Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
    И аз моето не си го давам, не ми се слиза от него идеалния вариант е за всякакво пътуване. Много бяга.
    Aaaaa, Адаш, не ти се дава пък гледам се заглеждаш по китаеца. Абе то и аз се позагледах ! ))))
    GW Steed5

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
      Aaaaa, Адаш, не ти се дава пък гледам се заглеждаш по китаеца. Абе то и аз се позагледах ! ))))
      Даааа по пикапа се заглеждам, нали знаеш че с китайчета и индийчета се имам.

      Коментар


      • От: Terracan

        Такаа! В Сливен вече се продава един Теракан по-малко,защото купих другия. Покупката стана почти по случайност(защото изобщо нямах намерение да купувам автомобил с автоматични скорости!), но се оказа,че се познавам с продавача.След съответния тест(и оглед) се чудих,защо всъщност досега не съм искал автоматк? Теракана е на сравнително малко километри(налице са много документи за произхода и обслужването му-от закупуването му като нов през 2002г. до сега),с почти всички необходими екстри и в добро състояние. Бях много приятно изненадан от работата на автоматика-като "мекота" при преминаване от една предавка на друга,като ускорение и поведение в гадни "пътни" условия(стръмна и кална повърхност,с коловози и следи от порои).Дори намерих и сняг по баира,за да го пробвам. Кеф!
        Пробвах го на сух,мокър,заснежен и заледен път-изненадах се приятно от пътното поведение,защото до сега карах Ауди В4-куатро и имах малко притеснения по въпроса.
        Имам едно въпросче. На лоста за автоматика,под самата ръкохватка има малък бутон е обозначение " O/D -ON-OFF ". Какво точно е предназначението му? Все още не съм разчел книжката с опътването за експлоатация на автомобила,но от впечатления при "тест драйва" предполагам,че включва/изключва "on demand" режим за предния мост?!
        Това е за сега.Предстои ми пътуване през следващите 2-3 дни и след това ще споделя впечатления.

        Коментар


        • От: Terracan

          2002- този да не е със стария мотор( на Галопера) ?
          ОD - overdrive !!! демек това е режим за каране с намалени обороти. Нищо общо с включването на преден мост
          Включването на предния мост е или ръчно ако имаш копче на което да пише 2h-4h-4l,(ако си с такова копче колата НЕ Я КАРАЙ НА СУХ АСВАЛТ с включен преден мост.
          и автоматично ако имаш копче Auto- 4l тук вече си On Demand, автоматично включване ( по спомени Borg -Warner )
          GW Steed5

          Коментар


          • От: Terracan

            Ха ЧЕСТИТО със здраве и усмивка да я караш.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • От: Terracan

              Честито за новата придобивка!
              Имам нужда от съвет. Тази зима Теракан-ът показа даден проблем. Той е със стандартния Part-time. След няколко паркирания на по-дълбок сняг и последвали излизания забелязах, че на 4Н предните колела не се въртят/буксуват. Други пъти умишлено съм го пробвал и се предава движение и на 4-те колела. Оказа се, че понякога сработва, понягока не. Все пак Part-time не може да предава на колелата стойности, различни от 0:100 и 50:50 предни:задни. При 4L си се включват бавните, но никога предният мост, т.е. предава само на задните. Разбира се, веднага заподозрях проблем в раздатката, но не се връзваха безпроблемните моменти на работа. Тогава стигнах до извода, че проблемът трябва да е в електромотора, който сменя позициите на раздатката. Обяснението (напълно предполагаемо) ми беше, че той е вече неизправен и не превключва винаги. Евентуално навлизане на вода и последвало замръзване (все пак бяха минусови темп.) също би могло да причини повреда и бездействие. До тук ясно, но защо не иска да включи предния мост при 4L? Какъв според вас е проблемът?
              Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

              Коментар


              • От: Terracan

                Колега , лично аз не съм имал такива проблеми/засега/ и не мога да ти помогна с конкретен съвет. Предлагам ти /ако разбираш руски/ да погледнеш тук :http://terracanovod.ru/forum/4-%D1%8...D1%83%D0%BC/и тук :http://myterracan.ru/forum/index.php. Има със сигурност отговори на въпросите ти. Успех!

                Коментар


                • От: Terracan

                  Първоначално публикуван от Vincentsk Преглед на мнение
                  Честито за новата придобивка!
                  Имам нужда от съвет. Тази зима Теракан-ът показа даден проблем. Той е със стандартния Part-time. След няколко паркирания на по-дълбок сняг и последвали излизания забелязах, че на 4Н предните колела не се въртят/буксуват. Други пъти умишлено съм го пробвал и се предава движение и на 4-те колела. Оказа се, че понякога сработва, понягока не. Все пак Part-time не може да предава на колелата стойности, различни от 0:100 и 50:50 предни:задни. При 4L си се включват бавните, но никога предният мост, т.е. предава само на задните. Разбира се, веднага заподозрях проблем в раздатката, но не се връзваха безпроблемните моменти на работа. Тогава стигнах до извода, че проблемът трябва да е в електромотора, който сменя позициите на раздатката. Обяснението (напълно предполагаемо) ми беше, че той е вече неизправен и не превключва винаги. Евентуално навлизане на вода и последвало замръзване (все пак бяха минусови темп.) също би могло да причини повреда и бездействие. До тук ясно, но защо не иска да включи предния мост при 4L? Какъв според вас е проблемът?
                  Имаш някъде проблем с вакуумите, не зацепват хъбовете. Стягай се за голямо смукане и духане по системата докато хванеш от къде изпуска.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Здравейте, колеги.След 2годишна безпроблемна експлоатация на Теракана се налага да сменя вътрешен и външен маншон на предна полуоска. При ровенето намерих маншон за бърз монтаж, разцепен е по дължина и се продава с лепилото и скобите. Някой сблъсквал ли се е с такава джаджа и евентуално дали има нещо специално при конвенционалното сменяне на маншоните на предната полуоска.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Ето и снимка на маншона:снимка маншон з&#1.doc

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
                        Имаш някъде проблем с вакуумите, не зацепват хъбовете. Стягай се за голямо смукане и духане по системата докато хванеш от къде изпуска.
                        Адаш, ама ти сигурен ли си че Теракана е с хъбове. Защото аз на моя пробвах при вдигнато колело и полуоската си се въртеше с колелото. А и досега как така поне веднъж не го чух тоя хъб !
                        GW Steed5

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Доколкото го знам е с автоматични хъбове. Иначе не съм го гледал отдолу.
                          Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Теракан-2005,2,9crdi,163к.с., автоматични хъбове!

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Хайде сега някой да разшифрова схемата. Аз съм икономист)))
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terracan4l.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5354063
                              GW Steed5

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Ха, адаш и аз съм икономист. Не мога.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X