Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe - и ДА и НЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

    Колега crv-fan в какъв смисъл ги промени ?
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

      Ами в положителен смисъл. Мисля, че доста добре се справя по терена. Аз лично не бих го вкарал там

      Съжалявам за закъснелия отговор просто доста време отнема да се появи поста.

      Коментар


      • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

        Наистина си е кощунство за "Санта Фе"-то, ама луди всякакви. Виж, "Паджеро"-то си плуваше в свои води, но само то бе къса база и с подходящи гуми. За да защитя все пак и "Теракана" ще посоча калпавия шофьор, там където боксуваше си беше излагация за водача.
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

          И така, понеже незнам направо ще попитам!
          Къде се намира модула(блока) за управление на 4WD-то на Hyundai - Santa Fe II - 2.2 CRDi 4WD (150 Hp)?
          Възможно ли е някой да ми даде линк за да разгледам всичко свързано с
          4WD на хюндая?
          Ще ви бъда благодарен!

          Коментар


          • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

            То си е интегрирано към ECU-то на колата, няма отделен компютър. Кажи какво точно те интересува, мога да помогна- ел. схемата я знам почти наизуст. Трябва да ви покажа скоро какви работи съм направил, ще ви хареса.
            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
            Volkswagen Bora AKL

            Коментар


            • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

              Хайде де, само обещания.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                Имаш Л.С!

                Коментар


                • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                  ЛС- отговорено.

                  П.П. Малко информация да ви е интересно, снимки и клипове- когато мога.



                  1. Автоматични дневни светлини чрез фаровете за мъгла, които се оказа, че са разположени според ВСИЧКИ изисквания на ЕС за дневните светлини и съм ги направил да работят по описания в директивата начин. Имам видео, ще кача и покажа по-нататък. Включват се с паленето на колата и се изключват автоматично при включването на габарити и/или къси и след това си работят както по принцип.


                  2. Придружаващо осветление- при отключване и заключване на колата. Включва: габарити + предни фарове за мъгла.


                  3. Осветление на предните врати отдолу- като отвориш вратата да видиш къде стъпваш (диоди, топло бяло), както и съм заменил крушките с диоди.


                  4. Предните лампи за четене са направени така, че да светват заедно с централния плафон. Халогенни крушки, 10W всяка. Оригиналните са 10W, но не са халогенни- разликата е, че тези светят по-бяло.


                  5. Осветление в краката на водача и предния пътник, което светва заедно с централния плафон (диоди, топло бяло).


                  6. Диодни предни габарити- водоустойчива лента зад оригиналната релефна пластмаса- не може да се каже, че са диоди по никакъв начин. Цвят: топло бяло (1:1 с цвета на 4300К ксенон).


                  7. Сулфитните крушки на централния плафон и на плафона в багажника са заменени с диоди, отново топло бяло- мразя синеещи цигански работи. Централният свети една идея по-слабо от оригиналната крушка, но предните лампи за четене компенсират (т.4),а този в багажника е по-силен от преди.


                  8. Крушките на осветлението на номера са заменени с 10W халогенки вместо досегашните 5W сулфитни. Не греят и няма проблем с пластмасовите рефлектори, фасунги и тн. Ефектът е, че не изглежда като жълтеникаво петно отзад на капака сега, а си свети хубаво бяло, като не е прекалено силно.


                  9. Както споменах по-нагоре синеещите работи ме дразнят. Харесват ми таблата на BMW, Peugeot & Citroеn- много меко и приятно оранжево. На Санта Фе-то таблото ме дразни, затова (където е възможно) смених сините диоди с бели, жълти и червени.

                  Бяло: Копчетата за сваляне/вдигане на прозорците на всички врати, всички копчета на панела отляво по волана (фарове за мъгла, реостат за силата на таблото, височина на фаровете; без това за ESP), копчетата за подгряване на седалките.

                  Жълто: Копчето на ESP, 4WD LOCK и отключване/заключване на вратите (на предните две врати ги има тези копчета).

                  Червено: Копчето за блокиране на стъклата, което се намира на панела за управление на стъклата на шофьорската врата.



