Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
    Момчета, давайте акъл. При опит за палене се чува само цъкане от релето на стартера, след многократно завъртане на ключа за запалването най после стартера заработва и паля, та имам следните съмнения и те все се въртят около щалтера, не знам ако го дам на майстори те какво биха направили . В ИНД щалтера е 300 лв с поръчка, но засега се въздържам. Чудя се и за втулките, ама повече глави повече мнения...та давайте ъкъл. Утре ще го свалям.
    Лампата за подгрева присветва ли ти ? Като завъртиш чува ли се само извиването на ротора
    GW Steed5

    Коментар


    • От: Terracan

      да, за секунда и после си пали нормално, свети за повече когато е студено. Какво ти се върти в главата?
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • От: Terracan

        ми на моя стария за последните две години ми се е случвало да не иска да запали 2-3 пъти, но тогава съм забелязал че е защото релето не цъква. При връщане на ключа и повторен контакт релето сработва и няма проблем с паленето, но стартера си върти. При теб как е? Не иска да завърти ли или бендикса не зацепва към маховика ?
        GW Steed5

        Коментар


        • От: Terracan

          Мисля че е шалтера, защото не изхвърла бендикса към маховика. Не знам дали се ремонтира шалтер.
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • От: Terracan

            Здравейте колеги,имам няколко въпроса относно Теракан,понеже се мераклисвам за покупка на такъв.
            Та интересува ме разхода какъв му е.Капризен ли е много относно гориво.От темата разбрах че са здрави жипки,без сериозни проблеми.А вървежа по магистрала как е.Интересува ме макс. скорост и макс без натоварване на двигателя.Скоростите шумят ли при висока скорост?При потегляне как е.Автомата добре ли е.За офф де.И общо зето повечко информация ще е полезна. Мерси,много,предварително!!И извинявайте за глупавите въпроси

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от xbow99 Преглед на мнение
              Здравейте колеги,имам няколко въпроса относно Теракан,понеже се мераклисвам за покупка на такъв.
              Та интересува ме разхода какъв му е.Капризен ли е много относно гориво.От темата разбрах че са здрави жипки,без сериозни проблеми.А вървежа по магистрала как е.Интересува ме макс. скорост и макс без натоварване на двигателя.Скоростите шумят ли при висока скорост?При потегляне как е.Автомата добре ли е.За офф де.И общо зето повечко информация ще е полезна. Мерси,много,предварително!!И извинявайте за глупавите въпроси
              Частични отговори - автомата е добре и за офроуд и на шосе! Разход около 10 смесено. 12-13 градско. Максимална скорост 180-190 км.!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от xbow99 Преглед на мнение
                Здравейте колеги,имам няколко въпроса относно Теракан,понеже се мераклисвам за покупка на такъв.
                Та интересува ме разхода какъв му е.Капризен ли е много относно гориво.От темата разбрах че са здрави жипки,без сериозни проблеми.А вървежа по магистрала как е.Интересува ме макс. скорост и макс без натоварване на двигателя.Скоростите шумят ли при висока скорост?При потегляне как е.Автомата добре ли е.За офф де.И общо зето повечко информация ще е полезна. Мерси,много,предварително!!И извинявайте за глупавите въпроси
                Много кола, за малко пари! Подготви се за тотално неуважение от колеги притежаващи други марки.......... В крайна сметка обаче, ако погледнеш колко малко проблемна е тази джипка на фона на други марки - ще скочиш с двата крака ! Мотора е много здрав, ама зависи и на колко километра е, щото за последните 3 години от както следя цените на марката, се продават все на едни и същи километри. ))))))))
                GW Steed5

