Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hundai galoper

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Джипката запали без никакъв проблем от второто въртене не знам как да само видео да чуете работата на двигателя

    Коментар


    • nbajani
      nbajani коментира
      Редактиране на коментар
      Тук не може директно да се качват клипове , трябва през някоя платформа от сорта на ютубата.

  • #17
     

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      На глас е супер!

  • #18
    Гледай да не го прегряваш - стрелката за темп. да не подминава 2те точки в средата , продължително каране с над 3 хил. оборота също е нежелателно. И евентуално ще ви служи дълго време , нашия е на 440 хил. - по километраж....
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • #19
      Това трябва да е хидравликата нали че при мен го няма

      Коментар


      • nbajani
        nbajani коментира
        Редактиране на коментар
        Това е казанчето за масло на хидравличната помпа .

      • nbajani
        nbajani коментира
        Редактиране на коментар
        Нова помпа комплект струва ок. 700 ЛВ. (с поръчка)

    • #20
      Да но под казанчето би трябвало да е хидравличната помпа а при мен я няма

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Ти виж къде отива маркуча от казанчето. Може и помпата да е на друго място, не на най-близкото до казанчето. Затова-по маркуча, по маркуча и ще стигнеш до помпата.

      • stanislaffff
        stanislaffff коментира
        Редактиране на коментар
        Ако дейтвително я няма,при мен в гаража отлежава една помпа от Паджеро със същия двигател.Така че,може би ще мога да помогна.

    • #21
      ... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1320786.JPG
Прегледи:284
Размер:755.5 КБ
ID:6687389

      Коментар


      • #22
        Помпата е под казанчето,ако намериш някаква,ремонта струва 30 лв.Помпата е чугунова и на практика е вечна,лагера се прецаква от силно натягане на ремъка.Долната помпа на съединителя не бързай да я пипаш,удари с дървена дръжка,сап или с чук в краен случай,след едно каране и всичко ще си дойде на място.Когато съм газил в дълбока вода ,и прибера колата в гаража,и не я карам два месеца,така става...Ако нещо ...мога да ти подаря горна и долна помпа свалих ги работещи оригинални.

        Ремъците са общо 7 бр.според модификацията може и да са 6 бр.При мен са 7 бр.Виждал съм и със 6 бр.

        Аз бих го изпрал със водоструйка направо,без километража и корите на вратите.
        Последно редактирано от Roninn; 24-12-20, 12:32.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • Volen kychukov
          Volen kychukov коментира
          Редактиране на коментар
          Аз мисля че е от горната помпа защото като сипах течност в казанчето не поема надолу по системата и като натисна педала на ръка буталото вътре не действа няма никакво усилие

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          От долната е ако,натиснеш съединител ,отделя
          ,пускаш съединителя и колата не тръгва,на долната помпа маншона почти винаги е скъсан и влиза вода пред буталото ,като натиснеш,буталото отива върху ръждата и засяда .

          Ако се кара редовно,там блести ....
          Удряш да прибере буталото и на втория път работи нормално.

          Ако си успял да напомпиш два пъти преди да заседне,отвиваш щуцера на тръбата на горната помпа и тогава ще прибере долната.

          Тоя филм го играех редовно до преди 4 години,защото колата не се караше редовно,като се кара всяка седмица няма дерт.Аз със съединителя смених и двете помпи профилактично
          Последно редактирано от Roninn; 26-12-20, 19:00.

      • #23
        Като гледам къде е стояла колата, няма начин да не е силно корозирала. Огледай го в тази насока, защото всичко друго се оправя. Ръждата трудно, до невъзможно. А заигравката с този точно автомобил, едва ли е смислена.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • Volen kychukov
          Volen kychukov коментира
          Редактиране на коментар
          Няма корозия отчайваща има но нормално за тия години

      • #24

        Коментар


        • Volen kychukov
          Volen kychukov коментира
          Редактиране на коментар
          Така изглежда при мен само казанчето

        • nbajani
          nbajani коментира
          Редактиране на коментар
          Какъв ти е проблема , - снимките не се виждат.

          Почваш да звъниш по моргите намираш си помпа и я слагаш.
          Аз имам работещи автоматични хъбове , сложил съм си ръчни.

      • #25
        Аз проблем нямам просто показвам че я няма помпата

        Коментар


        • nbajani
          nbajani коментира
          Редактиране на коментар
          Само аз ли не виждам снимките ?..... А това че помпата я няма беше ясно преди няколко поста .

        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Относно снимките - не.

      • #26
        То ако няма помпа,има два стърчащи маркуча ,на единия за високото,гумените О пръстенчета са малко капризни до уцелване на размера.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #27
          Джипката е вече в движение тия дни ще кача клипче.малко помощ някои може ли да ми каже или да ми снима размерите на ремъците които задвижват хидравликата и климатика че изобщо ги няма

          Коментар


          • #28
            Първоначално публикуван от Volen kychukov Преглед на мнение
            Джипката е вече в движение тия дни ще кача клипче.малко помощ някои може ли да ми каже или да ми снима размерите на ремъците които задвижват хидравликата и климатика че изобщо ги няма
            Климатик
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #29
              Първоначално публикуван от Volen kychukov Преглед на мнение
              Джипката е вече в движение тия дни ще кача клипче.малко помощ някои може ли да ми каже или да ми снима размерите на ремъците които задвижват хидравликата и климатика че изобщо ги няма
              Имаше ли изненади, блокирали възли и т.н. Сподели, че ми е интересно след толкова престой тръгна ли лесно.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Като покараш малко ще започнат да се обаждат други неща, надявай се да са едно по едно.
                За толкова години гумените изделия вече не са това което трябва да бъдат, и ще започнат теч от тук, теч от там...

              • Джоу (x3mrjoe)
                Джоу (x3mrjoe) коментира
                Редактиране на коментар
                Нищо чудно да са му поизсъхнали шарнирите и накрайниците, а ако маншоните са били скъсани, а не само понапукани, много бързо ще заминат ако се подкарат така.
                Не е лошо да се погледнат и, ако е възможно, да се гресират или поне да им се капне гъсто масло със спринцовка покрай маншоните, дори да са здрави.

              • Asen Kushlev
                Asen Kushlev коментира
                Редактиране на коментар
                То е ясно, че ще излизат още неща. Беше ми интересно след толкова дълъг престой какво е дереджето. Според мен доста добре.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X