Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.5VM - за/против

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

    Благодаря ''Дядо Владо"след Нова година ще намина да обменим мисли.

    Коментар


    • #17
      От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

      Мерих умната дюза и показва 95 ома при 10 градуса,което ме устройва и като я сравнявам с тази на другата кола която си работи добре, значи си е наред.Почистих и МАПа и като го откачих,колата хептен не вървеше,та значи и той за сега си работи.Смених гумичката на капака на помпата,че изпускаше нафта от там,бутнах помпата да вкарва повече гориво,регулирах и хлабината на клапаните и нещата си дойдоха на място.Бутането не стана от първия път,няколко пъти я местих насам-натам(помпата) докато ми хареса вървежа,и вече съм доволен.Сега Черокито си върви нормално.

      Коментар


      • #18
        От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

        Колко ти дава разход , съответно при твоите условията на каране?

        Коментар


        • #19
          От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

          Минах само 40км.като се повозя повече ще пиша.Досега 9/100л.извънградско,12/100л.градско,и не щеше да откъсне да върви.Та може и да падне малко сега.

          Коментар


          • #20
            От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

            Мисля, че засега си ОК като разход за тези температури.

            Коментар


            • #21
              От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

              Първоначално публикуван от titko Преглед на мнение
              регулирах и хлабината на клапаните
              Само да попитам , как регулира хлабината на клапаните и колко милиметра луфт им остави !?!
              Не се заяждам , интересно ми е .
              Еди Рангелов : 0885 088 444
              Няма незаменими има незабравими хора !!!

              Коментар


              • #22
                От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                Само да попитам , как регулира хлабината на клапаните и колко милиметра луфт им остави !?!
                Не се заяждам , интересно ми е .

                Между другото, тук имаше един където също твърдеше, че могло да се регулират клапаните и бая се чудихме тогава.

                Коментар


                • #23
                  От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                  Не се чудете,аз съм този''един'' с регулиращите се клапани.Предположих,че ще има чудене като напиша,че ми се регулират клапаните, ама вие много се забавихте да питате.Шегата настрана но факта си е факт.Ноу-хауто принадлежи на един майстор от Сапарева баня.От там купих джипа''нов внос''но пропуснаха да ми кажат,че двигателя е бил в насипно състояние както и да е,мерака беше голям и въпреки,че предполагах главоболия го взех.Прибрах се на ход,но джипа пушеше яко и не вървеше.Почнах да го преглеждам по обстойно едно по едно докато стигнах до клапаните.Бях изчел доста литература и много се озадачих като видях,че са регулируеми но си помислих,че някъде нещо съм пропуснал.Видях,че едното болтче за реглаж е счупено и реших да го сменя и тогава започнаха главоболията, нямаше намиране.Звънях и питах къде ли не и кой ли не но няма и няма.Запалих колата и отпраших за Сапарева баня на очна ставка с дилъра.Там на четири очи хъка-мъка каза какво и е било на колата.Имали си тези двигатели болежка,да изпадат прътовете и тази не правила изключение,но нали наша милост българите сме изобретателни, майстора взел,че изтърбушил повдигачите, скъсил прътовете, пробил дупки на кобилиците и им нарязал резба.На тая резба сложил винтове за реглаж от УАЗ.И сега моите клапани се регулират и работи добре(не знам до кога).Логично не би трябвало да има проблем,но като не съм си го правил аз не знам докога ще кара така.На всмукателните оставих 0,25,а на изпускателните 0,35.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                    Ей т'ва Българите сме страшно племе.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                      Падат прътовете да, като се поизмъкне болта дето държи тялото на кобилицата (измъква се заедно с резбата на него) и маслото което се качва нагоре през канала почва да излиза настрани и да не стига до лагерите на кобилиците, те съответно почват да се движат трудно и остават в едно такова недоприбрано положение. Съответно пръта изпада настрани. И аз съм правил циганийки да капна на две точки по едно парченце стоманена тръбичка като водач на края на кобилицата за да не изпадат прътите.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                        Циганията с реглажа на клапаните как ще предотврати изтръгването на щпилките на кобилиците?
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                          Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                          Циганията с реглажа на клапаните как ще предотврати изтръгването на щпилките на кобилиците?
                          Като не ги пипат "майстори"!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                            Шпилките не се изтръгват току-така,а след като по някаква причина някой тарикат е бърникал там и не е сложил гайките които са си фабрични или не ги е дозатегнал.Шпилка се къса или изскубва когато е хлабава,ако си е стегната няма да се извади.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                              Първоначално публикуван от titko Преглед на мнение
                              Шпилките не се изтръгват току-така,а след като по някаква причина някой тарикат е бърникал там и не е сложил гайките които са си фабрични или не ги е дозатегнал.Шпилка се къса или изскубва когато е хлабава,ако си е стегната няма да се извади.
                              Ооо много си сигурен но уви, просто остава резбата на шпилката и излиза като от пластелин. Мат`ряла е такъв. Всъщност по този двигател нищо идиотско не може да ме изненада след като веднъж дойде един с оплакване че изведнъж станал шумен и спрял да върви - при огледа се отказа че турбината се откъснала и си виси на тръбите за смазването и на ауспуха. Всички места на скъсване на шпилките на турбината бяха пресни и лъщящи, явно не са се късали една след друга в продължение на дълго време а в кратък интервал са се откъснали накуп. От тогава вече знам че всичко е възможно с VM-ец.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                                Няма нищо вечно,само,че при едни умората на материала настъпва по рано,а при други по късно.Напълно възможно е някой да се е пробвал да ги отвие шпилките и да ги е скъсал.Логично няма обяснение да се скъсат,чак такова натоварване и усукване не вярвам да има,че да се скъсат сами.Весела Нова Година.
                                Последно редактирано от titko; 31-12-15, 18:01. Причина: допълване

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X