                Коментар


                • От: Terracan

                  Първоначално публикуван от xbow99 Преглед на мнение
                  Здравейте колеги,имам няколко въпроса относно Теракан,понеже се мераклисвам за покупка на такъв.
                  Та интересува ме разхода какъв му е.Капризен ли е много относно гориво.От темата разбрах че са здрави жипки,без сериозни проблеми.А вървежа по магистрала как е.Интересува ме макс. скорост и макс без натоварване на двигателя.Скоростите шумят ли при висока скорост?При потегляне как е.Автомата добре ли е.За офф де.И общо зето повечко информация ще е полезна. Мерси,много,предварително!!И извинявайте за глупавите въпроси
                  Зравей колега, разхода зависи и от различни неща - товар, стил на каране, режим на каране,за градско понеже не си писал откъде си също има значение, но колегата Skorpion_BG е дал ориентировъчно как е. При по внимателно каране може да пада. Цените на рез. части за класа автомобил са добри. Хюндай е сериозна марка и в момента не отстъпва по качество на много автомобили, фирмата е в авто-бранша над 40г. Купето е с добро покритие, а ходовата част е доста здрава. Шуменето на скоростите няма дори при високи скорости, освен ако има проблем. Естествено не е като при леки автомобили. Иначе има доста неща във форума, а и в нета.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Благодаря за бързите отговори и полезни също така.Наистина джипа ми се струва наистина една добра алтернатива.Попринцип ще ми е за първа лична кола.Карал съм известно количество джипове.Като в момента Митсубиши л200 което за офф е идеално,но пък за дълго е мъка.Над 120 е тегаво доста.В момента съм в процес на събиране на средства за закупуването на Терито,но все пак се колебая м-у Тери и Санта фе 2,0 CRDI.Въпреки,че то цените им са приблизително еднакви,това е че има санта фе-та с десен волан по 7-8к лв.,а пък тези с лява дирекция са над 10 000 за каквито 10к може да си взема Теракан.Отново мерси колеги за полезните за мен отговори.Надявам се до към пролетта да се включа и аз в клуба на Теракан Поздрави!

                    п.с. Един колега спомена въпроса откъде съм,ами от града на Голф-а,Перник.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Здравейте, колеги. Поради възникнали дискусии с един приятел относно масла за Терито, ето какво направих за улеснение и споделяне със съмишлениците:
                      МАСЛА
                      Хюндай „Теракан”2005, 2,9CRDi, 2005, 4WD,
                      1. МОТОР J3
                      Двигател:
                      Филтър вместимост: - 0,63л.
                      Начално зареждане вместимост: - 7,5л.
                      За смяна: - 6л.
                      Натоварване: - нормално
                      Интервал/тест/проверка/-15000км/12м.
                      Смяна:
                      Продукти:
                      - Castrol MAGNATEC 10W-40 A3/B4
                      - Castrol MAGNATEC Disel 5W-40 B4
                      - Castrol MAGNATEC Disel 10W-40 B4
                      2. Заден диферинциал+LSD
                      Натоварване: - нормално
                      Интервал/тест/проверка/-15000км/12м
                      Смяна:
                      Продукти:
                      Mitsubichi Genuine Gear Oil Part No.8149630ЕX
                      Castrol SAF- XJ 75W-140
                      Castrol Hypoy LS (2,5 TCi)
                      2. Преден диферинциал
                      Натоварване: - нормално
                      Вместимост: - 1,8 л.
                      Интервал/тест/проверка/-15000км/12м
                      Смяна:
                      Продукти:
                      Castrol SAF-XO 75W - 90
                      Castrol EPX 90
                      4.Скоростна кутия – 5 степенна, ръчна
                      Натоварване: - нормално
                      Вместимост: - 2,5 л.
                      Интервал/тест/проверка/-15000км/12м
                      Смяна:
                      Продукти:
                      Castrol TAF-X
                      Castrol TAF-SX
                      5. Раздатъчна кутия
                      Натоварване: - нормално
                      Вместимост: - 2,5 л.
                      Интервал/тест/проверка/-15000км/12м
                      Смяна:
                      Продукти:
                      Castrol ATF TQ DIII
                      6.Спирачна система
                      Натоварване: - нормално
                      Вместимост: - л.
                      Интервал/тест/проверка/-15000км/12м
                      Смяна:
                      Продукти:
                      Castrol Response Brake Fluid Super DOT 4
                      Castrol Response Brake Fluid DOT 4
                      Castrol SRF Racing Brake Fluid
                      7.Хидравлична система
                      Натоварване: - нормално
                      Вместимост: - л.
                      Интервал/тест/проверка/-15000км/12м
                      Смяна:
                      Продукти:
                      8. Серво на кормилната система
                      Натоварване: - нормално
                      Вместимост: - 1 л.
                      Интервал/тест/проверка/-15000км/12м
                      Смяна:
                      Продукти: PSF- 3,
                      9. Охладителна система
                      Натоварване: - нормално
                      Вместимост: - 9,3 л.
                      Интервал/тест/проверка/-15000км/12м
                      Смяна:30 000км./24м.
                      Продукти:
                      Castrol Antifreeze NF
                      Дано съм ви бил от полза!

