Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход 7/100 възможен!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Разход 7/100 възможен!

    Такаа, през уикенда ходих до Пловдив и София и обратно/ голям кеф по магистралата, за 3 часа бях на петолъчката тръгвайки от София/. При постоянно 120 км/ч. с багажа и климатик на 50% постигнах разход 11,5-12 литра /100 газ. Може би трябва да съм доволен щото ценово идва като модерните HDI-та. Ако трябва да обобщим средния разход на газ извън града на газ за лесен ориентир, някой го беше писал де:
    с 90 км./ч - 9л
    с 100 км./ч- 10л
    с 110км./ч- 11л
    с 120км./ч- 12л.

    Зарежданията правих на едни австрийски бензиностанции, по простата причина, че са най много по маршрута.

    Оттам нататък с повишаване на с повишаване на скоростта не е много приятно и също така не толкова пропорционално.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #62
      От: Разход 7/100 възможен!

      Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
      Аз говоря за бензин
      Знам,де и за това ти пиша и аз за бензина,но все пак твоята е автоматик,а моята ръчна така,че ще гори малко по малко,ама моята е и по малко коне та горе доло еднокво горят на бензин.
      имах и Toyota Rav 4 2006g.
      Mitsubishi Lancer 2008g.
      Honda CR-V 1998г.
      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

      Коментар


      • #63
        От: Разход 7/100 възможен!

        Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
        Такаа, през уикенда ходих до Пловдив и София и обратно/ голям кеф по магистралата, за 3 часа бях на петолъчката тръгвайки от София/. При постоянно 120 км/ч. с багажа и климатик на 50% постигнах разход 11,5-12 литра /100 газ. Може би трябва да съм доволен щото ценово идва като модерните HDI-та.
        Еми това е разхода,добре е,само дето не съм съгласен за модерните HDI-та,виж ако са 1,6 мотор и е някоя малка количка може,ако е високопроходим автомобил Не!А като му сметна неговата поддръжка и застраховка не,не не става.Колкото и да му гори HDI-то има ли и 4х4 забрави.
        имах и Toyota Rav 4 2006g.
        Mitsubishi Lancer 2008g.
        Honda CR-V 1998г.
        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

        Коментар


        • #64
          От: Разход 7/100 възможен!

          Да споделя и аз, за постигнатия разход. На отиване за морето ,по метода пълно-пълно от руската газ , Мездра-Пазарджик при скорост по магистралата до 130 кил. -разход 11/100 кил. газ. На връщане по същия метод, същата газ , Бургас- бензиностанцията преди отбивката за Раковски - скорост по магистралата 140 и включен климатик 13.8/100 кил.
          CR-V 2.0i RVSi 147PS

          Коментар


          • #65
            От: Разход 7/100 възможен!

            Ааа колега, на отиване пишеш скорост до 130, в смисъл колко е била средната щото инак освен да си карал по нанадолнище не знам как си докарал 11/100 със 130. Скоро и аз ще минавам маршрута ама през София, че имам близки в Роман и голяма част от детството ми мина там.
            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

            Коментар


            • #66
              От: Разход 7/100 възможен!

              Пиша до 130, защото това е максималната скорост с която съм карал- не е постоянна. От Мездра до качване на магистралата ,около 35-36 кил. със скорост 80-90 кил/час. До изкачването на Витиня има три тунела където карам със 80-толкова е ограничението.( във тунелите ) След това вече със скорост 120-130 до края на магистралата /Хемус/ и после със същата скорост по Тракия посока Пловдив. А разхода 13.8 е при постоянна скорост 140 и включен климатик на отсечка около 135кил по магистрала Тракия. Преди това от Бургас до включването при Ямбол скорост 90-100.
              CR-V 2.0i RVSi 147PS

              Коментар


              • #67
                От: Разход 7/100 възможен!

                340 кл. плевен - софия и обратно с 32л.гас без клима ама на отиване 4 човека с пьлен до горе багажник. градско 11.5 гас

                Коментар


                • #68
                  От: Разход 7/100 възможен!

                  Първоначално публикуван от 4i4o_doc Преглед на мнение
                  И при мен е така-извънградско,без други пътници и без много багаж,при макс. 90 км/ч.-7л./100км.Градско-13л./100км.
                  Което ме учудва.Много голяма разлика!
                  Подкарай я на магистралата със 130-140 както си му е редът и виж дали има разлика спрямо градското
                  90кмч на дълъг път е скорост за ТИР, не за лек автомобил...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #69
                    От: Разход 7/100 възможен!

                    Специално за газифицираните Хонди ЦР-В ,ами разхода при мойта нагласа на инжекциона и при 95-105 км. по магистралата следено по джипиеса,ми верно ми дава 10/100 газ,ама така карам само като съм много,ама много изморен иначе редовно ми дава 13-14 газ на 100км като не съм изморен,значи е вярно,че като я галиш горе доло добре.Всеки сам си преценява + или - 5 лв. и време заслужава ли си
                    имах и Toyota Rav 4 2006g.
                    Mitsubishi Lancer 2008g.
                    Honda CR-V 1998г.
                    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                    Коментар


                    • #70
                      От: Разход 7/100 възможен!

                      Здравейте,с ЦРВ 2002г. К20А4 газифициран.Наскоро ми се наложи да пътувам до Истанбул.Средния разход от М.Търново-азиатска част на Истанбул и обратно до М.Търново при средна скорост 100км/ч бе 11,3л/100 газ при смесен цикъл от които 42 км задръстване и средна скорост на потока по GPS 10-12 км/ч.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Разход 7/100 възможен!

                        Първоначално публикуван от dimovbk Преглед на мнение
                        Здравейте,с ЦРВ 2002г. К20А4 газифициран.Наскоро ми се наложи да пътувам до Истанбул.Средния разход от М.Търново-азиатска част на Истанбул и обратно до М.Търново при средна скорост 100км/ч бе 11,3л/100 газ при смесен цикъл от които 42 км задръстване и средна скорост на потока по GPS 10-12 км/ч.
                        Еми нормално е,малък е проблема,че километража лъже горе доло със 5-7 км/ч отгоре имам предвид,че ако ти е на 110 стрелката в действителност се движищ с около 103 км.,затова в предния пост съм писал,че проверката ми е по Джипиеса.Оказа се че ако не следя джипиеса и си мисля,че карам със 110 то в действителност съм се движил с около 100 км и когато съм я свалял на 100 то приблизително с 90 и малко или излиза,че средно съм се движил с около 95км в час и явно това е най икономичния разход за нашите автомолиби на газ и бензин/ама на бензин никога не съм я карал с толково/
                        имах и Toyota Rav 4 2006g.
                        Mitsubishi Lancer 2008g.
                        Honda CR-V 1998г.
                        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X