Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.5VM - за/против

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

    +1,които иска да кара с 200км/ч. има Х5,Х3,Q7,Q5,Mercedes AMG 55,AMG 63,GLA 45 и др.Хванали сте се за коли на които максималната скорост по каталог е 140км/ч.Карате ги колкото могат да вдигнат и после били калпави,те не са за тая работа.

    Коментар


    • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

      В тая тема май взеха да пишат чулите за тоя двигател,а не каралите и каращите го.Когато купих Вояджър с тоя мотор от Италия ,хабер си нямах с какъв мотор е и не ме интересуваше.Обаче вървеше и не пушеше.А и в последствие в продължение на две години всеки месец пореше дистанцията Добрич–Самоков и обратно с разрешената от закона максимална скорост.На магистрала съм го пробвалколко му е душата покилометраж180.140 сиги поддържа без никакви грижи.Торка му е достатъчен за разлика от някои двутонни тучове давани за сравнение тука.И в оригиналното ръководство на юзъра пише,че след дълга езда трябва да поработи на място за охлаждане на турбината забележете не на главите.Ама то вкое ръководство на съвременен комънрейл не го пише.Статистиката запукнати глави кой я води.Официално ли.Двигател с толкова големи допуски при ремонт не знам какво не му харесвате.Жалко че не е у мене ,иначе с удоволствие щях да му направя един ластик на Спарки.И да и този двигател върви по милион километра при "нормална "експлоатация.Няма повече да пиша ,щото почвам да се ядосвам.То да ме поучават Димата или Кинекса ,пък то....

      Коментар


      • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

        Sonda, не е това въпросът. В цялата тема на човека , един ,двама изказаха лични впечтления от непосредствената експлоатация на този тип мотори , макар че тамата не предвещаваше последващата я трансформация. Всички останали участници, бяха или индиректни свидетели или литературно запознати читатели с марката ВМ. По мое скромно мнение проблемите с ВМ мотора са много по -малко в сравнение с проблемите в модела WJ, с какъвто и мотор да е. Ако започнем с недоразумението отопление - клапи, с каре кардан , с преден диференциал, с АСК и като добавим и секторна кутия ,/ няма да изброявам повече/ се виждат болестите , на такива 15годишни кошници. За жалост такъв е автомобилният парк в България. Недоволен от един модел , купуваш друг , който е още по- голямо дърво. Затова , ако имаш сили и възможности , запретваш ръкави , и довеждаш талигата до приемливи за експлоатация параметри , разбира се като спазваш най- елементарни правила за експлоатация на ДВГ - това което ни учеха в автокурсовете по Тошово време. Ама сега , кой да ги научи съвременните експериментатори / един по-нагоре ,предлага дори да завари педала на газта на джипа на 140км/ч за да види колко време щял да работи - смях в залата/. , след като образованието ни е вече на най-ниско ниво. А може би това е целта на прехода - по-малко образовани хора , по-лесно управляема маса.Ама стига - да не се увличаме по-нататък с разсъжения и констатации, защото темата на titko не заприлича на нищо , пък и той самият призна със съжаление , че нищо ново не е научи. И аз споделям мнението му.

        Коментар


        • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

          Не е баш така. WJ.я си има болежките но те са решаеми евтино и веднъж и завинаги. При VM-еца не е така и никога няма да бъде. Винаги ще има едно седене на тръни и винаги трябва да се съобразяваш с това какво караш. Не че не може ама не е правилно ако може да караш просто без да се съобразяваш.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

            Абе, VM да не е некоя държавна фирма на бюджетна издръжка, та още я има след толкова провалени двигатели пуснати в продажба от най-разнообразни производители на МПС-та?!?
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Абе, VM да не е некоя държавна фирма на бюджетна издръжка, та още я има след толкова провалени двигатели пуснати в продажба от най-разнообразни производители на МПС-та?!?
              Тва е като пукащия глави чайник на нисан рд28.
              Пък на, аз лично не можах два да строша, нищо че съм ги карал с педала у метала
              Градските легенди са интересно нещо.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                VM го харесват хора които или в момента имат такъв или го продават. Статистика. Има ли някой тук във форума който вече се е отървал от него и да пише добри думи за него?
                Най ме е страх от хора без мечти...

