Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
    Така и ще направя. Това е най-лесната работа.
    Въпросът ми по-скоро беше ако е имало някой със сходен симптом/проблем. На какво се е дължал при него и как го е решил.
    При мен само че на Дискавъри след смяна на течаща курмилна кутия с такава не течаща ,втора употреба се появи такъв проблем в големите жеги.Имам поставен допълнително охладител и за сега карам така.Бих те посъветвал първо да смениш маслото ,но тайничко си мисля ,че няма да се оправи.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      ...но тайничко си мисля ,че няма да се оправи.
      Временно, за не повече от година, може да се пооправи. Ако течността е била изгубила вискозитет и т.н.
      Устройството на хидравличната помпа на сервоуправлението е разкостено в 10 001 публикации и клипа в интернет. Като се износят лопатките на ротора или се износи на овал черупката, докато помпата е студена - прави налягане. Като загрее и се разшири корпусът / "черупката", че и хидравличното масло стане "по-течливо", изпуска налягане и въртенето на волана става трудно. Ентусиасти ремонтират - слагат някакви по-дълги лопатки, шлайфат черупката, но всичко зависи от цената. Често пъти е по-евтино да се вземе нова помпа.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Временно, за не повече от година, може да се пооправи. Ако течността е била изгубила вискозитет и т.н.
        Устройството на хидравличната помпа на сервоуправлението е разкостено в 10 001 публикации и клипа в интернет. Като се износят лопатките на ротора или се износи на овал черупката, докато помпата е студена - прави налягане. Като загрее и се разшири корпусът / "черупката", че и хидравличното масло стане "по-течливо", изпуска налягане и въртенето на волана става трудно. Ентусиасти ремонтират - слагат някакви по-дълги лопатки, шлайфат черупката, но всичко зависи от цената. Често пъти е по-евтино да се вземе нова помпа.
        Гагич, признах те за най големия капацитет по автомобилите! Е, може би само сред правистите

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Гагич, признах те за най големия капацитет по автомобилите! Е, може би само сред правистите
          Нещо подигравателно долавям в тона ти?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

            Я зарежи тая мнителност!
            Само признавам, че си се интересувал, отделил време и гледал, и вникнал в устройството и проблематиката.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

              пичове моля виако някой може да каже нещо съществено да изплюе камъчето,не се заяждам но в последно време всичко съществено и важно,,поне за такива леваци като менсе изражда в малкоотклонение от темитепредполагам че не съм единствения който търси спасение туквсе пак има и други читатели на форума които искат да узнаят каква тухла им е паднала на главатаако може един проблем да стане прозрачен нека и други да научат нещотова не значи че всички ще отворят сервизи за грандове,,,,,ужаааасссс,,,,а просто наистина да разберат за какво става въпросблагодаря ви

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                Първоначално публикуван от stormbringer 66 Преглед на мнение
                ...
                Става въпрос, че няма магически отвари, течности, присадки, добавки, нито заклинания, речитативи, врачуване и баене, които да помогнат при тръгнала хидравлична помпа. Караш, припомняйки си битието на КрАЗ-аджия от Златен Татов век или ако много почнат да те болят ръцете, купуваш нова / рециклирана помпа и сменяш. Ако не ти харесва - една жена каза, че помага и това: увиваш Гранда в прясно одрани кожи от язовец, ама добре го покриваш целия и го оставяш да престои така покрит 72 часа при пълнолуние. По-добре кожи от скункс, ама трудно се намират у нас.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                  благодаря многоне се базикам,сега знам че мулето няма да ме остави на пътя или по лошо,,,,в горатамамка му и хармериканскаще го мъча както и то измъчва мене

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                    Първоначално публикуван от stormbringer 66 Преглед на мнение
                    пичове моля виако някой може да каже нещо съществено да изплюе камъчето,не се заяждам но в последно време всичко съществено и важно,,поне за такива леваци като менсе изражда в малкоотклонение от темитепредполагам че не съм единствения който търси спасение туквсе пак има и други читатели на форума които искат да узнаят каква тухла им е паднала на главатаако може един проблем да стане прозрачен нека и други да научат нещотова не значи че всички ще отворят сервизи за грандове,,,,,ужаааасссс,,,,а просто наистина да разберат за какво става въпросблагодаря ви
                    Както някой беше казал по-рано, този форум вече не е това което беше изначално. Тука информация за без пари трудно ще получиш. Не е невъзможно ,но вече не е както преди.
                    Знам че сега ще ме замерят с камъни , но фактите са си факти. Последният път когато се опитах да помогна на колега да си направи фаровете да светят на къси бях моментално модериран и сега същият сигурно си мисли че не съм го отразил когато ме попита.
                    Чувствам се тъжен!!!
                    Поздрави!
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                      Ако става въпрос за колата от името на темата - помпите се повреждат рядко, трябва доста да се постараеш да я счупиш. Да е оставала без масло, да е карана с пясък в маслото...

