Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход 7/100 възможен!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Разход 7/100 възможен!

    Колеги вчера и днес изкачвах и слизах през прохода Вратник или по маршрута Бургас-Елена-Бургас 384км. изминах с 28л. ама културно каране- по магистралата и където другате можеше със 100км/ч., а нагоре гледах да държа към 3000 об. мин. а надолу естествено икономичната спирачка наречена ДВГ. Общо взето тоя мотор към 3000 об. е най-щедър откъм мощност и икономия, въпреки че чета че максималния въртящ момент е при 4300 об. мин. с които ако бях карал щеше да ударя един резервоар.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #32
      От: Разход 7/100 възможен!

      Хайде и аз да напиша, вече нямам CR-V но ми бе много странно как не мога да го сваля под 10 газ извън градско, един единствен път даде 9 като се прибирах от Банско към Русе и то през ноща без никакво движение и си карах както си искам, а градско ми даваше 10,5 - 11 газ с много внимание към педала на газта, а то било нормално. Сега карам HR-V VTEC но не съм го засичал още.

      Коментар


      • #33
        От: Разход 7/100 възможен!

        Разхода на HONDA доказано зависи само от задкормилното устройство.За минимален разход на бензин(не говоря за агу) се карат в градски условия м/у 2000 до 2500 об. мин. От там на татък е преразход.Давам пример - баща ми е олегнал , вече на възраст човек и като се качи да кара Хондата мирише бензина (падала е до 6/100 извън града) а колата е CR-V с В20 моторетка с Vtec и ръчни скорости.В града до 9/100 но никога не е виждала друго гориво освен бензин от 98 октана нагоре.Когато седна аз почваме от 8/100 извън и около 11/100 във града .Та разликата е очевадна .Така ,че ако искате икономия гледайте оборотомера да не подскача като див !И една малка тайна - всички двигатели на хонда искат центровка на запалването на база горивото с което карате.Разликата в разхода и динамиката се усеща значително!
        Uaz 469 2.4 D MB
        KTM 600 ROTAX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

        Коментар


        • #34
          От: Разход 7/100 възможен!

          Здравейте и от мен!

          От 2 месеца карам CR V - 1.2 ген. сиреч 147 к.с. (нядявам се живи), от 9г. карам само Хонда, като това ми е вече третата (Интегра, Сивик 4х4 преди тази), та затова се осмелявам да кажа своето мнение:

          При много събрани на куп условия може да се свали разхода под 8 /100 - затова не може да се разчита на това за постоянен разход...

          Напълно са прави колегите дето писаха по-горе че са важни:

          1. Сезона (температура)
          2. Товара
          3. Гумите
          4. Къде се шофира (градско/извън гр. /извън пътя)
          5. ЗКУ (зад кормилно устр.)

          Аз също съм от Бургас и засяках моят разход по пътя София - Б-с (като я купих) - преди да направя каквито и да е било обслужвания (италиянка ... разбирате ме за какво говоря) + факта че бях свикнал на Сивика дето е 2 пъти по-лек - ми даде 8,4/100 пълно/пълно (гориво само от OMW) и ср. скорост 90км./ч (т.е. макс. 120км.ч.). Като се има предвид че:

          1. Въздушния филтър не се виждаше гофрето на хартията
          2. Свещите бяха.... оженени
          3. От горивния филтър изтече чернилка

          Сега обслужена и прочистена с добавка за инжекцион вероятно трябва да падне с 200-300гр., НО - чисто до 7,00/100 - няма как да падне...

          Поздрави!


          П.П. (шега) ВЪПРОС КЪМ МОЙ КОЛЕГА ОТ СОФИЯ - КОЛКО ГОРИ НЕГОВАТА ДЖИПКА - ТОЙ ВИКА - КЪМ 20-22 някъде.... минути... (черен хумор)

          Коментар


          • #35
            От: Разход 7/100 възможен!

            Поздрав на всички. От един месец карам ЦР-В 2000г. 147к.с. Градско ми дава разход 13-13.5 като засичането е то присветването на лампата за гориво ,зареждане и каране докато пак присветне.Но при мен градско е максимум 2.5км при студен старт почти всеки път. Ще я газифицирам но при тези кратки разстояния който изминавам, докато прехвърли на газ май повече ще върви на бензин. В този ред на мисли някой знае ли каква е температурата на двигателя когато стрелката достигне до първата черта на таблото за отчитане на температурата.
            CR-V 2.0i RVSi 147PS

            Коментар


            • #36
              От: Разход 7/100 възможен!

              Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
              Разхода на HONDA доказано зависи само от задкормилното устройство.За минимален разход на бензин(не говоря за агу) се карат в градски условия м/у 2000 до 2500 об. мин. От там на татък е преразход.Давам пример - баща ми е олегнал , вече на възраст човек и като се качи да кара Хондата мирише бензина (падала е до 6/100 извън града) а колата е CR-V с В20 моторетка с Vtec и ръчни скорости.В града до 9/100 но никога не е виждала друго гориво освен бензин от 98 октана нагоре.Когато седна аз почваме от 8/100 извън и около 11/100 във града .Та разликата е очевадна .Така ,че ако искате икономия гледайте оборотомера да не подскача като див !И една малка тайна - всички двигатели на хонда искат центровка на запалването на база горивото с което карате.Разликата в разхода и динамиката се усеща значително!
              Колега ти ли го направи с V-tec?