                Коментар


                • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                  Смеха е голем за нас наблюдаващите вашите VMски мъки. А това за заварката на газта е нещо което вие каращите този невероятен двигател, никога няма да разберете.

                  Коментар


                  • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                    А и ти колега stilnik доста навътре приемаш нещата,явно мъката е голяма. Спокойно един ден и ти ще се отървеш,дали доброволно,или скрапа ще си го поиска.

                    Коментар


                    • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                      Не е баш така. WJ.я си има болежките но те са решаеми евтино и веднъж и завинаги. При VM-еца не е така и никога няма да бъде. Винаги ще има едно седене на тръни и винаги трябва да се съобразяваш с това какво караш. Не че не може ама не е правилно ако може да караш просто без да се съобразяваш.
                      Е да. 250лв. за сваляне на таблото. 200лв. задно каре напреден кардан, 150-170лв, лагери за диференциала, за АСК да не говорим 140лв. сенсор + 450лв. соленоид / ако искаш да минеш в тази позици по- тънко поръчваш от е-бей ,със съмнителен успех за положителна развръзка/ , секторна кутия , в тема преди няколко дена - 200лв. А да не забравя- контактен ключ + имобилайзер.Не съвсем скъпо, особено ако си ремонтираш сам.
                      Това са все болежки на WJ . Доколкото за мотора - един път съм го направил по правилата/ е имах късмет ,че не беше пипан от майстори- готвачи/ , и вече има- няма 45Ккм. нямам проблеми и притеснения. Разбира се го експлоатирам както са ме учили на времето. Да си призная , не съм търсач на силни усещания и управлявам автомобила сигласно Правилника за движение по пътищата. В заключение мога да споделя ,че въпреки регистрираните болежки ,съм доволен от джипа.
                      И още нещо - няма такъв филм никъде по света - да караш и да не се съобразяваш. Добрият водач на машина - независимо каквато и да е тя ,винаги се съобразява, за да не бъде изненадан , в какъвто и да е аспект.

                      PS. Един въпрос - смяташ ли , собствениците на автомобили екипирани с инжекционни помпи VP44, или common rail не седят на тръни , с мисълта дали ще пристигнат там , за където са тръгнали. Там изненадата е още по -голяма, докато поне ВМ и със спукана глава - пак ще те прибере.

                      Коментар


                      • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                        Първоначално публикуван от ivan kom Преглед на мнение
                        "... А това за заварката на газта е нещо което вие каращите този невероятен двигател, никога няма да разберете...".


                        Знаеш ли ,размислих. Имаш право. Ще ми прецизираш ли как точно да заваря газта. Трябва ли да вдигна колата на крик за да се въртят колелата, или така на празвн ход да я запаля. Ако е на празен ход , няма как да преценя колко са 140км/ч. , пък и натоварване няма да има. Ще вземе да издържи теста. Имаш ли идея как да процедирам?

