Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

    Честито и добре дошъл в хАмериканския тим . Сега и с болно краче ще може да караш(надявам се да ти е минал вече кракът че пернатите отлетяха).
    Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

    Коментар


    • #32
      От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

      Да,ама Дидка не е рехава!Бута,щот с такъв се е събрала-без масло.
      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
      0885 660 613

      Коментар


      • #33
        От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

        Честито и от мен , много да те радва и да те слуша.

        Коментар


        • #34
          От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

          Да ти е честит!
          ;-)
          Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
          нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

          Коментар


          • #35
            От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

            Такааа , имам някои въпроси за тоя хамериканец
            1. На конзолата на волана има едно малко лостче - какво е това ?
            2. Отдясно на волана има бутон с надпис OD май , като го натисна светва една оранжева лампа над него - за какво е този бутон ?
            3. Като отпусна педала на газта не трябва ли автоматично и оборотите да намалеят , защото при отпускане на газта имам чувството че се движа почти по инерция , което от своя страна ще е проблем при продължително спускане ?
            4. Имам луфт / аксиален и радиален / в задна лява полуоска , как да разбера дали е застопорена със С-клипс или е по друг начин ?
            5. При пълен завой вътрешната за завоя задна гума провлачва - това значи ли че имам ЛСДи то да сработва ?
            6. Горе на тавана има една конзола с дисплей - дава някакви показания но не знам за какво са ?
            7. На дисплея на централната конзола от време на време ми светва инфо за ниско ниво на маслото , при окъсяването на буксата надписа изчезва , затова мисля че е датчика , възможно ли е да е нещо друго ?
            8. Джипа е доста нестабилен - люлее се много ,но аз го отдавам на липсата на задна стабилизираща щанга и изтървал амортисьор от дясно . Дали обаче тази нестабилност не е от прекалено големия лифт - 3.5 инча / беше ми се разхлабила допълнителната стойка на задния панхард , въпреки че сега е стегната пак е нестабилен , даже си мисля че трябва да я заваря /.
            9. Под гредата на на раздатката има подложки от профил 2.5см - прочетох тук из темите че няма смисъл от тях и се чудя дали да не ги махна . Въпреки че са монтирани има леко стържене в каретата на кардана при отпускане на газта ...
            Има и още ама стана много дълго ...
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • #36
              От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

              2. Отдясно на волана има бутон с надпис OD май , като го натисна светва една оранжева лампа над него - за какво е този бутон ?
              Трябва да е overdrive бутона
              6. Горе на тавана има една конзола с дисплей - дава някакви показания но не знам за какво са ?
              Трябва да ти следните неща: (посока на движение "компас", външна температура, среден разход на гориво и ...)


              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • #37
                От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                1. Това е лостчето за регулиране на височината на волана.
                2. Това е OverDrive бутона. Когато теглиш нещо нагоре, има вероятност джипа да застава "между" две скорости. След като го натиснеш, ще започне да сменя скоростите при по-високи обороти и ще се движиш нормално/плавно.
                3. И при мен е така.
                5. При нас беше от разбито каре на предния кардан, което след това прерасна в може би счупен преден деференциал(днес се върнахме от 40 дневно море) и може би блокирала/запекла виско муфа. Обърни внимание на това, според мен е важно.
                8. Това според мен си е така.

                А коя година е?

                п.с. отскоро имаме джипката, но смея да давам съвети ;-)
                ;-)
                Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                Коментар


                • #38
                  От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                  Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                  Такааа , имам някои въпроси за тоя хамериканец .......Има и още ама стана много дълго ...
                  Питай, питай, пък звънни ....ама нека е след 11.00ч че ставам малко по-късно.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #39
                    4. При този мост Dana 44 предвид сглобката му, е нормално да има малък аксиален луфт. Полуоската е фиксирана с С-клипс, но той я държи да не излиза навън. Движението навътре е ограничено от оста на сателитите в дифа. Подобно конструкторско решение изключва нулевия луфт, защото монтажа е невъзможен. Радиалния луфт се дължи на поизносен лагер, но при теб е минимален (поне беше такъв когато гледах джипа). Аз си пипнах задния мост заради луфтовете, едва когато започнах да имам чувството, че ще ми падне моста някъде. Ти си безкрайно далеч от този момент... Ако те дразни -смени лагерите, за да оправиш радиалния луфт. Аксиалния се лекува по следния начин - челосваш на струг полуоската с 0,9 мм., както и леглото на С-клипса от към главината. При монтажа обръщаш оста на сателитите ако е износена в точката на контакт с полуоската. На С-клипса му подлагаш една зегерка по размер и си готов. ВНИМАНИЕ - това се прави единствено при подбита полуоска - ако при смяна на клипса положението с аксиалния луфт остане същото. Тази интервенция има и друг плюс (освен,че е евтина) - променяш точката на контакт, на лагера върху оста, върху неизносена част от нея.

