Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дебитомер Теракан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    И а з с духане съм проверявал Н75 дали е затворен.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #17
      Опитахме 5 клапана. Дори един чисто нов беше дефектен. Всички пускат вакуум към ЕГР-а но при подаване на газ не разтоварват в атмосферата. Демек ЕГР-а остава постоянно отворен
      п.с. Всички бяха дефектирали по еднакъв начин

      Коментар


      • #18
        Демек, и с изскубани кабели клапана си е отворен и вакуума си дърпа актуатора ?

        P.S. Пак ще повторя това което ти обясних:
        Клапана се затваря от пружинка, и щом не затваря ще рече, че или пружинката е омекнала, или има някакъв боклук който му пречи да се дозатвори, или кофти комбинация от двете.

        Вижте какъв е проблема и го решете.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          Идеята на този клапан е да позволи на ЕГР-а да се затвори. Тоест отстрани има едно филтърче и трети щуцер. Когато EGR-a трябва да се затвори клапана отваря този щуцер и влиза въздух. Тези които аз тествах и взех. Не го правеха. Тоест бяха повредени. Затова ЕГР-а стоеше постоянно отворен. Коварно е защото тоя двигател явно може да работи и така...

          п.с. Сменихме клапана и сега изглежда всичко е ОК. Ще покарам ден два и ще дам финални отзиви

          Коментар


          • stefsab
            stefsab коментира
            Редактиране на коментар
            Трябват 15-20 мин и човек, който знае какво прави.
            С манометър се съпоставят подналяганто/вакуума/ с командите към клапана, които се четат от тестера или се мерят директно от кабелите му.

        • #20
          Относно втората ръка дебитомер - това е като да си купиш втора ръка накладки.

          Относно Pierburg-а - нямам никакви грижи вече с втори (по един на всяко возило, не е Terracan). Първия го карах 7-8 години. И при това и двата ги купувах не по номер, а по съпоставка на Bosch датчиците с такива на други коли, които ги има в номенклатурата на Pierburg. Или купувате ментета, или има нещо сбъркано още на ниво каталог. Pierburg категорично не са боклуци, дори смея да твърдя че са по-трайни например от Bosch. Поне върху моите возила.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            На бившата кола сложих 2 нови пиербурга , имаха потресаващи показатели още от нови. При 850 показания на нов този си дойде на 600 , което значи че колата го разчита като изгорял и влиза в лимп моуд. След това си купих бош и забравих. Пиербург никога повече(пп купувал съм ги от голяма верига за авточасти)

          • petrashkov
            petrashkov коментира
            Редактиране на коментар
            Слагането на втора ръка дебитомер е съвсем нормално когато търсиш проблем и искаш да съпоставиш данните. За периода на пробите съм пробвал и няколко нови.

        • #21
          Фрапираща неграмотност...навсякъде! Майсторите ни са гениални. Навсякъде.
          Колеги...когато "майстора" ви каже "Тия са еднакви и стават..." Сменете "майстора". В Базис М са ми продали клапан за Киа, който уж бил "същия". Майстора и той твърдеше, че е същия, ама нищо че номера е друг "Нали работи?" След смяната малко се подобриха нещата но пак на моменти придърпваше.
          От днес клапана е правилния. Колата работи нормално. Без проблеми. Вървежа се подобри и всичко е наред!


          п.с. Не е важно дали клапана работи. Важно е клапана да е правилния! Защото иначе нещата не стават
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #22
            Грешка, и не ми позволява да изтрия.
            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X