                        Коментар


                        • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                          Клапите се правят без сваляне на таблото. Но и там крушката си има опашка - целия възел - парно/климатик е ЯПОНСКИ на великата фирма ДЕНСО и си пише чее произведен в Япония. та така за американските неща. Тия лагери за диференциала от плод-зеленчука ли ги купувате че са толкова евтини? Или само лагерите взимате, пък там семеринги и регулировъчни шимове не трябват. Еле пък мачкаемата втулка... Цената е по-висока ако го правиш като хората, или ти мериш по готвач-майсторите? Ок до тук добре, ама тъпия диф е същия като на твоя VМ-ец, вероятността да умре по същия начин е същата и при двата. Обаче иначе това е проблем на WJ а на XJ и ZJ с VМ не е. Тъпо колега тъпо. Карето на кардана? Е ок, на 450 хиляди оригиналното каре се скапва, обикновено защото се е скъсал маншона и е останало без грес но пък се е напълнило с пясък.Ако се преглежда автомобила редовно смяната на маншона удължава живота на възела. Ако ли не - купуваш си от Скорпиона каре за 200 лева китайско или си поръчаш от САЩ за малко повечко оригинално каре. Първото ще кара неизвестно количество километри, второто пак толкова колкото до сега са минали (тук всички коли са на по 130 хиляди ма реално на не под 350). Има и трети вариант да изхвърля двете йокита за СV джойнтове на карето и да сложа кардан от XJ или ZJ с кръстати карета и телескопична част. Там наблюдения колко се минава няма още, ама първите направени от мен са на по 4-5 години след този тунинг и си карат, а и да умре каре - 15 лева от някой като Христо Колев Ауто или тем подобни вносители на псевдояпонски части. Това за скоростите ме кара да се смея определено, от няколкото стотин джипа които познавам проблеми със скоростите имат 2-3. Говоря за 45RFE, другата кутия си е леш. Кормилни кутии? Ок, пак не повече от 4-5 случая на същото количество. Контактен ключ плюс имобилайзер - е те с това не съм се сблъсквал нито веднъж, сигурно и то е много разпространено, ама нямам късмет да го видя. Всъщност има далеч по-проблемни възли и детайли, интересното обаче е че те са същите или от подобна серия при XJ и ZJ. А и някак елементарно се прехвърлят болежки по цялата кола срещу "почти безпроблемния двигател на VМ"... А че освен тоя утрепляк самия Черок си има не по-малко ядове от WJ това не го споменаваме... И какво значи търсачи на силни усещания? Правилника за движение по пътищата забранява като запалиш зимата в студа и веднага да тръгнеш, рязко да ускоряваш и като спреш да загасиш и да си тръгнеш, а не да седиш още 5 минути и да чакаш да му размине на трупа под капака? Аре стига, робуването на някакъв дръгел не е предимство а недостатък. Добрият автомобил не трябва да те кара да мислиш за това. Що се касае до това кой накъде тръгвали на какви тръни седял, аз ето сега мога да напълня до горе и да тръгна за където ми посочиш и няма да ми трепне нищо, единия автомобил ми е сравнително нов 1999 а другия е 1984. И повярвай техните двигатели мога да ги счупя ама много трябва да се постарая.
                          Последно редактирано от quadra; 06-01-16, 00:21.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                            Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                            собствениците на автомобили екипирани с инжекционни помпи VP44... с мисълта дали ще пристигнат там , за където са тръгнали.
                            И тоя въпрос е решим, ама не като го чакаш да се скапе, а преди да се е скапал - помпата на кванти и пълна профилактика. И в следващите 100-150К изобщо няма да я мислиш. В темата за тия помпи на дълго и на широко е разискван въпроса.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              И тоя въпрос е решим, ама не като го чакаш да се скапе, а преди да се е скапал - помпата на кванти и пълна профилактика. И в следващите 100-150К изобщо няма да я мислиш. В темата за тия помпи на дълго и на широко е разискван въпроса.

                              Абе каква профилактика на електрониката на VP44. Електроника , която се пече в течение на години . Механиката им не представлява никакъв проблем и не тя е причина за провала. Ако за профилактка считаш нова плочка - да имаш право. Ама кога точно да я смениш на 101Ккм. или 101,5Ккм. Пък не е и два лева , а смо 1400с монтажа и програмирането. Ако това точно можеш да прогнозираш ще си най- голямият диагностик за този вид помпи , по-голям дори и от Кики. И понеже тази задача е с безброй неизвестни , риска да не стгнеш там за където си тръгна е много голям, еле ако си в странство! Или ще кажеш , профилактично на 150Ккм. сменяме електрониката, дават ни 1година гаранция /Супер Дизел/и сме спокойни за пътуване. Ами ако е така , то и смената на главите ВМ може да се мине за профилактика - минаваш 200Ккм. и хоп главите. Макар ,че проблема с главите е предсказуем, Скапало се е виското , намалено или ограничено е охлаждането, една съществена система в ДВГ, кудето 26% е КПД и остналото са топлинни загуби. И да продължа - за този двигател виското е едно и замяната ми с не щатно води изтъкваните вас проблеми. Ама кой да ти каже - "я си знам моето".

                              Коментар


                              • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                                Пичове, Стилиян го познавам! Най малкото ви е батко, така, че спрете да го ядете! Човека е прав за себе си, тъй като ги разбира тия работи, сам си прави джипа, и най важното, знае как да си го прави!
                                Тия работи ги разправяйте на някой който не знае за какво става въпрос!
                                Там важат с пълна сила!
                                Но го има и момента, че повечето от тия неща важат за всички 15 и нагоре годишни кочини за хора, които не се наемат и незнаят как да си изцапат ръцете!
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X