Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ - радиатор за парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WJ - радиатор за парно

    Казусът е следният: Радиаторчето на парното най-вероятно е протекло, защото при пуснато отопление стъклата се запотяват яко и в купето смърди. Включването на обдухване на предното стъкло не отстранява запотяването.

    Цената на оригинално радиаторче в БС е буквално безумна - 686 лв (и е на поръчка). Неоригинално медно може да се намери на доста по-прилична цена, но в момента няма наличност и такава не се очаква преди Нова година.

    Т.е. към момента опциите са или алуминиево (за около 175 лв) от една от фирмите за американски части или ремонт на старото. Ако е „тръгнала“ питата ремонтът ми се чини безсмислен, защото няма гаранция, че после няма да текне на друго място. Въпросът е обаче доколко са читави (като трайност и качество на отоплението) алуминиевите, които се предлагат като заместител?!?
    Някой да има впечатления?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    От: WJ - радиатор за парно

    Звънни ми утре да ми напомниш да видим аз каква цена ще ти обадя за ново и оттам ще изхождаме дали да правиш старото или не си струва. Апропо не става въпрос за кЕтайско.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      От: WJ - радиатор за парно

      Тъп въпрос - проверявал ли си в какво състояние е поленовия филтър?
      РенеГАД
      VW Golf V Variant 1.9 TDI
      Honda HR-V 1.6i 4WD
      "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

      Коментар


      • #4
        От: WJ - радиатор за парно

        Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
        Тъп въпрос - проверявал ли си в какво състояние е поленовия филтър?
        Не е тъп, ти знаеш ли за какво става въпрос въобще? На 100% е радиатора на парното!
        0887 526 564/ 0897 933 755 /

        Коментар


        • #5
          От: WJ - радиатор за парно

          Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
          Не е тъп, ти знаеш ли за какво става въпрос въобще? На 100% е радиатора на парното!
          Споко бе приятел. Въпросът ми е тъп, не Чавдар.

          П.П.
          По преценка на модератора да се изтрият тъпите въпроси и коментари.
          РенеГАД
          VW Golf V Variant 1.9 TDI
          Honda HR-V 1.6i 4WD
          "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

          Коментар


          • #6
            От: WJ - радиатор за парно

            Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
            Тъп въпрос - проверявал ли си в какво състояние е поленовия филтър?
            Уви! Не е филтъра. Той е практически нов. Тази вечер джамът беше пълна мъгла при частично отворени странични прозорци ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: WJ - радиатор за парно

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Уви! Не е филтъра. Той е практически нов. Тази вечер джамът беше пълна мъгла при частично отворени странични прозорци ...
              Виж на ул. Зайчар между Симеон и Пиротска, под една кооперация в посока Пиротска до частите за велосипеди, само с лепене на всякакви радиатори се занимават, доста кофти места съм виждал възстановени от тях...
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                От: WJ - радиатор за парно

                Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                Тъп въпрос поленовия филтър?
                Заводски няма филтър.......

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Виж на ул. Зайчар ...
                "Радиано", баш не съм им фен........
                Последните седем дни свалях три табла заради течащи радиатои, нов от "Скорпионите" най-ми хареса (месинг)......и трите стари течащи са при мен, ако някой смята че ще са му полезни, да дойде да си ги вземе......
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: WJ - радиатор за парно

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Виж на ул. Зайчар между Симеон и Пиротска, под една кооперация в посока Пиротска до частите за велосипеди, само с лепене на всякакви радиатори се занимават, доста кофти места съм виждал възстановени от тях...
                  Тези са Радиано - абсолютни мошеници. Правят боклуци, кръв повръщат, пари не връщат ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: WJ - радиатор за парно

                    Малко актуализация и още питанки.

                    Радиаторът за парно, който се предлага от Скорпион (210 лв), като да изглежда прилично. Колко е меден той си знае, но със сигурност не е от алуминиевите с щипнатите казанчета. Така че ще играя с него пък дано да излезе читав.

                    Междувременно обаче възникна друг казус:

                    Като ще се сваля таблото, трябва да оправя и неработещата клапа на рециркулацията, която в момента съм фиксирал в положение "само външен въздух". До вчера си мислех, че имам и резервна (употребявана) клапа, обаче днес като я измъкнах от мазето, установих, че имам проблем. Когато съм я прибирал преди някоя година, не съм обърнал внимание, че пластмасовото чопче, което трябва да стопира въртенето на клапата, е счупено и, съответно, не съм се сетил Овреме да поръчам нова клапа (било стандартна, било с метална врътка).

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090808.JPG
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5694752

                    Т.е., ако клапата се сложи в този й вид, работата й няма да продължи много дълго, защото без ограничител на въртенето оста на клапата ще се счупи бързо от напъна на моторчето.

                    При положение, че нямам време да чакам поръчка от Щатите, работата отива на туниХ на наличната клапа. Смятам да врътна едно отворче през най-широката част на врътката и да вдена едно тясно и дълго болтче, което от другия край да фиксирам с една гайка.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090815.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5694753

                    Вероятно няма да е зле да се подсили и другия пластмасов стопер, който е на корпуса. Него в дорманския комплект го сменят изцяло с метален

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dorman-stop.jpg
Прегледи:1
Размер:61.9 КБ
ID:5694754

                    Аз на този етап по-скоро бих го подпрял с нещо метално, закрепено на мястото, показано с жълта линия на първата снимка.

                    Ако някой има нЕкакви съображения или възражения, сега е моментът да подложи идеята на градивна критика.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: WJ - радиатор за парно

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Малко актуализация и още питанки.

                      Ако някой има нЕкакви съображения или възражения, сега е моментът да подложи идеята на градивна критика.
                      Ела при мен да ти покажа как самобитния български талант е слкжил миниатюрна рапидка на мястото на счупеното "хуйне" ......и ще то подаря 1-2 врътки (със счупени "хуйнета") да си правиш експерименти........
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: WJ - радиатор за парно

                        Слагай рапидка на мястото на чопчето.С нея "новото изделие " работо безотказно. При мене дори беше спукан отвора на самата клапа , с едно водно съединение и малко работа с поялник направих действаща клапата. И още нещо, подсигури с ламаринка опората за ограничение на хода.

                        Коментар


                        • #13
                          От: WJ - радиатор за парно

                          Здравейте,проверете при Еди Рангелов,мисля че при него са около 100 долара.Иначе диагнозата е ясна.Моля Чавдар да опише решението на проблема.Весели коледни и новогодишни празници!
                          Grand Cherokee 2.7crd Limited

                          Коментар


                          • #14
                            От: WJ - радиатор за парно

                            Първоначално публикуван от Toni Gr Преглед на мнение
                            ... Моля Чавдар да опише решението на проблема. ...
                            То решението е ясно какво трябва да е - неизбежно сваляне на таблото и подмяна на протеклия радиатор. Разбира се, има възможност и за запояване, което като пари ще е в пъти по-евтино от нов радиатор, но този вариант не дава гаранция, че проблемът няма да възникне с пълна сила още на следващата седмица. Поне досега опитът ми с радиатори показва, че "където е текло, пак ще тече" и в крайна сметка рано или късно пак ще се стигне до подмяна ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: WJ - радиатор за парно

                              Чавдаре, става ли радиатора от стария Гранд? 4.0 л.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X