                  10. Преработил съм "блендите" на късите светлини, за да светят с лъч като на фабричен ксенон. С 55W 4300K комплект съм вече две години- да чукна на дърво, всичко е 6+, само си смених крушките наскоро, защото с времето почват да светят по-слабо, което е нормално.



                  Най-важното: нито едно кабелче не е оголвано, рязано или променяно по какъвто и да е начин(освен в точка 9- там са запоени нови диоди). Всичко, което е добавяно, е свързано паралелно на оригиналната инсталация и по абсолютно никакъв начин не може да предизвика проблем, като във всеки един момент може да се махне всичко и да се върне както е било. Работите съм ги правил последователно за период от 2 години, тук-там като имам време. Ако трябва да се направи всичко наведнъж ще са нужни около два-три дни. Точки 6 и 10 изискват отварянето на предните фарове.


                  П.П. Сега си се чудя как ми се е занимавало дори. Ако трябва да го повторя, едва ли ще го направя, но пък е много готино как се получи и доста полезно, особено дневните светлини и придружаващото осветление.

                  Всичко описано горе излиза около 60лв (само материалите, монтирал съм си всичко сам).
                  Последно редактирано от Dino; 21-01-13, 22:41.
                  Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                  Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                  Volkswagen Bora AKL

                  Коментар


                  • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                    Ето как се представи моето "Хюнде" в Южна Америка Модел 2008-ма, 223 000 километра, 150 коня (я ги има, я няма )

                    Коментар


                    • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                      Браво, УНИКАЛНО видео!
                      П.С. Какво стана със състезателното Санта Фе за участие в българския шампионат?
                      Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
                      Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

                      Коментар


                      • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                        Колега,
                        Много благодаря за споделянето! Страхотен филм, страхотни приключения!
                        Радвам се, че ме направи част от това вълнуващо преживяване!
                        Успех и за бъдещите мисии
                        Кара: Santa Fe DM, 2.2CRDI AT, 197HP, 436 Nm

                        Коментар


                        • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                          Първоначално публикуван от monter_m Преглед на мнение
                          Браво, УНИКАЛНО видео!
                          П.С. Какво стана със състезателното Санта Фе за участие в българския шампионат?
                          Почти готово е, но бюджетите малко секнаха след като казаха, че имаме сестра ку..ва (демек, че сме наркотрафиканти)
                          Остана ни електрониката, предницата и оборудването на купето, ако намерим "таратанци" (мъни демек ) ще сме готови в края на месеца, ако не, другия месец...
                          Ще разкажа като сме готови

                          Коментар


                          • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                            Първоначално публикуван от PinochetBG Преглед на мнение
                            Колега,
                            Много благодаря за споделянето! Страхотен филм, страхотни приключения!
                            Радвам се, че ме направи част от това вълнуващо преживяване!
                            Успех и за бъдещите мисии
                            Сега предстои Африка
                            В края на годината, но Хюндето ще го подготвим по-добре - ръчна скоростна кутия и чип на мотора, че да го сменяме няма финансов "пауър"
                            Имаме идея как да го "изтормозим" максимално, че след това само за експонат да става

                            Коментар


                            • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                              Благодаря и аз за споделеното.
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар


                              • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                                Пред дилемата сме (даже не е и вече дилема, а решение) да си вземем Санта Фе, 2003 г. дизел, автомат. Въпроса е, че е 120 и не помня колко коня, като при надписа ЦРДИ...........И-то е в червен цвят демек CRDI Това червено "I" значело много Та въпроса е и този мотор ли е на ВМ или ? Жената вече се е навила, покарахме го и тук таме имам забележки, ама то "джип" на 11-12 г. и дизелов - какво да искаш. Интересното бе, че отзад направо си тропа яко на дупки, не трака, а просто при преминаване на неравност си друса и удря, скърца. Иначе не е твърда возията и на задната седалка. Чета доста мнения относно това си друсане. Има за правене нещо отпред на лявата гума-биалетка или тампон и явно е това. Колата си се кара ежедневно.
                                Бе хубава лоша, както дойде.
                                SUV

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X