                    8. Задната стабилизираща щанга е махната, да не ограничава хода на окачването (джипа е правен да се кара в гората). Просто я върни на мястото и с биалетки съответващи на лифта. Ако няма да връщаш джипа в оригинален вид -завари хвата на панхарда. След гореописанито ще клати в пъти по-малко, НО ПАК ЩЕ КЛАТИ - ГРАНДОВЕТЕ СА ТАКА.

                    9. Не пипай подложката на раздатката! Ще ти избягат ъглите на карданите, а почти сигурно и ще окъсеят! Сменяно ти е двойното каре - провери монтажа му - вибрацията най-вероятно е от там, като въобще не съм сигурен дали при такъв лифт е възможно да я няма напълно.

                    Поздрави
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 25-08-14, 07:45. Причина: Хубава

                    Коментар


                    • #40
                      От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                      ...
                      3. Като отпусна педала на газта не трябва ли автоматично и оборотите да намалеят , защото при отпускане на газта имам чувството че се движа почти по инерция , което от своя страна ще е проблем при продължително спускане ?
                      Автомат, братче! Това не ти е дизела с ръчката, дето като върнеш газта започва да спира. Това по надолнище без газ си се засилва юнашки. При по-продължителни и стръмни спускания ще трябва да го връщаш на "2", че може и на "1", ако не искаш да подпалиш спирачките.

                      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                      8. Джипа е доста нестабилен - люлее се много ,но аз го отдавам на липсата на задна стабилизираща щанга и изтървал амортисьор от дясно . Дали обаче тази нестабилност не е от прекалено големия лифт - 3.5 инча / беше ми се разхлабила допълнителната стойка на задния панхард , въпреки че сега е стегната пак е нестабилен , даже си мисля че трябва да я заваря /.
                      9. Под гредата на на раздатката има подложки от профил 2.5см - прочетох тук из темите че няма смисъл от тях и се чудя дали да не ги махна . Въпреки че са монтирани има леко стържене в каретата на кардана при отпускане на газта ...
                      Има и още ама стана много дълго ...
                      По начало Гранд-овете си люлеят, а ако има неизправности по окачването - още повече. 3.5" лифт на кола, която ще използваш за влекач, а не за офроуд, за мен е пълна безсмислица. Ако каретата на кардана стържат с подложките на раздатката, да не стане още по-зле, ако ги махнеш?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                        Живе , честито !!! Днес го мярнах на живо- красавец ... Пожелавам ти да ти върши работата за която си го взе !

                        Коментар


                        • #42
                          От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                          Честито,със здраве да те тегли.Като го докараш на Приморско всичките му болежки ще изчезнат.И аз като теб се чудех за какво свети OD,но като прочетох всичко се изясни.В града карам със светната лампичка/автомата включва само до 3-та/,но като го кача на магистралата или извън града я гася,за да може да включва и на 4-та.
                          Нека силата да бъде с нас!
                          Suzuki Grand Vitara
                          +34 642 91 4154

                          Коментар


                          • #43
                            От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                            И аз му го честитих на Живко Гранда ... та чак му го "честитих" ... още ме е срам, да се е@а в шофЕра нещастен... Обаче здрав добитък излезна!

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Автомат, братче! Това не ти е дизела с ръчката, дето като върнеш газта започва да спира. Това по надолнище без газ си се засилва юнашки. При по-продължителни и стръмни спускания ще трябва да го връщаш на "2", че може и на "1", ако не искаш да подпалиш спирачките.
                            Ако може малко повече инфо - като е ковнат на 2 автомата, до каква скорост (като километри в час) позволява? Щото ако трябва да се чудя дали да се мъкна надолу по Боаза (примерно) с 30 или да си подпаля спирачките, директно съм се разминал с Гранда, колкото и да ми харесва всичко останало.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Ако може малко повече инфо - като е ковнат на 2 автомата, до каква скорост (като километри в час) позволява? Щото ако трябва да се чудя дали да се мъкна надолу по Боаза (примерно) с 30 или да си подпаля спирачките, директно съм се разминал с Гранда, колкото и да ми харесва всичко останало.
                              На WJ му дават до 72 км/ч на 2-а и до 40 на 1-а. Мисля си, че е съвсем достатъчно като за стръмно спускане със завои ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                                Всичко опира до навици на шофиране. АСК-то си е повече от адекватно в случая...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X