Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Наистина е странно при нормално количество обратна нафта да дава грешки. Покарай и виж. При всички положения ако дюзите не са ремотирани (сменени) в един момент ще имаш проблем с тях.
    Не е черногледство, а чиста практика.
    При подобни грешки имах 2 заминали дюзи и 1 напът да го направи. В последсвие отказа да пали и факта беше налице.
    Успех с борбата и не се ядосвай. Повечето сме минали по тоя път

    Коментар


    • От: Terracan

      Не не се ядосвам каквото е такова даже за момент не съм се и съмнявал прочетох доста.Докато пали и върви няма проблем .Блг на всички ако кажете от къде мога да си поръчаме ремонти комплекти.Т е храна и вода не щат да си ги имам.

      Коментар


      • От: Terracan

        Колеги търся сервиз или човек който разбира от тия машини,почти прегря на един хълм-не се включи перката за охлаждане,а преди това я карах 300 км по магистрала и нормален път

        молбата ми е някой да го погледне и който може да дава(адреси,телефони и тнт)благодаря

        Коментар


        • От: Terracan

          За кой град става въпрос?

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от Anheman Преглед на мнение
            Колеги търся сервиз или човек който разбира от тия машини,почти прегря на един хълм-не се включи перката за охлаждане,а преди това я карах 300 км по магистрала и нормален път

            молбата ми е някой да го погледне и който може да дава(адреси,телефони и тнт)благодаря
            Вентилаторите /перките/ са два, плюс виско. При мен имаше такъв проблем, изгорял един вентилатор и започнало да се скапва виско. Смених и двете, промивка и заспа.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • От: Terracan

              София колеги и аз така мисля че е виското-защото като е топъл върти перката само че мога да я спра както си реша,само сутрин като е студен двигателя тогава тръгва и къса вестника на парчета

              Коментар


              • От: Terracan

                Колеги един въпрос задния ми е с лсд и в сервиза ми сложиха кастрол аксел сае 90 апи гл 5 подходящо ли е.Др въпрос ми е семеринга между кардана и дифа задния ми тече поръчах оригинална може ли аз да си сменя или има някаква особеност.днес ще проверя одушниците.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Колега , ако беше прочел :http://www.offroad-bulgaria.com/show...12#post2934512 - пост 1057. Трябва и малко четене преди въпросите.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Здравейте колеги!
                    Дойде време за смяна на маслата на скоростната кутия, раздатката и предния диференциал.
                    От линка горе с направената табличка видях, че маслата са за:
                    - Ръчна скоростна кутия: 75W -90 (API GL-4) (2,5 - 3,2л.)
                    - Раздатка: ATF DEXRON III (1,42л.)
                    - Преден диференциал: 80W-90 (SAE 90) (1,8л.)

                    Въпросите ми са:
                    - Маслото за раздатката за обикновената Part-time с 3 позици ли е, понеже аз съм с такава?
                    - Има ли конкретни масла за изброените елементи, от които сте доволни, кои бихте препоръчали? И има ли такива, които откровено НЕ препоръчвате?

                    Благодаря предварително!
                    Приятен и успешен ден!
                    Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Здравей,
                      Според мен не трябва да е от значение дали си part-time или on-demmand (като при мен) за това масло - все същото трябва да е.
                      Но най-добре се обади в Hyundai България в сервиза и направи справка с тях по номер на шаси примерно.

                      Поздрави !
                      Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                      Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                      Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                      Gilera RX 125 Arizona

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Terracan-а нали има варианти с виско муфа в раздатката и постоянно 4х4. Тая муфа нещо като диферениал ли го играе? В смисъл имаме ли постоянно някакъв % от въртящият момент към предните колела или такъв се засилва към предните колела само ако задните превъртят (тъй наречените Torque On Demand системи)?

                        Вариантите с тази виско муфа много трудно ли се откриват? Щото се замислям за Terracan, но ми се ще да е с автоматична кутия и с виско муфа в раздатката. Такова търся, защото си търся семейно 4х4 и не ми се ще да е part time. А вариантите с междинен диференциал ги разлюбих всичките (Land Cruiser, LR Discovery 2/3 и Grand Cherokee WJ)

                        И до колко е здрава тази муфа? При нормално (95% асвалтово, по-скоро спокойно) каране да очаквам ли проблеми? Знаете ли какви са цените на муфата ако се наложи подмяна?

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Мисля , че тук ще намериш отговорите :http://myterracan.ru/forum/index.php/topic,48.0.html

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Намерих го тук - http://up.picr.de/17261815gf.pdf .

                            Но като цяло - има плавно предаване на въртящият момент от 0:100 до 50:50 . Явно през основното време е само на задно докато не усети пребоксуване.

                            Та вторият въпрос - здрава ли е тази система? Скъпи ли са ремонтите? Държи ли се адекватно на сняг? Трудно ли ще е да открия Теракан с автоматична кутия и тази система?

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Съжалявам , но повече не мога да помогна - моя е парт тайм , но съм виждал Теракани с тод.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                                Намерих го тук - http://up.picr.de/17261815gf.pdf .

                                Но като цяло - има плавно предаване на въртящият момент от 0:100 до 50:50 . Явно през основното време е само на задно докато не усети пребоксуване.

                                Та вторият въпрос - здрава ли е тази система? Скъпи ли са ремонтите? Държи ли се адекватно на сняг? Трудно ли ще е да открия Теракан с автоматична кутия и тази система?
                                Преди няколко години продадох точно такъв, автоматик, с автоматично включване на предния мост. Бях го купил нов от магазина, продадох го на 180 хил. км. и на 7 години. Не е показвал никакви проблеми с тази система. А ходи и на експедиция до Кавказ и Крим и по черно го мъчих. На сняг при сработване на ЛСД-то на задния мост имаше леко въртене на задницата иначе включването на предния мост практически не се усещаше.
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X