Обява

Свий
Няма добавени обяви.

за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

    Здравйте,
    моят гранд при температура от -4 градуса загрява за 20 мин. до 60 градуса в градски условия, и не след дълго достига 90. Това нормално ли за 2.7црд? Поглеждам отпред виското зацепва и си работи и тръбите са му топли. Нещо много странно взе да се случва с климатроника и ме съмнява, че той бърка нещата до някъде защото още като е студена се включва перката за охлаждане на радятора отпред в бронята. Това мисля, че не е нормално зимата и то на студен двигател. Най- странното е че при -4 климатроника решава да пусне компресора на климатика и дори да натисна бутона за климатик и да угасне светлинният му индикатор, климатика компресорът спира за секунда и пак тръгва. За да не се случи това махнах предпазителя на бобината на АС компресора и вече не тръгва но колата си загрява бавно. Някой ималли е подобен проблем? миналата година сменях термостат

  • #2
    От: за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

    "Виското работи и тръбите са му топли"- не съм много в час на точно този мотор, но да питам- имаш тръби на виско съвдинителя на перката зад радиатора?!
    Дай дефиниция на "виското работи". Виско съединителя ти увлича при -4 градуса? Или перката върти твърто зацепена от виското?
    Компресор за климатик се включва за да изсушава въздуха в купето. Това на много коли. Съмнявам се ти да си различен. Какъв термостат сложи? И от къде го взе?
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

      Извинявам се за объркващото писане. Под виското имам в предвид "виско печка" за спомагане при загряване на студен двигател. Термостат от БС.

      Коментар


      • #4
        От: за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

        20 минути каране и ли 20 минути на място?

        По принцин комън рейлите загряват по-бавно, но 10 минути каране /между 1000 и 2000 об/ е абсолютния максимум за автомобил в изправност да достигне минималната работна температура.
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

          За компресора на климатика е така. В доста от режимите на климатроника на отопление без да индикира на таблото се включва и изключва примерно като струята въздух е насочена към стъклата.

          А за загряването има тема тук във форума.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            Re: за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

            По-малко от 10 минути/2км за да почне да духа топло. Още толкова за да стане баня в купето.
            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
            Suzuki Grand Vitara 1.6
            LZ1ZPM

            Коментар


            • #7
              От: за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

              Явно е нормално в някои от режимите да включва компресорът на климатика, защото забелязох, че като струята е насочена към стъклото и веднага включва, а като е към пътниците или краката, изключва. След като го разбрах това нещо и си помислих, че модула за управление на климатика се е повредил. Наистина влажност в купето има понякога толкова, че волана е почти мокър. Как мога да разбера дали термостата е заминал, освен след като отида в сервиз?

              Коментар


              • #8
                От: за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

                термостата лесно се проверява - ако антифриза не е достигнал минимална температура 50-60С, маркуча към радиатора трябва да е съвсем студен... Освен това при незатварящ термостат на магистралата (особено на спускане) температурата пада на минимума...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

                  Колега,мисля че няма място за притеснение!И аз се учудих от бавното загряване на "дизела",но се установи,че е нормално.От 20 дни карам Гранд 2.7 и е съ щото като при теб.Грее бавно!Смених термостата/от стария нищо не ставаше/но докато стигне 90 градуса е зор,после обаче проблем няма...Забелязах,че виско-печката при високи обороти изключва,прещраква некъф ел.магнит и при понижаване на оборотите се вкл.отново.

                  Коментар


                  • #10
                    От: за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

                    Ще излезе, че е термостат. Стрелката за температурата беше на делението над 40 градуса, а маркуча който е от ляво на радятора беше леко топъл.

                    Да уточня че от горните 20 минути които съм писал, десет са на място и десет в движение.
                    Последно редактирано от thewizard; 21-12-12, 21:22.

                    Коментар


                    • #11
                      От: за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

                      Първоначално публикуван от thewizard Преглед на мнение
                      Да уточня че от горните 20 минути които съм писал, десет са на място и десет в движение.
                      Колеги като чета това се радвам че си купих бензинов гранд. 10 минути на място е цяла вечност. И 10 минути в движение. Бая път се изминава за тези 10 минути.
                      Бензиновия го подгрявам 4-5 минути на място и след това на втората пресечка вече е на 98 градуса.
                      Имам един въпрос относно климатроника. Защо като въртя копчето за обдухване на различни позиции (предно стъкло, крака и другите комбинации) и климатроника изключва. Нормално ли е???
                      Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                      O8867З7I78

                      Коментар


                      • #12
                        От: за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        За компресора на климатика е така. В доста от режимите на климатроника на отопление без да индикира на таблото се включва и изключва примерно като струята въздух е насочена към стъклата.
                        Да.
                        R 727cc BB KIT
                        ZJ V8
                        WK2 V6

                        Коментар


                        • #13
                          От: за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

                          И аз по много причини избрах бензинов Гранд осмак, загрява много бързо и прави баня, а това с климатика не го издържах, много е досадно, изключих буксата на компресора и сега каквото и да въртя климатика не ми се включва самоволно, ще му позволя да се включва като дойде лятото и ми потрябва охлаждане.
                          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                          Коментар


                          • #14
                            От: за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

                            ако не се включва от време на време компресора през зимата, като дойде лятото, може и да не тръгне
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #15
                              От: за колко време загрява grand 2.7CRD през зимата?

                              "Може и да не тръгне" го четете като "по-вероятно е да не тръгне". Или поне да започнат въртели...
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X