Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

    Външен радиатор си имаше, дано още да го има...
    LZ1RED

    Коментар


    • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

      Външния радиатор е налице , проблема е в задната спирачна лента и надрания барабан . Фрикционни дискове , предната спирачна лента , втулки , семеринги явно са сменяни защото всичко е здраво и работи . В един щатски сайт намерих всичко каквото ми е нужно на нормална цена , но проблема е че ще дойде след месец , затова търся по на близо за да си събера кутията . Пък ако торк конвертора откаже ще го сменя - 100 паунда и 3 часа работа да сваля и кача кутията
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

        Питай тогава в "Джемини 4" имат някои наличности.....
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

          Благодаря Дедо ще питам , че днес се обаждах в Скорпиона но нямаха ...
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

            Бакалов, какво става с Гранда, че нещо ме сърби главата отвътре ?
            GSM 0877 08 99 19
            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

            Коментар


            • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

              След като оправих кутията вече поне 10 000 км Гранда движи без проблем , при това през повечето време тегли платформата или караваната . Единственото което не можах да преборя е относително високият разход на газ - с караваната 22 - 23 л на 100 км , с платформата 23 - 25 л на 100 км . Само веднъж на връщане от Сърбия Трофи ми даде 19 л на 100 км , но това беше може би заради терена , иначе празен смесено каране е около 21 л на 100 км . Това всичко е на газ , на бензин [щото газовата се прецака] на връщане от Варна с платформата ми даде 19 л на 100 км .
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                Живко, хубаво си дал разход, ама да беше казал и при каква скорост ли? Поне що се отнася до празен.
                Иначе с платформа, поне според мен, си е поносимо - все пак имаш 2-3 тона на задника, а това не минава безнаказано ... аеродинамиката отделно.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  Живко, хубаво си дал разход, ама да беше казал и при каква скорост ли? Поне що се отнася до празен.
                  Иначе с платформа, поне според мен, си е поносимо - все пак имаш 2-3 тона на задника, а това не минава безнаказано ... аеродинамиката отделно.
                  С платформата поддържам крейсерска скорост 90 - 100 км/ч , когато не тегля скоростта ми е 90 - 130 км/ч в зависимост от пътя
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                    Отскоро ми се появи малък проблем - не мога да изключа овърдрайва , всъщност включвам бутона , лампата светва но въпреки това колата има четвърта и торк конвертора не е заключен . Поразчетох се из форумите , но навсякъде се споменава за точно обратното - изчезва или не включва четвъртата , а при мен си я има и не мога да я изключа . Ще проверя буксата на соленоидите , ще я изключа и ще пробвам дали има четвърта и дали е ще се заключи торк конвертора , друго не ми идва на ума ...
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                      От четири месеца ме тормози един много голям проблем с който явно не мога да се преборя - прекалено голям разход на гориво 40 - 45 литра на 100 км както на бензин така и на газ . Малко предистория - на връщане от състезанието в Лазарово с караваната ми даде много приличен разход 17 л на 100 км (дотогава разхода ми с каравана беше около 23 - 25 литра на 100 км , празен 18 - 20 литра на 100 км ) . На Севлиево заредих догоре и на следващото зареждане - ужас 48 л на 100 км . Изпаднах в ступор и веднага почнах да търся причината - нямаше видима такава , смених въздушния филтър който си беше замърсен и разхода падна до 40 на 100 . Така постепенно смених двата филтъра на газовата , свещи , температурен датчик на компа , но ефект нямаше или поне някакъв видим . Колата пали отлично , на място на ниски обороти работи равномерно и без прекъсване , при форсиране достига бързо максимални обороти и се включва прекъсвача . Проблема обаче е в движение - на ниски обороти е добре , но при набиране с около 60 км/ч е мудна , няма тяга и смърди на не доизгоряло гориво . Преди два дни я закачих на тестер за качеството на изгорелите газове и според показанията му , бобина , кабели , свещи всичко е ОК . На ниски обороти колата работи перфектно , на средни искрата почва да отслабва с повишаване на оборотите и на високи почти се губи . Предположих че е капачка и палец на делкото , смених ги и днес направих проба - за около 30 км градско каране на дисплея ми изписа 31 л на 100 км , което според мен е много , тоест ефекта не е кой знае какъв ...
                      Почти се отчаях и вече не знам на къде да се насоча ( иде ми да и пусна 2 литра бензин и да гледам блажено от страни как кротко си гори ...)
                      Та помагайте колеги с някакви идеи , че направо съм в безизходица ...
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                        От четири месеца ме тормози един много голям проблем с който явно не мога да се преборя - прекалено голям разход на гориво 40 - 45 литра на 100 км както на бензин така и на газ .
                        Мембрани на изпарителите?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                          Пробва ли да си направиш самодиагностика с ключа?

                          Коментар


                          • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Мембрани на изпарителите?
                            Изпарителя ( редурицир е всъщност щото е газов инжекцион Бардолини ) е на година и половина и на не повече от 20 000 км . Отначало и аз се съмнявах в газовата , но проблема е че и на бензин е същото - изгорих почти цял резервоар за да направя сравнение , разхода е много висок както на бензин така и на газ
                            VEREYA MOTORSPORT TEAM

                            Коментар


                            • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                              Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                              Пробва ли да си направиш самодиагностика с ключа?
                              Нищо не показва
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                                Ламбда сонда?
                                Най ме е страх от хора без мечти...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X