              Коментар


              • #37
                От: Разход 7/100 възможен!

                Първата черта е около 50 градуса, моята тогава минава на газ щото при изпарителя ми тогава е 40градуса. Ама ти с тея 2,5 км за кво ти е газ, ако нямааш поне едно по сериозно каране седмично или поне де се вика 1000 км месечно минимум.
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • #38
                  От: Разход 7/100 възможен!

                  Благодаря за отговора за температурата.Защото питах един газаджия на колко настройват компа да прехвърли на газ, и отговора беше на 30 градуса. Става въпрос за ГИ Ланди ренцо. А газ ми е за по-дълги дестинаций, защото с тая цена на бензина много ми убива. На дълго не съм я засичал, но автотърговците от които я взех, ми казаха 9-10 понеже със нея си бяха дошли от Австрия.Това със скорост до 120км. ,ако може да им се вярва.Поне са ми познати и затова донякъде им вярвам. А иначе на година навъртам около 9000км. повече от който градско.
                  CR-V 2.0i RVSi 147PS

                  Коментар


                  • #39
                    От: Разход 7/100 възможен!

                    Може даже и 3/100 ако те дърпат.
                    От 24 г. карам всякакви коли и винаги ми е било смешно когато се започнат едни приказки за малко горене, особено за коли, които съм карал или карам в момента. Да си жив и здрав колега да ти падне и на 5/100, ама да знаеш, че заводските норми са 10.5/100 извън града и 12.5/100 в града. Моята гори като в каталога. Ако има нещо специално, което си направил - сподели и аз да смъкна разхода.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Разход 7/100 възможен!

                      Първоначално публикуван от dikoba Преглед на мнение
                      Може даже и 3/100 ако те дърпат.
                      От 24 г. карам всякакви коли и винаги ми е било смешно когато се започнат едни приказки за малко горене, особено за коли, които съм карал или карам в момента. Да си жив и здрав колега да ти падне и на 5/100, ама да знаеш, че заводските норми са 10.5/100 извън града и 12.5/100 в града. Моята гори като в каталога. Ако има нещо специално, което си направил - сподели и аз да смъкна разхода.
                      Може и да го бутат!?!
                      Иначе, това специално нещо ,първо е - задкормилното устройство, а второ - различни фактори!
                      За второто - друг път !
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Разход 7/100 възможен!

                        Първоначално публикуван от dikoba Преглед на мнение
                        Може даже и 3/100 ако те дърпат.
                        От 24 г. карам всякакви коли и винаги ми е било смешно когато се започнат едни приказки за малко горене, особено за коли, които съм карал или карам в момента. Да си жив и здрав колега да ти падне и на 5/100, ама да знаеш, че заводските норми са 10.5/100 извън града и 12.5/100 в града. Моята гори като в каталога. Ако има нещо специално, което си направил - сподели и аз да смъкна разхода.
                        Колега, това не знам към кого е насочено ама ако става въпрос за мен, автора на темата и за ЦРВ I 147 коня нещо си се объркал със заводските данни за извънградско за ръчна скоростна. Ако искате ще сканирам книжката притурка към сервизната на Хонда с данни за разход за повечето модели. Разходът извън града там при мен по каталог е под 8.
                        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Разход 7/100 възможен!

                          Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                          Здравейте колеги,

                          По празниците се наложи да ходя да София и съм щастлив да кажа, че хондето ми даде разход извън града 7/100 при постоянна скорост 90/100.


                          Аз да попитам само... това масло или антифриз е То вярно, че и моята кола гори 7 лв./100 км, ама горивото е дружко...
                          Георги Кулишев
                          Ямбол
                          0889 42 00 74

                          Коментар


                          • #43
                            От: Разход 7/100 възможен!

                            Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                            Колега, това не знам към кого е насочено ама ако става въпрос за мен, автора на темата и за ЦРВ I 147 коня нещо си се объркал със заводските данни за извънградско за ръчна скоростна. Ако искате ще сканирам книжката притурка към сервизната на Хонда с данни за разход за повечето модели. Разходът извън града там при мен по каталог е под 8.
                            Ами сканирай, чакам да видя тази книга

                            Коментар


                            • #44
                              От: Разход 7/100 възможен!

                              Първоначално публикуван от dikoba Преглед на мнение
                              Ами сканирай, чакам да видя тази книга
                              Ми и аз обърках, ама с няколко стотин грама, а не с литри. Его я листовката:
                              upload pictures


                              upload pictures
                              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Разход 7/100 възможен!

                                8,4л/100 извън града,9,7смесено и 11,9 градско-Е кой какво оспорва бе колеги.Ми за нов автомобил и при идеални условия,еми това са му показателите-така е!Що сканирате и се нервите.И на моята и дават приблизително същите,разликата е с около 600-800 грама повече,че ми е 128 коня.Много добре си горят автомобилчетата,за размера им и за годинките си.Да си ги караме със здраве,а които изключа от скорост и използва наклона,ако преди това е стигнал до там от друго място и си я е засекъл по наклона и по инерция-вярно може да падне и под 7.Примери и геогравски особенисти в България дал господ.
                                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                                Mitsubishi Lancer 2008g.
                                Honda CR-V 1998г.
                                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X