Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еквивалент на антифриз Mopar

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Еквивалент на антифриз Mopar

    Антифризите не са само HOAT и не-HOAT, имай предвид. На твое място щях да сипя G12+ G13 или G13+ без никакви угризения. Ползвам такова на всичките си возила (от модерни до архаични) и никакви грижи не е имало. Вътре свети, а антифриза си стои бистър.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Еквивалент на антифриз Mopar

      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
      Извинявам се за спама , ама за алуминиеви блокове ( боксер на Субару ) , какъв антифриз се ползва ?
      Виж горния пост. Става за всякакви блокове.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Еквивалент на антифриз Mopar

        Да това е вярно за НОАТ-а. Има MS-9769 спецификация, която е на Крайслер, на етикета на мопарския антифриз пише че отговаря на нея. На Кома-та на етикета също пише че отговаря на нея. От това по-добро, здраве.

        Ако нямах избор щях да взема G12 и нагоре но при положение че може да се вземе точно каквото производителя предписва не виждам смисъл.

        Коментар


        • #19
          От: Еквивалент на антифриз Mopar

          Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
          Та единствения НОАТ антифриз, който аз намерих в Европа е този - http://www.commaoil.com/productsguide/view/6/354 . При цена от 10 лева за литър концентрат в момента по скоро ще скоча в тази посока лично аз.
          Приемлива цена, откъде обаче се купува ? Този сайт май не е за поръчки ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: Еквивалент на антифриз Mopar

            Английския амазон. Точната цена обаче е 11.90 на литър там в момента. С доставките предвид теглото (аз лично ползвам ggbg) цената ще скочи с още 2 лева на килограм тоест литър.

            Коментар


            • #21
              От: Еквивалент на антифриз Mopar

              Ей този също го има:
              https://www.mitasuoil.com/en/mj-611

              И е G12+. Сам си вади изводите.

              ПП: Това също, и е G11:
              http://www.voltronic-asia.com/voltro...1-concentrate/

              Излизат още доста.

              Разбирай, антифриза ти няма никакви магически качества. Болшинството проблеми при смяна на антифриз, ако новия е качествен, са заради закъсняла смяна на стария. G12+ и по-добър просто няма какво да повреди. Отлаганията и корозията от него са нула, както по алуминий, така и по чугун. Като си сменях водната помпа дори термостата стоеше все едно вчера е слаган - нула отлагания.
              Последно редактирано от sparkybg; 14-09-15, 16:05.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Еквивалент на антифриз Mopar

                Ми направих си извода, че може да се направи антифриз който се придържа и към двата стандарта. До този извод ли трябваше да стигна?

                Коментар


                • #23
                  От: Еквивалент на антифриз Mopar

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Ей този също го има:
                  https://www.mitasuoil.com/en/mj-611

                  И е G12+. Сам си вади изводите.
                  Ма, ни мой, ве ?! Този изрично пише, че е Organic Acid Technology, демек ОАТ, а требе да бъде Hybrid Organic and non-organic Acid Technology, значи само, ама само-само НОАТ
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Еквивалент на антифриз Mopar

                    Еми то и маслото няма магически качества, всичкото е мазно ама аз лично гледам цифричките на бутилката да съвпадат с това дето производителя е написал в книжката

                    Майтапа настрана, всеки сам си решава до колко да следва предписанията на производителя за личния си автомобил. Аз за течностите гледам да ги спазвам до дупка щото не знам точния им състав, нямам и списък със всички материали с които течността ще има достъп а и да имах тая информация, не съм химик и не мога да си направя никакви изводи от нея.

                    При това положение мога да разчитам само на чужд опит. А опита показва че всички, които са ползвали течности препоръчани от производителя не са имали проблеми с тях, а някой ползващи различни течности са имали проблеми ако и много други да са нямали. Така че ясно е какво трябва да се прави за да се играе на сигурно а дали ще се играе на сигурно всеки сам си решава.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Еквивалент на антифриз Mopar

                      Ти сам си го написал в първия си пост - G05 техния G12 и нагоре. На конкретната спецификация, видно от линка горе, отговаря дори и G11. Въпросната спецификация е правена доста назад във времето, а от тогава на пазара има и по-нови продукти. G13 май има от 2-3 години, ако не и по-малко. Отделно болшинството продукти за европейския пазар изобщо не се тестват по американски от преди 10 години. Горе линковете са показателни - единия е на японска фирма, другия е от азиатския сайт на немска такава.