                      Много по-често ядове създава хидравличната перка. Тя се намира ПРЕДИ секторната кутия по пътя на маслото и при разпадане на налягането от перката кормилото се вдървява. Свали перката, разглоби я, почисти я, зареди я с правилното масло и виж дали ще има подобрение.

                      Иначе помпата се проверява с манометър и кран за високо налягане. Във всеки гараж където ремонтират рейки/секторни кутии БИ трябвало да могат да я замерят за 15 мин.
                      Най ме е страх от хора без мечти...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                        пиниза стана като смениха дихтунга на 5 дюза,отпуснаха двигателя,оправиха идиотчетоно аз не бях там и не знам дали пичовете са развъртали нещо по хидравликатаслед като го прибрах стоя 4 дена в гаража и не съм го пипал,после жената го подкараееееее може лии изрева че нещо бучи,обратно при човека с ключовете и гидорето а той пича се притесни повече от менотвори казанчето на хидравлика и доля някакво масло,в интерес на истината и аз не разбрах кво бешес една дума сам съм си за е,,,,нещото съм тъпоправи се за седмица две и почна леко да затягана място не е тежък но като е в движене е малко твърдможе и да е масло но не вярвам,е би трябвало да е толкова кекаф

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                          сега знам че ще ме навикат като кучезаради мопара,но моля ви се това все пак не е совалка а 20 годишно вървящо навсякъде животноне може да е толкова кекаво

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                            Първоначално публикуван от stormbringer 66 Преглед на мнение
                            сега знам че ще ме навикат като кучезаради мопара,но моля ви се това все пак не е совалка а 20 годишно вървящо навсякъде животноне може да е толкова кекаво
                            Ако хидравликата е ремонтирана в България и всички гумени О-пръстенчета са сменени тука с (европейски) можеш да я караш с нормално хидравлично масло, обаче ако не са сменяни и са оригиналните само Мопар, имаче незнам какво става разграждат ли се, незнам но теква. Поне такива са моите наблюдения.
                            И като ти доляха масло колко сложиха, може да е глътнала въздух хидравликата и да иска да се обезвъздуши. Вдигаш предницата с един крик, отваряш капачката, палиш колата и почваш да въртиш наляво до края и задържаш волана, а в казанчето ако има въздух почва да се пени и излиза , после на дясно по същия начин, докато спре да се пени в казанчето.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                              честнода си призная нямам идея какво е бърникано по неяаз го търкалям вече година и нещо,нашлякал съм му към 23000 кмоная моята и тя не кандисвамине не мине и се тропне като кучка в каручкаааааааааа не си кара бараката а се в мойто канче гледата като го взех,момчето дето ми го даде все гледаше някъде в страни но аз като един влюбен до уши глупак изобщо не обърнах вниманиезнам че му е сменял хидротрансформатор,варненски е,имам фактураоле оле завалията,и той си призна че не може да го подържасега горе долу съм наясно какви болежки има но само за основни неща и тези които са ми скъсале джобетеи то почти всички благодарение на този форум и най вече на вас пичоведа сте живи и здрави и безаварийнине ви правя четки,напълно искрен съмта нямам представа в кои дупки и кой е бърникал в тях,дано му се радваме още много времезнам че ще има още изненади,но и той не е в първа младост,само дето е още лъскав,но и тва ще мине както съм го подкарал,оле оле

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                                Здравейте,
                                Ако все още имаш проблем и се съмняваш в помпата, можеш да я разглобиш и да и обърнеш лопатките, както и да почистиш клапана и цедката и.

                                Тук съм сложил няколко снимки, когато го правих на моята.
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...12#post3180412
                                Поздрави.
                                WJ 4.7 Limited
                                0889 70 70 42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X