Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на каретата на карданите на Hyundai Galloper

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна на каретата на карданите на Hyuindai galoper

    Много хора се бъркат за задния диф,че по каталог маслото излиза 2л.Да ама за без лсд.Затова като отвориш пробката не изтича .За ЛСД е 2.8л.Масло на пазара като марки и видове колкото искаш стига да е с лсд или без .

    Коментар


    • #17
      От: Смяна на каретата на карданите на Hyuindai galoper

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Казах ти,не е нормално да усещаш тормоз,единствено с напълно навит волан тръгване от място се усеща напрежение,отпусни волана една педя и напрежението изчезва,останалото не е нормално.... Ела да пробваш моя
      Ако си го пробвал на бавни,малкия лост в крайно положение напред е нормално да забие муцуна при пускане на газта
      Карета взех за 35-40 лв. от кейджи,мобо едно към едно с тези от индкомерс,както ти каза чавдар в инд има части на ниски цени примерно тампоните на стаб.щанга бяха левче за разлика от другите магазини
      ЛЕЛЕ колко съм тъп.Аз верно съм го карал на бавни.Сега го пробвах и наистина забива муцуната при бавни което си е нормално поради факта че мотора деиства като спирачка от компресията.RONIN благодаря за поканата ама до пловдив не ми се очартава път скоро .Може би напролет да имам път на там и да ти се обадя да метнем по некоя бира. Така за сега смених карета на предния диф. (40лв.парчето)паразитен хебел,агренажен ремък.ремък балансиращи валове(моисторчето направо се опули като видя че има такива явно го фиджа за първи път) масло двигател -6.5л 10х40.масло заден диф-кастрол 75х140 ЛСД-МОЯ СЕ ОКАЗА че има и то работещо-бахти дифа събра 3л точно.масло на преден диф.,масло раздатка, масло скорости.За сега това съм сменил,но маисорчето ми каза ,че и задния кардан нещо има проблем ,ама не било от карето.КОГАТО минавам неравности и нещо хлопа от доло и тои ми каза че било от задния кардан ама не било каре та в моменте се чудим какво е.и още нещо -бе тече ми масло някъде от двигателя и не мога да рзбера от къде.3 пъти мия двигателя после гледаме и не мога да рззбера.а забравих да кажа че смених и семеринга на разпределителния вал щото според маистора теча бил от там.да ама не пак тече от някъде .после ми каза че сигурно е от семеринг калянов вал ама нещо ме съмнява щото маслото се стича от главата надолу а семеринга е вътре в кожуха и според мен не .Вчера отивам и пак мия двигател(имам чувството че маисторчето има акции в тая автомифка, бахти през ден мия двигател и само догатки)и тоя път ми вика гарнитура на глава.Та вече си мисля да взема да го сменям.некаква идея или пък да сте имали подобен проблем.Знам че така ще са само догатки ама все е нещо,че ми омръзна от врачуване тука има тука нема и от целата работа на далавера е автомивката.

      Коментар


      • #18
        От: Смяна на каретата на карданите на Hyuindai galoper

        ТАКА Е колега ,на мен ми влезнаха 3л точно- при мен е ЛСД. Интересното е ,че като направих запитване в инд.комерс по вин. номер, момчето ми каза ,че при него излизало между 3 и 4л за задния ми диф. зависило от кожуха. ТА ЗАТОВА РЕШИХ ДА НАЛИВАМ ДОКАТО ПРОТЕЧЕ ОТ ПРОБКАТА и събра точно 3л.

        Коментар


        • #19
          От: Смяна на каретата на карданите на Hyuindai galoper

          Този мотор тече от много места,така че можеш за начало да почнеш от гарнитурата на капака на клапаните.Гледай да я намериш гарнитурата комплект с дъгата и о-пръстените на болтовете.Сменяй я и на автомивка абонамент

          Коментар


          • #20
            От: Смяна на каретата на карданите на Hyuindai galoper

            Първоначално публикуван от Attila Преглед на мнение
            Този мотор тече от много места,така че можеш за начало да почнеш от гарнитурата на капака на клапаните.Гледай да я намериш гарнитурата комплект с дъгата и о-пръстените на болтовете.Сменяй я и на автомивка абонамент
            ТЦ.НЕ Е от капака тои си е сух.Омасляването започва от главата на долу.Ама мерси за съвета.

            Коментар


            • #21
              От: Смяна на каретата на карданите на Hyundai Galloper

              Лошото тука е ,че перката върти постоянно и разнася всичко.Виж си капака на балансиращия вал отляво под помпата. Щеката за маслото опръстените на нея ,картера .

              Коментар


              • #22
                От: Смяна на каретата на карданите на Hyundai Galloper

                Първоначално публикуван от Attila Преглед на мнение
                Лошото тука е ,че перката върти постоянно и разнася всичко.Виж си капака на балансиращия вал отляво под помпата. Щеката за маслото опръстените на нея ,картера .
                Така е колега .Перката прави нещата трудно откриваеми.От щеката не е-проверено.капак валове -да ти кажа не съм гледал, ама нали сменихме ремъка и по тая логика маистора би требвало да го е видял .ма пак ще погледна утре за всеки случаи.БЛАГОДАРЯ.

                Коментар


                • #23
                  От: Смяна на каретата на карданите на Hyundai Galloper

                  Капака е под ГНП-то ,не се вижда отгоре.Може ама трябва си огледалце

                  Коментар


                  • #24
                    От: Смяна на каретата на карданите на Hyundai Galloper

                    Първоначално публикуван от Attila Преглед на мнение
                    Капака е под ГНП-то ,не се вижда отгоре.Може ама трябва си огледалце
                    И аз така му казах на маистора.Като остана малко по свободен пак съм при него .А между другото някои може ли да ми каже колко места имам за гресиране и къде да ги намеря.Преди 2 дни ходих да гресирам ,но момчето което гресираше ми каза че е намерил 8 гресорки ,пък аз четох в форума че са доста повече.БЛАГОДАРЯ.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Смяна на каретата на карданите на Hyundai Galloper

                      11-са.Горни шарнири 2,втулки на горни носачи 4 ,кардани 4,хебел 1 .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Смяна на каретата на карданите на Hyundai Galloper

                        Първоначално публикуван от Attila Преглед на мнение
                        11-са.Горни шарнири 2,втулки на горни носачи 4 ,кардани 4,хебел 1 .
                        БЛАГОДАРЯ,колега.В една тема намерих колега които казва че са 17 и малко съм в шах .Нещо ми се гледат множко.А твоита информация за гресиране по схема за ГАЛОПЕР ли е ,щото пък да не се окаже, че пропускаме някъде .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Смяна на каретата на карданите на Hyundai Galloper

                          Толкова съм открил колега,ако пропускам някой да добави за още.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Смяна на каретата на карданите на Hyundai Galloper

                            Първоначално публикуван от Attila Преглед на мнение
                            Толкова съм открил колега,ако пропускам някой да добави за още.
                            Мисля че RONIN може да даде повече инфо.ама дали чете темата

                            Коментар


                            • #29
                              От: Смяна на каретата на карданите на Hyundai Galloper

                              Ронина е показвал много пъти, разровете се.
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X