Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

    Здравейте,

    Сутринта след като запалих джип-а "чек-енджин" лампатата остана да свети. Пуснах авто-диагностика и ми извади следната грешка:

    Номер:
    "P0161 (M)"

    Елемент:
    "O2 Sensor Heater Circuit (Bank 2 Sensor 2)"

    Обяснение:
    "Oxygen sensor heater element malfunction. O2 sensor voltage greater than 3 volts for 60 to 240 seconds."

    До колкото разбирам това е грешка свързана с ламбда сондата, но не разбирам за какво подгряване става въпрос.

    Имате ли идеи какво може да е :-/
    Последно редактирано от wolfcub; 10-01-11, 09:22.
    Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 Quadra Drive 2001г

    Honda Shadow 600cc 1998г.

  • #2
    От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

    Ламбда-сондата си има подгряване. Това е буквално един реотан вътре в нея, който се захранва по два от кабелите на сондата. Той може да е изгорял, да му е изгоряло бушончето или да му е прекъснат кабела. Без него, сондата започва да работи чак като я загрее двигателят, а даже и тогава, работи зле.

    Това ти е казал и компютърът - сондата е заработила, но късно, значи не се подгрява. Ще сменяш или бушонче, или сонда.

    Коментар


    • #3
      От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

      газификация има ли джипа?
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

        Тук в тази тема сме обсъждали подобен проблем
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        ...Какво ще ме посъветвате - да се осмеля ли да пътувам с джипката или не
        При мен лампата в един момент угасна, след време пак се появи, съответно даде други грешки за втория ред ламбда-сонди (след малките катализатори), после пак загасна... тия дни пак ми светна и дава разнообразни грешки все от този ред (0158; 0161) - явно вторите сонди са за смяна, едва ли е бушон По съвет на Чавдар(V93) карам все още така, напролет ще се замисля за смяна, че check-engine си дразни определено. Задните (втори ред) сонди, доколкото се осведомих, са заради стандарта "калифорнийски емисии" и имат предимно екологично значение, по-важни били предните "Sensor 1"
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          Re: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

          Няма газификация Ванка. Скоро ще има, но ще е инжекцион и едва ли ще има проблем с ламбда сондите.
          Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

          тел. 0897818449

          Коментар


          • #6
            От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

            факта, че проблема се появява при студено и влажно време ме навежда на мисълта, че може и да е от лош контакт... защо не проверите първо това??

            Коментар


            • #7
              От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              газификация има ли джипа?
              А да е бежава за около 9500лв.
              grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

              Коментар


              • #8
                От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                Първоначално публикуван от wolfcub Преглед на мнение
                Здравейте,

                Сутринта след като запалих джип-а "чек-енджин" лампатата остана да свети. Пуснах авто-диагностика и ми извади следната грешка:

                Номер:
                "P0161 (M)"

                Елемент:
                "O2 Sensor Heater Circuit (Bank 2 Sensor 2)"

                Обяснение:
                "Oxygen sensor heater element malfunction. O2 sensor voltage greater than 3 volts for 60 to 240 seconds."

                До колкото разбирам това е грешка свързана с ламбда сондата, но не разбирам за какво подгряване става въпрос.

                Имате ли идеи какво може да е :-/

                При мен го имаше същия проблем преди време. Лампата изгасваше за една-две седмици, но после пак светваше. Карах го така около два месеца. Накрая смених сондата и оттогава нямам проблем. Доста са скъпи но аз все пак сложих оригинална, че съм чел доста негативи за универсалните. Успех...
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                0877стоидевет215–Радослав

