Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
    Ламбда сонда?
    Или сондИ, катализатори запушени...ако има ?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
      Ламбда сонда?
      Сменена преди две години , но и дори да я няма разхода ще се повиши с 2 - 3 литра максимум . Проблема е че горивовъздушната смес не изгаря напълно , оттам е липсата на мощност и високия разход . Върти ми се в главата дали не е датчика на Хол който е в делкото , но при проблем с него най често не пали и прекъсва ...
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        Или сондИ, катализатори запушени...ако има ?
        Няма катализатор , само резонаторно гърне и основното което е здраво и чисто
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
          Изпарителя ( редурицир е всъщност щото е газов инжекцион Бардолини ) е на година и половина и на не повече от 20 000 км . Отначало и аз се съмнявах в газовата , но проблема е че и на бензин е същото - изгорих почти цял резервоар за да направя сравнение , разхода е много висок както на бензин така и на газ
          Не съм наясно как отчита компютърът разхода на бензин и на газ, но при смесването на двете горива също се получава непълно изгаряне и огромен разход, а такова смесване може да дойде само при проблем с газовата уредба. Има ли чалъм да източиш напълно бензина и да засечеш колко ще харчи на газ със "сух" резервоар, съответно да изчерпиш (то май никога не може докрай) газовата бутилка и да пробваш само на бензин при липса на газ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

            бобини, кабели и свещи, ако има къде да се закачи на диагностика може и да си каже

            Коментар


            • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Не съм наясно как отчита компютърът разхода на бензин и на газ, но при смесването на двете горива също се получава непълно изгаряне и огромен разход, а такова смесване може да дойде само при проблем с газовата уредба. Има ли чалъм да източиш напълно бензина и да засечеш колко ще харчи на газ със "сух" резервоар, съответно да изчерпиш (то май никога не може докрай) газовата бутилка и да пробваш само на бензин при липса на газ?
              Компютъра отчита разхода според време , изминато разстояние и количество гориво преминало през инжекторите и е доста точен ( на газ газовия комп копира бензиновия 1 към 1 и разхода на газ е идентичен с този на бензин ) Имаше случай в който газта ми свърши и се наложи да се добера за около 25 км до бензиностанцията на бензин - успя за 25 км да изгори почти 10 л бензин . Освен това на газовата има два клапана са затворени при работа на бензин и със сигурност не пускат , най малкото щях да ги усетя ...
              Последно редактирано от Бакалов; 25-08-16, 19:06.
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                Първоначално публикуван от alexx Преглед на мнение
                бобини, кабели и свещи, ако има къде да се закачи на диагностика може и да си каже
                Проверени и са напълно изправни , диагностика освен с ключа ,друг начин не се сещам
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                  диагностика освен с ключа ,друг начин не се сещам
                  има едни стари компютри SUN на които се закачат кабели в различни комбинации следят импулсите по кабелите на двигателя и може да се разбере къде има проблем. Нали спомена че от средни до високи ти чезне искрата?

                  Коментар


                  • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                    Разтегната/прескочила верига? Може да имаш проблем с хид.повдигачи и маслена помпа и да не се отварят клапаните докрай. Трябва си по-задълбочена диагностика.

                    Коментар


                    • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                      Провери дали няма запушване по гърнетата. Понякога от корозията се случва да падне парче ...
                      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                      Коментар


                      • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                        Ще ти кажа какво да направиш,но утре вечер.

                        Коментар


                        • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                          Мерене на компресия + въздушен тест........
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                            Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                            Ще ти кажа какво да направиш,но утре вечер.
                            Аз знам какво ще ми кажеш ама едва ли има кой да го купи (2000 лв да има кой да даде , с кеф ще му го харижа ) А караваната ще трябва да я качва някой друг щото ако тръгна с него за Зверино ще ме разори ...
                            VEREYA MOTORSPORT TEAM

                            Коментар


                            • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                              А2000 лв да има кой да даде , с кеф ще му го харижа
                              Сигурен ли си?
                              На сърбела майката му е чесането.
                              Борислав Борисов Русе О885 О37815

                              Коментар


                              • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                                И аз се присъединявам към въпроса.
                                Grand Cherokee WJ
                                Dodge Caliber
                                E 430 4-matic-T(S210)
                                GLK

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X