                      Та това за изводите...
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Еквивалент на антифриз Mopar

                        Пак не разбрах за изводите. Ако казваш че всичко що е G12 задължително покрива G05, това е опасно щото може да излезе че не е вярно.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Еквивалент на антифриз Mopar

                          HOAT антифриз използват в Mercedes от 80-те насам. Това са 35 години.

                          Ето ти всичко на BASF, включително въпросния G05:
                          http://www.glysantin.de/fileadmin/Fi...ovals_A4_e.pdf

                          G05 поддържа например MB-Approval 325.0 G40 поддържа 325.5. G40 е нашето G13+.

                          Просто G05 е дърто и предполагаемо нищо особено като спецификация, и забележи - всичките му сертификати са само за американски кошници, като изключим Мercedes. Затова го и няма в Европа. Просто на всеки пазар се пускат продукти за съответните кошници и производители. И се купуват съответните сертификати от тестващите съответните фирмени стандарти.

                          ПП: И да, без да знам какво пише в стандартите, с доста голяма сигурност може да се твърди че всичко, дето е G12+ покрива всичко, дето покрива G05. Просто проследи стандартите на една и съща фирма, които има едното и другото. MB325.5 е по-късен и със сигурност по-взискателен стандарт от 325.0, например. Ако някой ги има, просто да ги постне. Аз не знам от къде да ги търся.
                          Последно редактирано от sparkybg; 14-09-15, 18:11.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Еквивалент на антифриз Mopar

                            Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                            Пак не разбрах за изводите. Ако казваш че всичко що е G12 задължително покрива G05, това е опасно щото може да излезе че не е вярно.
                            Стига си се шашкал. Този двигател е модел 1964 г. с присадени алуминиева глава, инжекцион и малко електроника. Сигурно няма да ръждяса и с "Мотокс" или "Тосол". Иначе няма лошо да слагаш препоръчаното от производителя. Аз напр. слагам в раздатката ATF+4, щото така пише в книжката, а хората ми се чудят защо, след като тя е непроменяна като концепция и конструкция от 1948 г., 60 години преди да се появи тази течност.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #29
                              От: Еквивалент на антифриз Mopar

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Ако някой ги има, просто да ги постне. Аз не знам от къде да ги търся.
                              Има там едно BeVo за четене....
                              Последно редактирано от Veni1; 14-09-15, 18:39.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Еквивалент на антифриз Mopar

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                HOAT антифриз използват в Mercedes от 80-те насам. Това са 35 години.

                                Ето ти всичко на BASF, включително въпросния G05:
                                http://www.glysantin.de/fileadmin/Fi...ovals_A4_e.pdf

                                G05 поддържа например MB-Approval 325.0 G40 поддържа 325.5. G40 е нашето G13+.

                                Просто G05 е дърто и предполагаемо нищо особено като спецификация, и забележи - всичките му сертификати са само за американски кошници, като изключим Мercedes. Затова го и няма в Европа. Просто на всеки пазар се пускат продукти за съответните кошници и производители. И се купуват съответните сертификати от тестващите съответните фирмени стандарти.

                                ПП: И да, без да знам какво пише в стандартите, с доста голяма сигурност може да се твърди че всичко, дето е G12+ покрива всичко, дето покрива G05. Просто проследи стандартите на една и съща фирма, които има едното и другото. MB325.5 е по-късен и със сигурност по-взискателен стандарт от 325.0, например. Ако някой ги има, просто да ги постне. Аз не знам от къде да ги търся.

                                Твърдо не съм съгласен че с голяма сигурност може да се твърди че по-новия стандарт за даден тип автохимия винаги покрива и е напълно съвместим с по-стария. Спирачна течност и трансмисионно масло, който сменя по тая логика ще се самонакаже доста сериозно ако сипе DOT5 течност там където пише DOT3 или DOT4 или пък ако сипе API GL-5 масло там където пише API-GL4.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X