                Коментар


                • #9
                  От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                  Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
                  При мен го имаше същия проблем преди време. Лампата изгасваше за една-две седмици, но после пак светваше. Карах го така около два месеца. Накрая смених сондата и оттогава нямам проблем. Доста са скъпи но аз все пак сложих оригинална, че съм чел доста негативи за универсалните. Успех...
                  Ще споделиш ли откъде поръча оригинални сонди, `щото тук "Вест Ауто" ми искат по ~270 лв. на 1 бр. сонда и то, естествено, неоригинална , твърдят, че буксата ставала..., "БалканСтар" изобщо не смея да ги питам, а в каталога "Rock-Auto" гледам някакви сонди за моя модел, всички "не-мопарски", но по 30 $ парчето...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                    И при мен подгревът на сондата беше заминал, сложих универсална на NGK, Made in Japan, замериха я на компютър, даде идеални стойности и вече 3-4 месеца карам с нея. Излезе ми 90на лв, 4 жилна, 0-1в.
                    Проблемите, които могат да дойдат от неизправна сонда са основно 2 - първият по-висок разход на гориво и втория, по-неприятен е да замине по-бързо катализатора от недоброто дозиране на сместа. Ако е само подгрева, ще имаш по-висок разход до като загрее и влезе в оптимален режим.

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                      След намеса на един познат майстор установихме, че подгряването на сондата се е прецакало.
                      Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 Quadra Drive 2001г

                      Honda Shadow 600cc 1998г.

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Ще споделиш ли откъде поръча оригинални сонди, `щото тук "Вест Ауто" ми искат по ~270 лв. на 1 бр. сонда
                        Каквооооо? Абе човек, най-скъпата и най-качествена сонда, която можеш да сложиш е ACDelco - цената е от $40 до $70 - в зависимост от сондата.
                        http://www.rockauto.com/catalog/moreinfo.php?pk=532086
                        Тия пичове не са луди, че са ти поискали 270лв, но ти ще си луд ако им ги дадеш.
                        Лично аз не бих направил компромис със сондите, тъй като после ще платиш спестената разлика в многократен размер (от разхода на бензин), но както вече казах - най-доброто, което можеш да сложиш е на цена $40-$70

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                          Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
                          Каквооооо? Абе човек, най-скъпата и най-качествена сонда, която можеш да сложиш е ACDelco - цената е от $40 до $70 - в зависимост от сондата.
                          http://www.rockauto.com/catalog/moreinfo.php?pk=532086
                          Тия пичове не са луди, че са ти поискали 270лв, но ти ще си луд ако им ги дадеш.
                          Лично аз не бих направил компромис със сондите, тъй като после ще платиш спестената разлика в многократен размер (от разхода на бензин), но както вече казах - най-доброто, което можеш да сложиш е на цена $40-$70
                          Поискали са му горе-долу толкова, колкото искаха и от Балкан стар за оригинална. Иначе има за по 100 - 110 лв, но са от т.нар. "универсални", защото нямат букса и ще трябва да си резне буксата от старата и да снади кабелите.
                          Само ламбда сонда (с подходяща букса), поръчана от Рокауто, излиза около 170 лв, защото към иначе ниската й цена в Щатите се добавят транспорт, ДДС и разходи по освобождаване от митницата.
                          Естествено, сметката ще изглежда другояче, ако я включи в по-голяма поръчка.

                          П.П. Мисля, че оригиналните сонди, които се слагат, са на NGK или Denso.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                            Вчера гледах тука: http://www.makeitmoparparts.com/ но сега нещо не ми се зарежда каталогът. Най-скъпата сонда беше, както казва tk3c-pyce по 70 $. Тоя сайт наистина ли е "мопарски" и ако е така, защо има пак 5-6 вида сонди от един и същи тип на различна цена Кои трЕбе да са "оригиналните" н такъв случай
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                              Нещо много им се впрегнахте на тия сонди.
                              Първо, има само един вид теснолентови сонди и докато са наред, всичките дават еднакъв сигнал.
                              Колко време ще са наред - аллах знае, но ако говорим за марки - тази с печат на NTK или Denso е много по-надеждна от другата с печат Jeep или друг автопроизводител. Това е така, защото се пропуска още едно звено, което да оптимизира разходи.
                              Сондите от втория ред (след катализаторите) не влияят на разхода. Те контролират само здравето на катализаторите. При това, го контролират зле. При утвърдената тук традиция да се махат катализаторите, като се задънят, единственото, което се цели при смяната на такава сонда, е да угасне чека.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X