Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Terracan

    А, разбира се, че става за оф-роуд! Заден блокаж, парт-тайм, бавни скорости. Трябват му едни кални гуми и става доста добър. Влизали сме в не малки коловози и с малко газ върви. Не мисля, че няколко сантиметра добавена широчина ще навредят чак толкова. Просто явно миналият собственик се е грижил за поведението на асфалт, за да сложи фланци и не е обръщал внимание на оф-роуда (не беше издраскан).
    Ето и една снимка на един плаж в Гърция, където затънахме буквално седмица след покупката му. Тук вече почти сме го изровили, иначе беше отчайваща гледка, а и скоро идваше и прилива... Но накрая го извадихме!
    Прикачени файлове
    Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

    Коментар


    • До: Terracan

      Първоначално публикуван от Vincentsk Преглед на мнение
      А, разбира се, че става за оф-роуд! Заден блокаж, парт-тайм, бавни скорости. Трябват му едни кални гуми и става доста добър. Влизали сме в не малки коловози и с малко газ върви. Не мисля, че няколко сантиметра добавена широчина ще навредят чак толкова. Просто явно миналият собственик се е грижил за поведението на асфалт, за да сложи фланци и не е обръщал внимание на оф-роуда (не беше издраскан).
      Ето и една снимка на един плаж в Гърция, където затънахме буквално седмица след покупката му. Тук вече почти сме го изровили, иначе беше отчайваща гледка, а и скоро идваше и прилива... Но накрая го извадихме!
      Какъв заден блокаж имаш ?
      GW Steed5

      Коментар


      • До: Terracan

        Нали ЛСД-то играе тази роля. Четох, че при повишено натоварване изпускал, но на мен ми върши работа. Разбире се, нямам механичен блокаж
        Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

        Коментар


        • До: Terracan

          Някой ползвал ли е Хай-Джек за повдигане на Теракан и има ли такива усилени зони или трябва да се правят. Някакви тел. за покупка на добър 48'' Джак.

          Коментар


          • От: До: Terracan

            Здравейте колеги, имам един въпрос. Още от закупуването на Теракана ни, в левият му фар се събира влага. Не му обръщахме внимание, но преди няколко дни свалих въпросния фар и забелязах, че се е събрала около 100-150 мл. вода на дъното. Тръгнах да махам стъклото от кутията, но се оказа, че те са слепени. Питам ви, дали би било удачно да махна електрическите механизми, късите и дългите светлини, да изплакна и измия вътрешността на кутията, да я изсуша и накрая вниматилно да покрия навсякъде със силикон, за да не влиза повече влага?
            Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

            Коментар


            • От: До: Terracan

              Първоначално публикуван от Vincentsk Преглед на мнение
              Здравейте колеги, имам един въпрос. Още от закупуването на Теракана ни, в левият му фар се събира влага. Не му обръщахме внимание, но преди няколко дни свалих въпросния фар и забелязах, че се е събрала около 100-150 мл. вода на дъното. Тръгнах да махам стъклото от кутията, но се оказа, че те са слепени. Питам ви, дали би било удачно да махна електрическите механизми, късите и дългите светлини, да изплакна и измия вътрешността на кутията, да я изсуша и накрая вниматилно да покрия навсякъде със силикон, за да не влиза повече влага?
              Vincentsk, лично аз не бих ти препоръчал да затваряш технологичните отвори със силикон или каквото и да е. Все пак те служат за охлаждане и темпериране на цялото тяло и детайли вътре. За да се събира вода значи има нещо друго. Огледай или пробвай внимателно с маркуч да полееш за да установиш къде точно е проблема. Може да е много слабо спукване, което при температурните разширения да се отваря повече и да пропуска. Също, ако си решил да измиеш фара отвътре бъди много вимателен. Тази зона и покритието не са предвидени да се мият и да се ползват препарати. Още повече, че след водата, ако не е дестилирана евентуално, пак ще имаш нужда от почистване, както при домакинските съдове. Винаги остават соли например. Ако установиш нещо пиши.

              Коментар


              • От: До: Terracan

                Колеги знам, че има тема за ДДС-то и автомобилите, но реших да пиша и тук. Знае ли някой как реално към моментастои въпроса с регистрирането на автомобил на фирма?
                Казуса е следния: Купувам автомобил, нов внос 4+1, след което го регистрирам 6+1, съответно през Технотест и КАТ. Автомобила е Тери, а както знаете той си има фабрично възможност за 3-ти ред седалки.
                Освен, че ще е разход сумата, ще мога ли да ползвам ДДС-то? Благодаря.

                Коментар


                • От: До: Terracan

                  Първоначално публикуван от lightingbird Преглед на мнение
                  Колеги знам, че има тема за ДДС-то и автомобилите, но реших да пиша и тук. Знае ли някой как реално към моментастои въпроса с регистрирането на автомобил на фирма?
                  Казуса е следния: Купувам автомобил, нов внос 4+1, след което го регистрирам 6+1, съответно през Технотест и КАТ. Автомобила е Тери, а както знаете той си има фабрично възможност за 3-ти ред седалки.
                  Освен, че ще е разход сумата, ще мога ли да ползвам ДДС-то? Благодаря.
                  Вече не става! Само фабрично 6+1!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Колеги, от скоро се чува някакво хлопане от задния мост на Теракана. Клатих гумите, но нямаше усещаем луфт. Чудя се лагер ли е за смяна, какво? Странното е, че понякога нещо му става и спира да хлопа (обикновено при по-големи неравности), а при по-висока скорост и леко вие (било нормално, ама все пак). Скоро ще го водя в ИНД, но някой от вас не знае ли нещо по въпроса? Все пак да съм наясно.
                    Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Здравей колега, аз имах такъв проблем и се оказа че са заминали тампоните на стабилизиращата щанга.
                      Няма страшно 7.00лв. е бройката в ИНД.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Благодаря на колегите kastro и lightingbird за бързото им отзоваване. Успокоих се, когато разбрах, че са били тампоните, защото си помислих, че е нещо значително по-сериозно.
                        Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Здравейте колеги. Търся си машина и видях една обява в mobile.bg за продаване на едно Тери в Бургас. Карано е в БГ и е бартеросано с доплащане за Паджеро - казват от автокъщата. Има ли някой представа за Тери-то, че съм навит да го взимам. Да не се окаже, че е на някой колега, поне да даде инфо.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Колеги, някой има ли 3 ред седалки и как става захващането, че нещо имам спор с един продавач? Ако може някаква снимка за яснота ще е много добре. Благодаря предварително.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от lightingbird Преглед на мнение
                              Колеги, някой има ли 3 ред седалки и как става захващането, че нещо имам спор с един продавач? Ако може някаква снимка за яснота ще е много добре. Благодаря предварително.
                              Аз имам слагани допълнително заради ДДС-то! Те са странични, но съм ги свалил още преди 5 години и са някъде в гаража!
                              Даже не знам къде са болтовете за хващането! А се хващаха май като се свалят страничните куки за фиксирането на покривалото на багажника!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Лично аз съм с модел с 5 седалки. Но ето как изглежда фабричното захващане на последния ред при 7 седалки. Има допълнително захващане при калниците и посредата на багажника.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2527_8lo.jpg
Прегледи:1
Размер:13.3 КБ
ID:5188973Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08.jpg
Прегледи:1
Размер:128.3 КБ
ID:5188972
                                Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 13 потребители онлайн. 0 потребители и 13 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X