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Добре е събрана информацията, ще ми е от полза, че се каня да сменям някои от тях.
                        От мен благодаря.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от xbow99 Преглед на мнение
                          Благодаря за бързите отговори и полезни също така.Наистина джипа ми се струва наистина една добра алтернатива.Попринцип ще ми е за първа лична кола.Карал съм известно количество джипове.Като в момента Митсубиши л200 което за офф е идеално,но пък за дълго е мъка.Над 120 е тегаво доста.В момента съм в процес на събиране на средства за закупуването на Терито,но все пак се колебая м-у Тери и Санта фе 2,0 CRDI.Въпреки,че то цените им са приблизително еднакви,това е че има санта фе-та с десен волан по 7-8к лв.,а пък тези с лява дирекция са над 10 000 за каквито 10к може да си взема Теракан.Отново мерси колеги за полезните за мен отговори.Надявам се до към пролетта да се включа и аз в клуба на Теракан Поздрави!

                          п.с. Един колега спомена въпроса откъде съм,ами от града на Голф-а,Перник.
                          За колебанията между Тери и Санта ще кажа че Сантата е по-малък и не чак толкова усилен, иначе не е лош автомобил. Терито събира повече багаж, но зависи за какво ще го ползваш. Л200 е пикап и за среден офф е добре, но е по-муден. Предназначен е за по-големи товари. Ако се чудиш още най-добре иди на автопазара и ги разгледай, а може и да ги пробваш. Все пак е по-добре да ги видиш на живо.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Здравейте, колеги! Да споделя с вас малко опит относно крейсерската скорост на Терито. Наложи се едно пътуване Плевен-Варна-Каварна и обратно и реших да му търся най-оптималния режим. В крайна сметка-по възможност постоянно поддържане на 2500об. и използване на двигателя за спирачен режим доведе до изминаване на 740км. с 60л. гориво, което е 8/100. Джипката е на 172хил.,според мен е супер разход. Излезе един проблем, не работи задната пръскалка, на задната врата. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да го сподели как се ремонтира.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              [QUOTE=topa;1347627]Здравейте, колеги! Да споделя с вас малко опит относно крейсерската скорост на Терито. Наложи се едно пътуване Плевен-Варна-Каварна и обратно и реших да му търся най-оптималния режим. В крайна сметка-по възможност постоянно поддържане на 2500об. и използване на двигателя за спирачен режим доведе до изминаване на 740км. с 60л. гориво, което е 8/100. Джипката е на 172хил.,според мен е супер разход. Излезе един проблем, не работи задната пръскалка, на задната врата. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да го сподели как се ремонтира.[/QUOTE
                              Aко е било миналата седмица , мисля че те видях в Каварна. Беше спрял пред мола.
                              GW Steed5

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Нищо чудно, ходих до Болата и до Дълбока, райски местенца , а и времето беше приказка.Терито е черно, с Пл. регистрация. Ако е рекъл господ, може да се позиционирам във Ваарна. Някакви мнения относно сервиза на Хюндай във Варна или добър друг за нашите джипки?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X