега не съм забелязал проблем.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                От: Silver Grand 5.9

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                От около 2 години карам с тампон на Moog, купен от Рокауто, и засега не съм забелязал проблем.
                Това вече е нещо ценно.
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • #53
                  От: Silver Grand 5.9

                  Аз купувам само moog тампони, шарнири и биалетки. Последните дори дойдоха made in usa, иначе made in mexico/canada. Нямам оплаквания, шарнирите и предните биалетки са с гресьорки.
                  Последно редактирано от nick1; 19-08-16, 09:50.
                  ZJ 5.9 (x3.5)

                  Коментар


                  • #54
                    От: Silver Grand 5.9

                    Аз не съм купувал тампони моог, и щом Чавдар казва че са изпитани и здрави напълно се доверявам на думите му.
                    Аз бях купил първо тампони от ДБК-Димитров като ме убеждаваше продавача че били с по здрав каучук и двоен пръстен и били дори по хубави от оригиналните, със старите влизаше накрая в шими ефект нямаше към 80км. А с тези прехвърлените още на 50км. Та тампоните на Димитров не стават не ги взимате. После взех от вестауто , те влизаха в шими на 90-100км. После още две цели щанги, докато не стигнах до унибалите, но всичко това ми струваше нерви и пари.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Silver Grand 5.9

                      Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                      Аз не съм купувал тампони моог, и щом Чавдар казва че са изпитани и здрави напълно се доверявам на думите му. ...
                      Извинявам се за грешката! Паметта ме е подвела. Тампонът, който смених преди време не е Moog, а нещо китайско от Вест Ауто - "куче марка" BAW. Объркал съм се, защото заедно с тампона сменях и тампони по носачите, а те са Moog.

                      Eй това ми е на щангата:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19082016600.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5723514

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19082016601.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5723515

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19082016602.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5723516

                      Бяха два в опаковката. Сменихме единия, защото другият си беше здрав. Да чукна на дърво, откак съм го сменил досега шими няма.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Silver Grand 5.9

                        Опа,
                        това е различно.С тази марка смених някои неща по окачването,вкл. и тампони на Доджа от Вест,и за сега е ок.
                        Но не ги хвалят особено,така че не знам за ефекта при Гранда.Щом 2 години не са се обадили при Чавдар...
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • #57
                          От: Silver Grand 5.9

                          При мен вече е сигурно, че причината е била демпфера.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Silver Grand 5.9

                            Ако говорим за WJ, то аз сложих тампони Powerflex и с тях колата заспа. Преди това монтирах усилен демпфер, но от него ефект никакъв, що се отнася за "шимито".

                            За ZJ не беше ли с шарнир от единия край?

                            Както и да е, аз желязо си имах, за какво ми беше, като тампоните са за смяна!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Silver Grand 5.9

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Там някъде му почистих стъпковото моторче и тротъл бодито:

                              [ATTACH=CONFIG]869632[/ATTACH]

                              [ATTACH=CONFIG]869633[/ATTACH]

                              Все пак стъпковото моторче най-вероятно е за смяна и ще бъде сменено преди зимата.
                              Дойде му реда и на стъпковото моторче. Миналата година се пооправи с чистене, но тази не щя. То пък се оказа, че стъпково моторче от Рено Лагуна/Клио към то 2000г (само не знам за кой двигател) пасва идеално, та имаше едно на VDO под ръка и заспа.

                              Обухме се и предновогодишно с нови гуми: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=214644

                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Silver Grand 5.9

                                Застудя още и пак започна да гасне. Явно проблема не е само в стъпковото моторче. Прави го на бензин и на газ, така че не е от горивото. Сега при -9 буквално не държи обороти без да му подавам газ.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X