Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    Изхвърли това недоразумение и си сложи 4 л. биндзин. И едно газово да не фалираш.
    То това е най-правилно ама требе да се разреши конкретиката
    Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

    Коментар


    • #17
      От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      Ами клапана с блокирал повдигач не се затваря и симптомите са такива каквито ги описваш. А може и да не е само един. Подобни са и при запушване на горивната система, но това отпада, защото споменаваш, че положението е същото и при директно впръскване на етер. И грам нафта да не влиза така би трябвало да заработи нормално за кратко. От'секъде лъха на проблем в газоразпределението.
      И забравих да попитам. Всички ли повдигачи си сменил и какво е маслото и на колко време?
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • #18
        От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Ако не пали при правилно подаване на етер няма да е свързано с горивен проблем, а по скоро с механичен. Аутопсията ще покаже....
        От както съм с шнорхел правилното пръскане на етер при мен е много относително... Вече е много голям к*р да си отворя кутията на въздушния филтър и пръскам в отвора на шнорхела, след което запушвам отвора с ръка и отпушвам - чак когато започне да върти стартера (ако има някой покрай мен - днес бе по този начин)! Сега като ме хвърляте в "размисли и страсти" се сещам, че като въртя стартера (след като спря да дава каквито и да е признаци на палене), от шнорхела духаше... Май нещата наистина отиват към блокирал клапан/и или откачени повдигачи..?!! Въпроса е как са се откачили? Докато си стоеше джипката пред вкъщи - едва ли! Възможно ли е този акумулатор да му е дошъл силен (глигана не е виждал такъв ток от бая време) и от там да е дошъл проблема..?! В интерес на истината ми замириса леко като на нагрят кабел в един момент, но го отдадох на продължителното въртене на стартера и непочистените ми клеми (не открих греене никъде по достъпните ми кабели, акумулатор и стартер)...

        Тарга, благодаря за съвета брат! На косъм съм вече...

        Коментар


        • #19
          От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
          И забравих да попитам. Всички ли повдигачи си сменил и какво е маслото и на колко време?
          Повдигачите ги смених всичките преди около година и половина някъде! Маслото е TOTAL 15W-40 оригинално френско, на 3000 км.

          Коментар


          • #20
            От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Парадокса е, че колата си работеше нормално! Не виждам как нещо може да се е пре*бало докато си стои пред вкъщи..?!!
            Това е един плюсовете на VM-а,не е задължително
            да я караш,за да се счупи...
            Мартине,нали не очакваш да получиш решение на проблема дистанцоно от Форума-бегай при Деде..
            Аз го мъчих бая тоя матор-нестава,вервай Ми.

            Коментар


            • #21
              От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

              Първоначално публикуван от Lacho Botev Преглед на мнение
              Това е един плюсовете на VM-а,не е задължително
              да я караш,за да се счупи...
              Мартине,нали не очакваш да получиш решение на проблема дистанцоно от Форума-бегай при Деде..
              Аз го мъчих бая тоя матор-нестава,вервай Ми.
              Колата е при Андро (на Деде не му е сила да рови у маслото - цитирам го)..!!! Ако ме пращаш при него да сменям мотора - по-добре да сменям джипа (мостовете ми са Dana 30 и 35, а раздатката NP231 - Part time)! По-евтино ще ми стъпи...

              Коментар


              • #22
                От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Колата е при Андро...
                Плавилно решение.
                Успех.

                Коментар


                • #23
                  От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  С верига е!


                  Не е с верига...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:888888888.jpg
Прегледи:1
Размер:36.4 КБ
ID:5310988
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                    Не е с верига...
                    [ATTACH=CONFIG]371186[/ATTACH]
                    Ама неговия май е...
                    Има разновидности на VM-a, а помня, че някъде беше писал Марто, че не му е баш мотора, според каквото се очаква да бъде. А и мисля, че го е отварял.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                      Не е с верига...
                      [ATTACH=CONFIG]371186[/ATTACH]
                      Туй дето си го показал, ако не бъркам го тургат само на Крайслер...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                        Тоя двигател си вади шпилките които държат стойките на кобилиците, залагам на този дефект.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                          Тоя двигател си вади шпилките които държат стойките на кобилиците, залагам на този дефект.
                          От няколко оборота на стартера, може ли да стане..?!! Не е видял зор, да го ....!!! Или го има момента "дошло им е времето"..?!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                            Времето захладня...металите се свиват...мотора е ВМ.....
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Туй дето си го показал, ако не бъркам го тургат само на Крайслер...
                              Не бе Марто, просто твоята жипка е събери чарк...
                              Най ме е страх от хора без мечти...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                От няколко оборота на стартера, може ли да стане..?!! Не е видял зор, да го ....!!! Или го има момента "дошло им е времето"..?!!
                                Тая шпилка държи едновременно основата на кобилиците и капака на главата. Основата на кобилиците има един чоп който не и позволява да се завърти. Да ама чопа разбива леглото щото е вкаран в алуминий. От там се разхлабва първата гайка и повдигачите падат от чашките. За това и се разбива резбата на шпилката, защото вече не е стегната, а подскача цялата основа на кобилиците. Правил съм нови водачи, по-дебели шпилки, нови дебели стоманени легла за чоповете. Търпи до време и ................... бе я смени колата или поне матора и не се занимавай с глупости.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X