Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
    .........................................
    Ще се радвам някой колега да потвърди или обори.
    Форум е.
    В спрора се ражда истината.
    Не е нужно!
    Който иска да спори ...... като, не иска да чете дебели книги!
    Ама, аз няма да го чета ..... и да му отговарям.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #47
      От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

      Брей...!
      А бе то аз не съм много технически "грамотен", ама чета темата и си мисля и на моменти се фащам, че само чета

      Въпрос. Сложих метан. ЛамБата свети. Да се притеснявам ли или да си свиркам? Благодарско предварително.
      Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

      Коментар


      • #48
        От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

        Притеснявай се, защото ако свети постоянно, то все едно я нямаш и няма как да разбереш при проблем.
        Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

        Коментар


        • #49
          От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

          Тодоре, реших да се притесня както каза по-горе и ходих до сервиза. Хората казаха "нтц... не моем да го упрайм" и спрях да се притеснявам ... к'вото-таквоз.
          От време на време карам на бензин и гледам че тогава ламБата не свети. Ще го проверявам от време на време и това е.
          Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

          Коментар


          • #50
            От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

            Към Kinex - в един по-горен пост спомена, че разхода на 4.0 и 4.7 след махане на катализатора пада. В случая мисля, че говориш за WJ, който има и задни сонди. Аз съм с ZJ 4.0 94 г. и нямам втора сонда. Джипа си върви нормално, но ако махна катализатора мислиш ли, че ще падне радхода и ще тръгне повече? Колата е на 160 000 км.

            Относно сондите и тяхното закупуване - моята също даваше грешка и джипът си харчеше повече, смених я с Denso от Rockauto и разходът падна естествено. Сондата я поръчах благодарение на Joro_cska от Rockauto, дойде за 1 седмица и струваше 34 USD, а беше една от най-скъпите. Дори и с транспорта и другите разходи излезе не повече от 90-100 лв. (бях поръчал и други работи и не мога да кажа колко точно пари дадох за транспорт и т.н. само за сондата). Направо си е без пари, като се има предвид, че за универсално с отстъпката ми я даваха за 110 лв. Пак казвам идва само за седмица и оскъпяването е много малко - дори в нашия случай излезе по-скъпо, ама защото беше една от първите поръчки.

            Искам да добавя и още нещо свързано с разхода на гориво - мой приятел вкарва едни магнити, които се слагат на горивопровода и въздушната тръба. Идеята е, че преди да влязат в ДВГ молекулите на горивото и въздуха се разделят и при смесването горенето става по-лесно. Тъпо го обясних, ама съм бос в тая насока. Мога да го питам за схема и по-добри обяснения. Миналата седмица сложих такова нещо на джипа и определено има ефект, лошото е че в две последователни седмици смених сондата и сложих въпросните магнити и нямам точни данни, колко точно падна разхода. Някой да е чувал или да си е сложил подобни магнити?

            Коментар


            • #51
              От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

              Като казах че разхода пада след махането на катализатора имах в предвид:
              3бр ГрандЧероки 4.0
              1бр Чероки 4.0
              1бр Вранглер 4.0 калифорнийски стандарт с 4 сонди.
              1бр Гранд Чероки 4.7

              Частите които не са одобрени от Jeep ги зачеркнах много отдавна от възможните начини за ремонт защото разбрах че с тях излиза по-скъпо.
              Магнита и аз съм го пробвал, при мен разхода падна с 5л но и аз като теб не съм сигурен от какво е, защото по същото време направих доста неща по мотора. Общо взето не вярвам на подобни магии.

              Коментар


              • #52
                От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                Kinex, питах те дали има значение това, че нямам задна сонда, да не би на тези, които ти си махал да са били по-нови и да са имали задна зонда? И дали това има значение въобще? Горе-долу с колко е падал средно разхода?

                Коментар


                • #53
                  От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                  Горе долу с литър два.
                  На такова със една сонда май не съм махал.
                  Пробвай.

                  Коментар


                  • #54
                    От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                    Добре де , мен ме увери тоя с ауспусите че ще стане проблем ако го махна, защото имам ламбда сонда в катализатора.
                    Какво да правя с нея след като махна катализатора и сложа гърне?
                    Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                    тел. 0897818449

                    Коментар


                    • #55
                      От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                      Преди 2-3 години във Варна бяха голям хит тези неодимови магнити и научната обосновка за молекулярната решетка която създават звучи доста силно За съжаление никой не извади неоспорими доказателства, та затова си мисля че със същия успех може да се сложи наколенката на др. Ливайн върху ауспуха Колега при теб разхода може да се е понижил от нормалните грижи които полагаш по джипката-смяна на ламбда и др., Успех.
                      Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
                      Желязото се кове докато ...се закове...

                      Коментар


                      • #56
                        От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                        Кинекса май беше поръчвал от щатите такава джаджа (магнити), та да каже какъв беше ефекта, че не намирам темата.......
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #57
                          От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                          Не знам какъв беше ефекта. И там писах.
                          Взех още едно Гранд Чероки.



                          Сега като се замисля тази кола харчеше градско, повече от 4.7, само заради японския автоматик.
                          Цяла година ги карах и двете с еднакви гуми 33х11.5.
                          4.7 по километраж повече от 23 не е вдигал а тва четири литровото отиваше зимата на 25.

                          Коментар


                          • #58
                            От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                            Жорка, за д-р Ливайна се смях с глас! Много ми хареса
                            Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                            Коментар


                            • #59
                              От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                              Здравейте.Имам jeep Liberty 3.7 2003г 211к.с.Проблема е следният.Джипа е с газов инжекцион,когато го купих лампата чек ,ту светеше ту угасваше,казаха ми че е заради газта не била настроена добре да лъже ламбада сондата и за това,но да си карам нямало проблем.От няколко дни обаче започнаха едни проблеми.Като запаля не винаги оборотите се качват до 2-3000, става доста неприятно, направо страшно понеже е автомат после се успокояват и пак или забива муцуна или се форсира ,като загрее влиза в нормален режим но чека си свети докато не му скимне да угасне при някое ново палене на джипа.Да уточня чека светва точно в момента когато се увеличат оборотите.Та ме навежда на мисълта някоя ламбада сонда ли е сдала багажа или да търся другаде проблема.

                              Коментар


                              • #60
                                От: "Check Engine" лампа - евентуален проблем с ламбда сонда

                                mi прочети кода на грешката де
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X