Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    От една седмица не мога да го запаля, почистих горивния филтър има повече от 40 литра нафта - върти но не пали. Нямам идея къде още да търся проблема? Лошото е че в момента не съм в България и ще се наложи направи си сам ремонт. Благодаря предварително!

    Коментар


    • От: Terracan

      Някъде другаде писах, ще пиша пак. При Теракан превключване то в различни режими става от вакум регулатор под колата, посредством маркучи. При неправилно свързани маркучи, при превключване в определен режим може да ти светка индикатора за съответният избор, но в действителност това да не се извършва от разпределителя. Как става самото включване на определен режим: ако е спрян автомабила натискаме съединителя, задържаме така, включваме копчето на избраната позиция, изчакваме още секунда две и вече трябва да си на режим Изключването е по обратният ред. При нас няма ръчни хъбове!
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • От: Terracan

        До сега го карах само на включен заден мост, но сега не иска да запали и не знам какво да правя.

        Коментар


        • От: Terracan

          Колега , карането на различните режими няма нищо общо със запалването. Колегата
          zoro-1
          явно нещо се е разсеял. Причината може да бъде от дюзите,наличие на въздух в системата и още неща. При по-точно описване на проблема/свети ли чек енджина,как е крушата като я напомпаш,свети ли подгряването и т.н /със сигурност /тук има много компетентни хора/ ще ти се даде подходящия съвет. В самия форум /ако се разровиш/ ще видиш , че има доста писано по този въпрос.

          Коментар


          • От: Terracan

            Дюзите са сменени и горивната система е почистена преди около 50хил км. Крушата седи сравнително мека. Чека светва след продължително въртене. Лампата за свещите светва за около секунда две и изгасва. Мен ме съмняват свещите, но не съм сигурен.

            Коментар


            • От: Terracan

              A нaфтa в резервоара имаш ли?

              Коментар


              • От: Terracan

                Стрелката показва над половината. Последно си работеше нивомера за горивото нормално. Проверих бушоните и всички са ок. Помпата и свещитете са ми съмнителни.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Доста е топло. Дори и дa сa свещите ще показва признаци нa живот. Aко имаш чирaк под ръкa, го нaкaрaй дв завърти ключа, aко бaлонa си променя твърдосттa, значи помпaта в резервоара работи. Гнпто aко не рaботи чек енджинa ще свети

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Първоначално публикуван от googoo Преглед на мнение
                    Крушата седи сравнително мека.
                    А като помпаш става ли твърда? Ако не, значи нямаш нафта!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Не става твърда след продължително помпане... Странното е че вътре показва повече от 35литра

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Колега dexter_lab Теракана няма помпа в резервоара! Към колегата googoo - тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=133257 има част от възможните проблеми , и както казах и преди във форума има и доста други теми по въпроса.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Друго , което ми идва като идея/и много по-лесно/ -откачи маркуча от филтъра към ГНП и напомпай с крушата - тече ли изобщо нещо и какво е .

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Този към ГНП е средния или този който е по-близко до стъклото?

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Един от начините да запалиш ако изобщо успееш е следният: сипи в горивният филтър около 200 мл.газ, тя е с по-голямо октаново число. Напомпай с ръчната помпа до филтъра, така ще вкараш газта към ГНП-то и пробвай да запалиш. Не е задължително помпата да стане много твърда, най-малкото това трудно ще го усетиш, понеже след малко помпане ръката се уморява и е по-безчуствена. Ако не запали, тогава ще мислим и други варианти. Сега и нещо друго, това че си правил профилактика на дюзите преди 50000 км.не дава успокоение. В БГ досега с така профилактирани дюзи на Теракан аз не знам да е изкарал повече, уви точно обратното. Помисли за замяна. Има и още, ако си смениш дюзите а помпата ти е в края на живота си, то тогава тя отделя микро стружки, които ще компрометират новите ти дюзи. Повярвай имам някакъв опит с тези коли и ЕДИНСТВЕНОТО разумно решение е смяна с нови дюзи и помпа. Да наистина е скъпо, но погледнато в перспектива, е по-икономически обосновано от постоянно рециклиране, почистване и подмяна с втора употреба.
                              П.П. да в предишният си пост, съм витаел из звездите.
                              Ако искаш звънни, да мислим как да помагаме. Успех.
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Дюзите са сменени не са рециклирани. Под помпата - коя да гледам тази в резервоара?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X