Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Така колеги продължавам с въпросите,може да ви се струват глупави и така като гбедам няма много интерес по темата,
    но аз още съм нов с тая машина и много неща не са ми ясни.Тая голямата перка се върти постоянно,не зелязвам да си мени оборотите спрямо температурата,това нормално ли и,двете малки перки само като работи климатика ли тръгват?Друго къде е и кой е сензора който се грижи за стрелката за температурата на таблото,че като ми хвърли водата тя си беши застанала в средата,а колата влезна в авариен режим,явно компа мери на друго място?
    Фиат Мареа 1.8 113 кончета
    Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

    Коментар


    • От: Terracan

      Колега Стоянчев ,виското си се върти постоянно с оборотите на двигателя. Ел. вентилаторите тръгват , когато включиш климатроника , работят и двата. Бушоните са им в кутийките пред тях.Стрелката за температурата стои малко под средата м/у две точици. За датчика трябва да се види по схемата.

      Коментар


      • От: Terracan

        Моята перка на климатика не тръгва, до колкото разбрях ,лявата е за климатика а дясната когато температурата на антифриза стигне 104 градуса и ако не са правени доработки не работят заедно. Даже бях намерил в нета инфо как един австралиец си беше направил да му работят двете когато тръгне климатика.
        Освен в бушона, къде другаде би могъл да е проблема - реле, темп. датчик?
        Иначе климатика работи, и в движение си оклажда много добре, но на място не смогва, изпарителят е доста горещ.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • От: Terracan

          Стоянчев, виското се върти когато се върти и двигателя, но то когато температурата е нормална, или по-ниска "буксува", и перката се върти по-бавно от коляновия вал. Чак когато в радиатора антифриза започне да се стопля по-сериозно-виското се "втвърдява" и перката започва да се върти без буксуване. То си се чува когато се включи. Доста силно бучи.

          Но виското няма отношение към гейзера.

          Там се приготви за сваляне на глава. Дали гарнитура, или спукана глава...

          Всички се мъчим ремонта да стане по-лесно, бързо и евтино, но козата си иска пръч.

          А и като гледам-не си много в час с ремонти и диагностика, та докато не си направил някоя поразия-закарай колата в сервиз.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Terracan

            Колега Георгиев -въртят и двете перки при включен климатик /ВЕрвай ми -без никакви доработки/.
            Освен бушоните може и самите перки да са запекли.

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Стоянчев, виското се върти когато се върти и двигателя, но то когато температурата е нормална, или по-ниска "буксува", и перката се върти по-бавно от коляновия вал. Чак когато в радиатора антифриза започне да се стопля по-сериозно-виското се "втвърдява" и перката започва да се върти без буксуване. То си се чува когато се включи. Доста силно бучи.

              Но виското няма отношение към гейзера.

              Там се приготви за сваляне на глава. Дали гарнитура, или спукана глава...

              Всички се мъчим ремонта да стане по-лесно, бързо и евтино, но козата си иска пръч.

              А и като гледам-не си много в час с ремонти и диагностика, та докато не си направил някоя поразия-закарай колата в сервиз.
              В сервиза е колега тук просто търся мненията ви като по напреднали в тази област.А колкото до гейзера чак толкова силно не е,пълня го до горе,колата студена паля и антифриза започва да блика от гърловината,нормално ли е това или трябва да не излиза от там?Няма надути маркучи,пали от четвърт,няма никакви пушеци.Разпитвам понеже ме е страх по сервизите може да те вкарат във всякакви филми.
              Фиат Мареа 1.8 113 кончета
              Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                Колега Георгиев -въртят и двете перки при включен климатик /ВЕрвай ми -без никакви доработки/.
                Освен бушоните може и самите перки да са запекли.
                Преди малко го рових, десният вентилатор беше с изгорял бушон, на климатика си беше здрав. Смених го, не тръгнаха, завъртях им буксите пак нито един не тръгна, завъртях релетата - нищо.... на обяд ще отида да ми допълнят системата с фреон и ако могат да кажат нещо ще споделя.

                ПП ето я темата от която разбрах за това че перките работят поотделно(аз просто не съм ги виждал да работят никога)
                http://forum.australia4wd.com/index....hermo-fan-mod/
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • От: Terracan

                  Ходих, до сервиза. Мериха перките ииии, не работят и двете. До тях стига ток, бушоните им са сменени с нови, но не работят. Има някакви две кутийки отпред ,които не знам за какво са но "майстора" каза ,че били "управлението" им. Интересно на дясната перка(чиито бушон беше изгорял) тази кутийка грееше, на лявата не. Сега почвам да търся перки, защото пича каза ,че ще прецакам компресора и ще има мяу и на ремъците ,които бтв смених миналата седмица... каза,че мога само извънградско да го пускам....
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    При скорост над 40км/ч съвсем спокойно можеш да пускаш климатика. Ако нещо не е на кеф сам ще си спре, или по налягане или по температура, а това ще го усетиш, вЕрвай ми. От събота до днес сутринта се боричкам баш с климатик (на Terrano, не на Terracan), та ми е прясно.

                    Отделно:
                    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                    ...изпарителят е доста горещ.

                    Външното е кондензатора (който смених вчера, щото се беше запушил). Вътрешното е изпарителя. Ако изпарителя ти е горещ климатика ще загрява интериора, демек ще духа горещо, а не студено или поне хладно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      При скорост над 40км/ч съвсем спокойно можеш да пускаш климатика. Ако нещо не е на кеф сам ще си спре, или по налягане или по температура, а това ще го усетиш, вЕрвай ми. От събота до днес сутринта се боричкам баш с климатик (на Terrano, не на Terracan), та ми е прясно.

                      Отделно:

                      Външното е кондензатора (който смених вчера, щото се беше запушил). Вътрешното е изпарителя. Ако изпарителя ти е горещ климатика ще загрява интериора, демек ще духа горещо, а не студено или поне хладно.
                      Е даде, кондензатор да кажа .
                      Иначе в движение съм доволен от климатика , на място не съм усещал да спира за дълго компресора, но ми се налага да пътувам скоро към Гърция ,та искам да е ОК климатика и да не го мисля.
                      Сега почнах да гледам перки и определено няма да си купувам нова а ще мисля вариант за ремонт или втора употреба.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        По спомен - някъде в двата руски форума има тема , която се отнасяше за ремонт точно на тези вентилатори , предполагам , че има подобна и в англоезичните и други. С две думи -трябва ти човек , разбиращ от това .

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                          По спомен - някъде в двата руски форума има тема , която се отнасяше за ремонт точно на тези вентилатори , предполагам , че има подобна и в англоезичните и други. С две думи -трябва ти човек , разбиращ от това .
                          Имам един двама приятели ,които имат представа от подобни проблеми. За сега няма да бързам защото е скъпо, ако могат да се ремонтират ще е най-удачно. Ще ви държа в течение
                          ПП дойде ми вакумният актуатор за включване на предният мост, старият не държеше никакъв вакум. Тази седмица трябва да го сменя и дано вече да имам джип, не комби.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Свали ги. Така и така не работят - само пречат. Барабар с управленията им.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Колега , не изхвърляй стария -ремонтира се за крупната сума от около 5-6 лева.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                                Колега , не изхвърляй стария -ремонтира се за крупната сума от около 5-6 лева.
                                Оо няма, веднага ще го отворя да видя що не бачка.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X